Pár dobrých rad: Jak reklamovat ojetinu z autobazaru

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 1. 8. 2016 | 17 komentářů
Fakt, že jste koupili starší použitou věc, rozhodně neznamená, že ztrácíte svá spotřebitelská práva. Reklamovat můžete i ojetý vůz z autobazaru. Máme pro vás pár užitečných rad.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 8. 2016 8:54, Adrian

Já mám zase zkušenost, že AAA nechává spamovat v diskuzích.

Zobrazit celé vlákno

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

28. 6. 2022 7:31 | Jarda

Jj, také mám zkušenost. Fortex AGS Šumperk, autobazar Monte Carlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2022 12:11 | Tomáš

Koupil jsem si pres autoscout24 auto.tedy nechal jsem si ho přívest známým.Ten tam najel asi 15km bez problému.Já si ho vyzvedl a jel domu.zhruba 40 km.druhý den cestou do práce skáče převodovka do omezeného režimu.a takto to dělá každý den.auto chcipnu nastartuji znova a zas to chvilku funguje.chyba se opakuje pořád.auto mám 14 dní a v servise říkájí že je převodovka na výměnu.může nekdo poradit??auto stálo i z dovozem 180tiíc
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2019 2:17 | Dejv

zánovní vozy jsou ted v kurzu, mnohonásobně se vyplatí pořídit je, než starší vozy či novase
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2019 9:47 | Stepan

Rad bych upresnil, ze formulaci “jak lezi a stoji” , paragraf 1918 NOZ, nelze pouzit pri prodeji individualnich veci, viz automobil je, a ani v obchodnim vztahu Prodejce vs. Spotrebitel...v takovem pripade se jedna o neplatne ustanoveni
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2018 22:58 | Tomas

Koupil sem auto z bazaru a bilo bourane ale nikdeto nebilo uvedene tak sem to nechal opravit bilato skrita vada ktera nebila videt as kdis se rozebralo tak se to zistilo co se da delat
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 7. 2017 15:40 | Jitka Turčínková

Dobrý den, před měsícem jsem si koupila auto z bazaru. Auto je 4 roky staré. Tento týden jsem ale zjistila ze mám špatnou klimatizaci a musí se opravit. Prodávající mi ale řekl ze mi zaplatí pouze půlku. Přitom mám ve smlouvě napsáno ze mám roční záruku na skryté vady. Já bych ale chtěla zaplatit celou klimatizaci. Myslíte ze jsem v právu? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2016 16:29 | Mojmir

:D no to je fakt :) v těch velkých autobazarech je jim to asi tak nejak jedno a je jasny, ze statisticky se proste nejaka reklamace objevi, ale u tech autobazaru, co prodaj jedno a tyden, tak tam to asi tak hladky nebude :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2016 12:28 | Fráňa

Otázka tak zní, proč Češi nakupují v zahraničí auta, jejichž ročník narození je před více než deseti lety, když v nabídce domácích autobazarů si mohou pořídit za stejnou cenu daleko mladší vozy. "V zahraničí není z pohledu ceny lepší nabídka ojetin. Naopak. Zahraniční obchodníci s ojetými vozy se snaží nakupovat kvalitní ojetiny v Česku. Lze však říci, že v cizině je širší nabídka motorizací a výbav jednotlivých modelů. Je to pochopitelně dáno velikostí trhu, vždyť například jen v Německu je registrováno na 53 milionů vozů,"
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2016 7:20 | Cedrik

No jsou i horší bazary, třeba Davo Car, tam Vam pry daji podepsat ve smlouvach i to co fAKT nechcete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2016 21:23 | Roman

Tak já jsem v esách koupil Peugeota 306 1,6 chtěl jsem "silnější" motor, ale třech dnech jsem zjistil, že mi to auto vůbec nesedí, dynamika nic moc a rejd taky bída, no a celkově jsem z toho auta neměl radost. Odhodlal jsem se, že to tam půjdu vyměnit, jako fakt mě potěšili, že s tím neměli problém. Jen bylo třeba dorovnat cenu, nakonec jsem vybral Fabii 1,4, která má možná papírově menší výkon, ale ta dynamika se mi zdá stejná možná i lepší a celkově je to auto takové dotaženější. Ve finále jsem rád, že to takto dopadlo, tím nechci říct, že by to jinde nevyměnili, ale zase není jednoduchý vybrat adekvátní náhradu a tady se to podařilo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2016 21:06 | už nevím

a když nad těma autama přemýšlím tak snad neznám nikoho kdo si koupil nový. Třeba dopňková výbava u koncernu je hustá. Bez mlhovek, bez opěrky, platíčko. Je to strašný. V konfigurátoru mi to vylezlo snad o 100k.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2016 21:03 | už nevím

No asi tam kupuje dost lidí protože nedávno už jsou skoro v každém větším městě..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2016 18:45 | Pijan

Zvláštní, kolik je tu o AAA. Tedy také přidám. Auto za 140 litru prodali s tím, že má najeto 180 000. Hahahahaha. Po čase jsem nechal dělat rozvody a na víku rozvodů bylo napsno 320 000. Předpokládá, že to byl udaj, kdy byly měněny rozvody. Takže: 12 za rozvody, 8 za brzdy, 2 za pásy - neustále houkala kontrolka. 15 za turbo.Takže mne ojetina s 320 ooo stála 200 000. Hodnotu to ovšem mělo tak 90-100. To jsou hovada co ? A jak na ně? tak to netuším. Jsou to hajzli
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2016 8:54 | Adrian

Já mám zase zkušenost, že AAA nechává spamovat v diskuzích.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2016 7:04 | Alan

Já mám zas osobní zkušenost, že AAA je ten z těch lepších bazarů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2016 9:48 | Matěj

V AAA bych si auto opravdu nekoupil!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2016 7:25 | Josef Lukačovič

Zkuste reklamovat vůz koupený v AAA, kde Vám s úsměvem prodají naleštěný vrak. Tak perfektní smlouvu nemáte možnost napadnout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů
×
Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services