Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pošlu na vás ČOIku! Jak stížnost doopravdy podat. A co hrozí hříšníkovi

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 20. 9. 2016 | 11 komentářů
Na koho si můžete stěžovat u České obchodní inspekce? Jaký trest dotyčnému hrozí? Jak stížnost správně podat? A kdy vám ČOI nepomůže? Máme pro vás přehledného průvodce.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 10. 2016 9:24, Martin V

V pondělí večer jsem si koupil v hradeckém Baumaxu domácí vodárnu. Když to viděl instalatér, vyděsil se a řekl, že to nemá cenu ani montovat, ať to vrátím. Přivezl jsem to zpšt do Baumaxu a začala groteska. Prý to vezmou zpět, ale musím si koupit něco jiného v té ceně nebo dražší. S tím jsem problém neměl, potřeboval jsem kvalitnější vodárnu. Tu jsem i našel od firmy Alko. Měli ale pouze jeden vystavený kus, který jevil známky dlouhodobějšího používání. Vodárna byla plná vody a vevnitř byl usazený vodní kámen. prodejce ovšem i přesto tvrdil, že se jedná o nový výrobek. voda tam prý byla od toho, jak se to zkouší. Vodní kámen už nevysvětlil. Neměli jiný kus, a tak jsem chtěl alespoń slevu na tu amortizaci. To nebylo možné. vrátit peníze také nebylo možné. Nakonec přišla pani vedoucí s návrhem, že si musím něco koupit a zbytek peněy mi vrátí. Uvítal jsem to a vybral si těsnící pásku za 20 Kč. Na pokladně samozřejmě vznikl problém a chtěli po mě, ať si vyberu něco alespoň za 1000 kč. nakonec jsem vyměkl, doplatil za "jetou novou" vodárnu a doma ji nainstaloval. Nefungovala. Ráno přivolaný instalatér zjistil, že vodárna málo tlačí a nesplňuje parametry, které jsou uvedeny v dokumentaci a to poměrně značně. Výtlak je nižší o 30%. Do Baumaxu už nikdy více nepůjdu, tento zážitek mne stál hromadu nervů, nepříjemností, spoustu zbytečně najetých kilometrů, času a v neposlední řadě i 4000 Kč za vodárnu, kterou mohu tak akorát vyhodit.

Reagovat

+3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

20. 9. 2016 20:16 | Tomáš Pleva

Nevím, jestli se s tím dá něco dělat, tak si aspoň tady postěžuju. Koupil jsem si v brněnském Rozkvětu dole u prodavače medů za 200Kč "Med Jedlový",výrobce Pošumavské včeličky, Nedaničky 24, 340 12 Švihov. Nebyl to ale med, nýbrž jakási sladěnka, melasa či co. Paragon jsem myslím žádný nedostal. Protože se mně něco takového stalo už po třetí, začínám o sobě pochybovat. Posledně to bylo jakési družstvo z Lednice. Šmejdi nejsou jen na prodejních předváděčkách. Jsou všude. Tomáš Pleva, Brno.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

21. 9. 2016 20:42

pochybuješ právem
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš Pleva 20. 09. 2016 20:16)

21. 10. 2016 9:24 | Martin V

V pondělí večer jsem si koupil v hradeckém Baumaxu domácí vodárnu. Když to viděl instalatér, vyděsil se a řekl, že to nemá cenu ani montovat, ať to vrátím. Přivezl jsem to zpšt do Baumaxu a začala groteska. Prý to vezmou zpět, ale musím si koupit něco jiného v té ceně nebo dražší. S tím jsem problém neměl, potřeboval jsem kvalitnější vodárnu. Tu jsem i našel od firmy Alko. Měli ale pouze jeden vystavený kus, který jevil známky dlouhodobějšího používání. Vodárna byla plná vody a vevnitř byl usazený vodní kámen. prodejce ovšem i přesto tvrdil, že se jedná o nový výrobek. voda tam prý byla od toho, jak se to zkouší. Vodní kámen už nevysvětlil. Neměli jiný kus, a tak jsem chtěl alespoń slevu na tu amortizaci. To nebylo možné. vrátit peníze také nebylo možné. Nakonec přišla pani vedoucí s návrhem, že si musím něco koupit a zbytek peněy mi vrátí. Uvítal jsem to a vybral si těsnící pásku za 20 Kč. Na pokladně samozřejmě vznikl problém a chtěli po mě, ať si vyberu něco alespoň za 1000 kč. nakonec jsem vyměkl, doplatil za "jetou novou" vodárnu a doma ji nainstaloval. Nefungovala. Ráno přivolaný instalatér zjistil, že vodárna málo tlačí a nesplňuje parametry, které jsou uvedeny v dokumentaci a to poměrně značně. Výtlak je nižší o 30%. Do Baumaxu už nikdy více nepůjdu, tento zážitek mne stál hromadu nervů, nepříjemností, spoustu zbytečně najetých kilometrů, času a v neposlední řadě i 4000 Kč za vodárnu, kterou mohu tak akorát vyhodit.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

