Vyživovací povinnost: Jak dlouho musíte živit dospělé děti. A kdy musí děti živit vás

Vašemu synovi je dvacet dva. K maturitě stále nedošel, zato vystřídal už tři střední školy. Do práce se mu nechce. Máte jako rodič povinnost ho živit? Na tuhle otázku (i mnohé další) odpovíme v dnešním přehledu. A podíváme se i na situace, kdy musí děti živit vás.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 6. 2018 2:36, Dana

Prosím o radu.
Dcera bydlí u otce,mě bylo soudem stanovené výživné,a dcera tento měsíc dovršila 18cti let.zadala jsem ji o potvrzení jestli pořád studuje a není schopna mi hodně dat!jen vyhrožuje soudem a právníka má s tím,že nic nepotřebují..jak je patrné,vztah nemáme z její strany dobrý..chtěla bych vědět,jestli je povinna potvrzení o studiu doložit,nebo prostě budu platit jen s vědomím,že školu má na 3,5roku?!.vydělává si různé po brigádách..děkuji za odpověď jsem zoufalá...nejde o peníze ale přístup!chci vědět,jestli má pravdu v tom, že žádné potvrzení nepotřebuju a pokud přestanu platit s tím,že vlastně nevím,jestli pořád studuje mě zda k soudu..

+215
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 29 komentářů)

1. 4. 2022 11:19 | Monika

Ne
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2022 13:30 | Gábina

Dobrý den muj pritel je po nehode a dostal invalidni důchod, bydlí ve Švýcarsku, já nedostanu nic, ponevadž má byt, pojisteni hrazeno, mesicne dostava 900frs na jidlo, takze alimentum odzvonilo? Nebo to za nej bude platit kdo?? Diky radu
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2021 2:26 | Marie

Dobrý den mám 18 letého syna který se vykašlal na školu.A bydlí sám v domě po otci.A já jsem na mateřské dovolené.A já nemám na to peníze abych ho živila.Je mi ho líto,když je hlady Poradíte mi prosím vás co mám dělat?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2021 17:48

Citace - Pepa / 09.09.2020 08:52

Dobrý den, mám syna, kterému je 18 let a na kterého platím alimenty. Syn dokončil učňák a udělal si maturitu, ale nechce se mu pracovat a tak se přihlásil na další učňák kam by měl chodit minimálně 2 roky (kvůli maturitě ho dali rovnou do druhého ročníku a na některé předměty ani nemusí chodit). Už teď plánuje, že až skončí učňák, přihlásí se na nějakou jazykovku nebo něco podobného. Musím mu platit výživné za dobu co "studuje" další učňák? Obor, který teď studuje je diametrálně odlišný od oboru co už má vystudovaný. Jen si prodlužuje "mládí" a jeho matka chce abych pořád platil a takhle hodlá studovat do 26 let (jen samé učňáky, jazykovky, aby nemusel do práce a já jen platil). Díky za jakoukoli radu.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 9. 2020 8:52 | Pepa

Dobrý den, mám syna, kterému je 18 let a na kterého platím alimenty. Syn dokončil učňák a udělal si maturitu, ale nechce se mu pracovat a tak se přihlásil na další učňák kam by měl chodit minimálně 2 roky (kvůli maturitě ho dali rovnou do druhého ročníku a na některé předměty ani nemusí chodit). Už teď plánuje, že až skončí učňák, přihlásí se na nějakou jazykovku nebo něco podobného. Musím mu platit výživné za dobu co "studuje" další učňák? Obor, který teď studuje je diametrálně odlišný od oboru co už má vystudovaný. Jen si prodlužuje "mládí" a jeho matka chce abych pořád platil a takhle hodlá studovat do 26 let (jen samé učňáky, jazykovky, aby nemusel do práce a já jen platil). Díky za jakoukoli radu.
+35
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2020 20:02 | Neznámá

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je to s placením alimentu když jsem plnoletá ale studuji a rodiče mi finančně nepomohou s ničím i když jsem žádala o pomoc
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2020 16:12 | Milca

