Dovolená bude drahá, ale letenky za to nemůžou. Připravte si tisíce navíc
Letecká doprava zažívá největší novodobou krizi. Většina letadel, alespoň v Evropě určitě,...více
Když odcházejí „nepostradatelní“. Kellnerova chobotnice kořist nepustí
Některé firmy jsou až myticky spojeny se svými zakladateli. Jejich odchody proto bývají...více
Vagina Quest aneb na samý konec a už nikdy zpátky v hledání vaginálního zdraví
Toto je příběh pátrání po mé vlastní vagíně respektive po její funkční a prospívající...více
O tragédii povinné školní docházky
Školy jsou zavřené, děti a studenti se učí doma. Rodiče se chodí modlit k Ministerstvu...více
Levné hypotéky, drahé byty a ČNB sama proti sobě
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
3. 8. 2016 21:58, d
Proc by nemohly existovat realne a nerealne penize?Proc by penize nemohly mit "dualni" povahu??? Penize jsou v dnesni dobe uvolnovany masivnim tistenim a skupovanim dluhu vlad a uverovanim, tedy nerealne, ještě ty peníze nic nevyprodukovaly, krome slibu ze jednou se objevi. Jejich nominalni hodnota neodrazi vubec nic (jen sliby, kterými nezarmoutite), a jako takove jsou nepocitatelne nebot takto vznikajici cenova hladina muze rust donekonecna aniz by se realne cokoli udelalo.(nebo také vyse uroku, nominalne sice nejaka je,.ale realne vam je naprd protože si za kladnou nulu zhodnoceni v lepsim pripade koupite to same co před „zhodnocenim). Naproti tomu dluznik je v jistem slova smyslu omezen co do moznosti zisku, protoze ke smene nema nic nez jen realnou hodnotu prace a to co praci bylo vytvoreno a co je za to ochoten kdo zaplatit. Banky pujcuji bezrizika komukoli, aniz by to bylo realne zajistene. Bohuzel az banky pujdou do pruseru budou zachraneny penezi, ktere si uz lide odpracovali, smenili za realnou hodnotu (nasetrili), ulozili si cast realne hodnoty na pozdejsi dobu. A tyto penize budou pouzity k nulovani tech, ktere zatim exituji jen v ucetnictvi protoze realne takoveto sumy nejsou v realnem zivote (cca 40 aktivnich let) jednice splatitelne, tim spis kdyz se zivota jedince dotkne takova drobnost jako ztrata moznosti smenovat realnou hodnotu za jiz exitujici realne penize ap. Pak se ten dluh kupi a je uplne jedno na jak dlouho se pak prodlouzi splatnost dluhu. K nemu pribude další…Jje sice hezke ze treba cesi maj o neakou tu miliardu ulozenou vice nez dluzi,.ale to je statistika,.kdyz budu mit dluh 10Kc a nasetreno 1 a soused bude mit nastereno 9,5 bez dluhu,.je to porado 0,5 vic,.ale az banky sahnou an relane uspory,.tak sousedovi zbyde pekne kulove na to,ze si cely zivot odkladal. A banka je v tom zase da se rici bez rizika. Ono je prirozene, ze se do ekonomiky takto dostavaji penize, problem je v te mire, ktera je dnes obrovska. A rychlost rustu dluhu uz prekrocila schopnost je realne splatit. Proto se docitame jen o opatrnych formulacich, jinak by tu byly runy na banku a to by celou situaci jeste zhoršilo, banky dobře vi, ze takoveto „tisteni“ penez zastavit nemohou bez „katastrofy“...jak by mohly banky uverovat kdyz by kazdy chtel jen sve uspory? Jak by vykazovaly zisk, kdyz by jim tam lezely bezcene papiry, ktere by nikdo nechtel jako dluh??....Vim, ze je to spise teorie ale opravdu ty peníze nemůžou mit i takovouto povahu svého polocasu rozpadu????Je to takovy kruh a srumec bude, to s vami souhlasim.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
8. 8. 2016 18:31, Vasek
ČNB udělala chybu, že neposunula kurz koruny na 29 Kč za euro. Firmy /vyvozni/ by získaly přes 300 miliard Kč rocne navíc-na zvyšování mezd a lidé by v klidu mohli splácet sve hypotéky. Současne-by při 2% inflaci i stát více vybíral na daních a měl i on více penez na zvyšování platu zaměstnancům. Slabší kurz koruny by umožnil zdražit podnikatelům v turistice, zvysit jejich zisk a i oni by měli více penez jak na investice, modernizace, tak i na zvyšování zaměstnanosti v pohraniční, a zvyšování mezd. To je stoprocentne lepší reseni pro ekonomiku, obzvláště v době, kdy si dovazime deflaci ze skrtajici eurozóny, než pak zbytecne a hloupe snižovat bankám zisky zaváděním záporných úrokových sazeb!
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)
3. 11. 2016 1:37 | Heinrich Jesse
Kontaktní osoba: Heinrich Jesse Emailová adresa: jesseserv001@gmail.com webová stránka: http://jessefinanceservice.sluzby.cz/
7. 10. 2016 18:29 | David
8. 8. 2016 18:31 | Vasek
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 20:38
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 17:34 | Hunter
Tento návrh by opravdu dlužníkům pomohl a samozřejmě také příjemně zajistil všechny "investory do nemovitostí".
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 17:24 | Hunter
Chudák dlužník.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 16:10 | Karel
To je výrazně méně, než údaje uvedené v článku. Osobně věřím spíš statistickému úřadu, než propagandě developerů.
Z těchto průměrných čísel nevyplývá, že by mělo docházet k přehřívání trhu s nemovitostmi a tedy k žádné korekci není důvod. Na to si ještě pár let počkáme.
2. 8. 2016 14:50 | J
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
3. 8. 2016 21:58 | d
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
3. 8. 2016 18:18 | Michal
3. 8. 2016 0:04 | Karel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 23:23 | Karel
A samozřejmě že riziko nesplácených úvěrů nesou i banky. Především když se jedná o velké objemy jako teď v Itálii. Sledujte ten šrumec.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 10:41 | plavec
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 10:22 | Aqualung
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 10:14 | zdravyrozum
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 8:47 | kodiak medvěd
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 8. 2016 8:19 | plavec
2. 8. 2016 8:03 | Pedro