14. 3. 2017 19:40 | Petr dvorak

U nas je vecerka.kterou vlastnej vetnamci.uz nekolikrat jsem byl svedkem toho,ze ona okradla jednu pani.a to nas tam bylo nekolik.kazdej tvrdil ze ji okradla a ona ne.a to byla pani v duchodu.a ti pocitaj kazdou korunu.takze 200 korun ke pro ne taky dost. Ale proc vlastne pisu.berou tam sorbitky.tak nejake udam.ale uz tam nechodim vubec.protoze je jal straka.za kazdou sorbitku co idelam nakup tak chce 15 korun.a ja si myslim ze to neni asi zrovna prijemmy nee li trestny.a ted kde si stezovat?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 8. 2017 11:24 | Marie

Zakoupila sem si po internetu v Bonprixu saty a zhrozila sem se co bylo v baliku za 830kc kus cerneho hadru ktery nemel ze satama ktere jsem objednala nic spolecneho snad jen cernou barvu je to smutne kdyz tak odiraji duchodce ano jeste poslete reklamujte a kdo mi zaruci ze se mi penize vrati no co ted tyden budu o chlebu a vode a v bonprixu nekoupim ani tkanicku do bot chodim na fb tam si taky hodne stezuji zeny jenze s nima nikdo nic asi nezmuze
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2017 17:37 | Taja

Už poněkolikáté jsem v Kadaňském Kauflandu zakoupila barvu na vlasy Palette, kde není možné najít datum spotřeby - do...3x se stalo, že místo blond jsem byla šedo-fialová a musela dát 300,- kč za přebarvení u kadeřnice...měli by si to Palette color Schwarzkopf dát do pořádku, nebo si to Kaufland kontrolovat a nebrat na prodej, když to nemá datum spotřeby...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

18. 10. 2017 18:15 | Pavel

Zde stačilo vrátit ve 14 denní lhůtě, dala by jste 50 za poštu, ale penize za zboží by jste dostala zpet a myslím že poměrně rychle.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marie 11. 08. 2017 11:24)

12. 2. 2018 21:39 | David

Chodím na pivo do hospody, ale jednou jsem nahlednul do kuchyně a citil jsem smrad všude špína olej, a nejraději bych to nahlásil aby jsem nemel strach se tam nekdy najíst, hygiena tam už jednou byla a v ničem se nepolepšili. Poraďte mi prosím na koho se mohu obrátit.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2018 6:09 | postižený

např koupíte si něco posléze po zaplacení zjistíte že zakoupené zboží nefunguje v mém případě pneuměřič tak musíte sepsat protokol a čekat na vyřízení reklamace 30 dní , nebo si vybrat jiné zboží protože prostě baumaxx v tomto případě jsem chtěl zrušit kupní smlouvu na jiné zboží které jsem zde zakoupil avšak baumaxx nabízí pouze výměnu za jiné zboží ,peníze totiž zpět už nedostanete , tak se ptám kde to žijeme. Je pravda že jsem přehlédl u kasy lístek něco jako cedulka že za zboží se peníze nevraci pouze výměnu za jiné zboží , já ale myslel že na toto máme zákon to je sdělení baumaxxu nadřazené zákonu?? prostě ŠMEJDI 2
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin V 21. 10. 2016 09:24)

4. 5. 2018 6:10 | BAUMAXX ŠMEJDI NA POKRAČOVÁNÍ

např koupíte si něco posléze po zaplacení zjistíte že zakoupené zboží nefunguje v mém případě pneuměřič tak musíte sepsat protokol a čekat na vyřízení reklamace 30 dní , nebo si vybrat jiné zboží protože prostě baumaxx v tomto případě jsem chtěl zrušit kupní smlouvu na jiné zboží které jsem zde zakoupil avšak baumaxx nabízí pouze výměnu za jiné zboží ,peníze totiž zpět už nedostanete , tak se ptám kde to žijeme. Je pravda že jsem přehlédl u kasy lístek něco jako cedulka že za zboží se peníze nevraci pouze výměnu za jiné zboží , já ale myslel že na toto máme zákon to je sdělení baumaxxu nadřazené zákonu??
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

31. 5. 2018 9:33 | andělín umlauf

zaokrouhlování-spotřebitel je šizen při zaokrouhlování směrem nahoru.ceny by měly býti jasné a neklamné.spotřebitele nezajímá směr dolů a zbytečné povídání,že příště zase budete platit méně.děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  8 577 785 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace NTB
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, u CZC jsem počtvrté reklamoval notebook. Dvakrát jsem ho reklamoval přímo přes CZC, dvakrát jsem využil jejich služby, že je možné poslat notebook přímo výrobci, zkrátí se tím doba reklamace... více

Spotřebitelská poradna

Další čtení na flowee.cz

Einstein popsal Číňany jako "upracované, špinavé a tupé"

Einstein popsal Číňany jako "upracované, špinavé a tupé"

Publikace soukromých deníků Alberta Einsteina, ve kterých autor podrobně popisuje svou...více

Nenávidím tě, protože tě miluji. Trpím totiž "negativní projekcí"

Nenávidím tě, protože tě miluji. Trpím totiž "negativní projekcí"

Den blbec. Jen co ráno vstanete, cítíte v kostech, že dnes to rozhodně nebude ono. Všechno...více

Konec zubních protéz? Třetí zuby půjdou jednoduše vypěstovat

Konec zubních protéz? Třetí zuby půjdou jednoduše vypěstovat

Profesor Jeremy J. Mao z Kolumbijské univerzity v USA přišel na způsob, jak nechat narůst...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Jiří Pehe

politolog

Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
50,77 %

z 65 duelů
Jiří Pehe
ÚSPĚŠNOST
8,00 %

z 50 duelů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK