Vyživovací povinnost: Jak dlouho musíte živit dospělé děti. A kdy musí děti živit vás

Vašemu synovi je dvacet dva. K maturitě stále nedošel, zato vystřídal už tři střední školy. Do práce se mu nechce. Máte jako rodič povinnost ho živit? Na tuhle otázku (i mnohé další) odpovíme v dnešním přehledu. A podíváme se i na situace, kdy musí děti živit vás.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 6. 2018 2:36, Dana

Prosím o radu.
Dcera bydlí u otce,mě bylo soudem stanovené výživné,a dcera tento měsíc dovršila 18cti let.zadala jsem ji o potvrzení jestli pořád studuje a není schopna mi hodně dat!jen vyhrožuje soudem a právníka má s tím,že nic nepotřebují..jak je patrné,vztah nemáme z její strany dobrý..chtěla bych vědět,jestli je povinna potvrzení o studiu doložit,nebo prostě budu platit jen s vědomím,že školu má na 3,5roku?!.vydělává si různé po brigádách..děkuji za odpověď jsem zoufalá...nejde o peníze ale přístup!chci vědět,jestli má pravdu v tom, že žádné potvrzení nepotřebuju a pokud přestanu platit s tím,že vlastně nevím,jestli pořád studuje mě zda k soudu..

+215
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 29 komentářů)

11. 2. 2019 14:32

Citace - Kamil / 25.01.2019 19:20

Prosím o radu přítelkyni je 15 let odešla z domu a nemá žádný příjem může žádat o výživné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2019 19:20 | Kamil

Prosím o radu přítelkyni je 15 let odešla z domu a nemá žádný příjem může žádat o výživné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2018 18:21 | Jana Nováková

Jak by to bylo v případě,že dcera odejde žít k příteli,který pracuje,mají svou domácnost,a navíc dcera při studiu chodi na brigádu,teď přes prázdniny dokonce na dvě,má nastoupil osobu přídavky a bere výživné od biol.otce
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2018 2:36 | Dana

Prosím o radu. Dcera bydlí u otce,mě bylo soudem stanovené výživné,a dcera tento měsíc dovršila 18cti let.zadala jsem ji o potvrzení jestli pořád studuje a není schopna mi hodně dat!jen vyhrožuje soudem a právníka má s tím,že nic nepotřebují..jak je patrné,vztah nemáme z její strany dobrý..chtěla bych vědět,jestli je povinna potvrzení o studiu doložit,nebo prostě budu platit jen s vědomím,že školu má na 3,5roku?!.vydělává si různé po brigádách..děkuji za odpověď jsem zoufalá...nejde o peníze ale přístup!chci vědět,jestli má pravdu v tom, že žádné potvrzení nepotřebuju a pokud přestanu platit s tím,že vlastně nevím,jestli pořád studuje mě zda k soudu..
+215
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2018 9:36 | Matěj Pokorný

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Kdyz to řeknu narovinu moje dcera na kterou platím výživné fláká školu.Jiz jednou kvůli absenci propadla teď ji hrozí že ji neústí ke zkouškám,má vysoké procento absence.Byli ji minuly rok 18let.Ma ode mě vše ,i mimo vyzivovaci povinnost.Neni čas na ukončení výživného ?Očividně do školy chodit nechce,mohla mít brigady které s vymluvami odmítala.Ne mladá zdravá a schopna se živit již sama.Dekuji za názory a rady
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2018 9:09 | Matěj Pokorný

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Kdyz to řeknu narovinu moje dcera na kterou platím výživné fláká školu.Jiz jednou kvůli absenci propadla teď ji hrozí že ji neústí ke zkouškám,má vysoké procento absence.Byli ji minuly rok 18let.Ma ode mě vše ,i mimo vyzivovaci povinnost.Neni čas na ukončení výživného ?Očividně do školy chodit nechce,mohla mít brigady které s vymluvami odmítala.Ne mladá zdravá a schopna se živit již sama.Dekuji za názory a rady
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2017 9:20 | Vladimír William Friedrich

Ještě bych rád věděl jestli ve starobním důchodu je povinností platit VÝŽIVNÉ S OHLEDEM NA JEHO VÝŠI ??? Konkrétně mám necelých 11000 Kč /měsíc a 2000 se mi zdá dost...?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2017 9:15 | Vladimír William Friedrich

Líbí se mi spousta variant probranych případů, oboustranný pohled na věc. Ústavní soud a naturální podoba výživného!!! VÝBORNÝ VÝKLAD
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2017 3:30 | Pavel

Zajímalo by mě jak by se řešilo to když dítě odejde 5 měsíců před koncem roku studovat na jinou školu která je vzdálena cca 100km a kde bydlí u své tety. Žiju s její matkou a její otec bydlí v Ostravě a platí nebo platil výživné pouhých 1200. Podotýkám že zde školu ukončila na svoji žádost protože přece jí je 18 let a může si dělat co chce... Měla by od obou rodičů dostávat stejnou částku nebo by se to bralo z příjmu rodiny?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Zahradník

ekonom

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services