Dobrý den dceři bude za měsíc 18 a budu alimenty posílat jí. Chci jen vědět jestli musí alimenty dávat dceři i otec když už u něj od 18 nebude bydlet?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2020 12:49 | Táňa

Dobrý den, manžel platí na svou dceru 4000 Kč měsíčně. Bere se to tak, že má matka stejnou povinnost přispívat stejnou částkou na výchovu dcery ( třeba platit pojištění, spořit, další důležité výdaje...)? Děkuji za odpověď
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2019 11:17 | Josef kratky

Synovi je 21 roku odmaturoval nadvakrát. Nyní přestoupil na další vysokou školu po prvnímání ročníku kde neuspěl. Studuje nechal ne bydli s matkou v Praze a přivydělává si . Já nemám příjem a čekáme na penzi do dvou roku jsem na Úřadu práce platíme mu 3000mes. Jsem povinen ho živit. Také jsem nemocen . Děkuji za zpravu
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2019 19:06 | Lucie

Dcera přítele letos odmaturovala ale až na druhý pokus, chce jít studovat výšku na kterou ji vezmou až za rok,rok bude po brigádách a pak nastoupí na výšku,na rok přestane přítel platit alimenty ( ukončena škola maturitou) příští rok jak nastoupí na výšku musí začít přítel zase platit alimenty ? Výška je na další 3 roky,děkuji za odpověď Lzcie
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2019 14:38 | Marcela

Dobrý den. Přítel platí výživné na dceru,které je 21 let,protože prý studuje.Když ji slušně požádal,aby mu poslala potvrzení o tom,že studuje,byla na něho sprostá,a prý mu nic nepošle. Přece dcera je povinna mu toto potvrzení dát.Nebo ne? Přítel dceři řekl,pokud nedostane od ní potvrzení,že studuje,že zastavuje výživné,a že bude opět platit,až toto potvrzení bude mít v ruce. Co má přítel udělat,aby potvrzení získal? Dcera bydlí v Ostravě,a přítel v Brně. Jelikož dělá u dopravního podniku,nemá čas jezdit do Ostravy. A dovolenou mu jen tak nedají. Děkuji Marcela
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2019 21:30 | Dana

Dobry den, dceri je jiz 19let a nepovedla se ji maturitni zkouska. Druhy termin ma v zari. Studium tedy nedokoncila. Posledni alimenty obdrzela v cervnu. Ma otec ktery posila alimenty povinnost platit do te doby, nez zdarne ukonci maturitu? Tedy jde mi momentalne o dvoumesicni prazdniny za ktere jeste penize nedostala. Dekuji za odpoved.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2019 13:51 | Pavel

Platim vizivne musim i platit školku
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2019 9:36 | Jiří Šašinka do

Kdy mě zaniká platba alimentů, vyucnim listem nebo ještě po dobu prázdnin?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2019 23:29 | Kristýna

Tuhle situaci znám.Pokug mu nabízíte nadále bydlení a stravu,nemusíte mu nic platit.Vice info vám poví ospod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2019 18:15 | Milada

Smělá bych mít dotaz?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 4:12 | Marie

Syn se odstěhovat ke kamarádovi a chce bydlet sám je mu 19 let studuje chce po mě na nájem a taky výživné co mám dělat radši bych byla kdyby byl doma než do studuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2019 7:53 | KRISTINA

PROSIM O POMOC DITE JE VYUCENO JE NA UŘADU PRACE PENIZE NEMA NÁROK JE VTOMTO PRIPADE OTEC POVINEN PLATIT DAL ALIMENTY? DEKUJI
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2019 21:29 | Lucie

Kamile, zajímalo by mě kolik vám je let.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2019 14:32

Citace - Kamil / 25.01.2019 19:20

Prosím o radu přítelkyni je 15 let odešla z domu a nemá žádný příjem může žádat o výživné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Richter

politik a podnikatel

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services