Výpočet životního minima 2024
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Lidl spustí obří výprodej, nabídne zboží ze skladů. Má ale podmínku
Obchodní řetězec Lidl uvolňuje místo ve svých skladech, od 12. do 21. prosince nabídne...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Michal Mejstřík
ekonom
Petr Čech
fotbalová legenda a investor
50,00 %
z 18 duelů
53,33 %
z 15 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Brexit a další kostky domina
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
27. 6. 2016 9:17, Petr
Jek zachránit EU. Jednoduše. Rozpustit a propustit 60.000 více méně neschopných, arogantních a lenivých, přeplácených, nikým nevolených euroúředníků. A začít s novými, tak do max. výše 10% stávajícího stavu, vybíranými volenými zástupci evropanů.
Ale to nepůjde, jednoduchá řešení EU odmítá. A co by pak ti propuštění neschopní nadlidé dělali? Že?
Mohli by třeba navrhovat křivky banánů a mrkví, zakazovat svítit žárovkami, zavírat rodiče co koupí balónek či frkačku svým ratolestem, nařizovat pěstování škodlivé řepky na úkor obilí, vymýšlet nové a nové směrnice a jejich novelizace a ty pak zase a znovu novelizovat, schvalovat schválené a zamítat odmítnuté i naopak. A hlavně žít si život ropných šejků. Ale kde, když ne v EU?
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
27. 6. 2016 1:25, Adam
Pravděpodobně Británie v EU zůstane a referendum na tom nic nemění. Britská debilní vláda nebude přece opouštět EU, když proto hlasovalo jen o pět více hlupáků než těch proti. Jistě se lidi z Anglie nechtěji odtrhnout od Skotska a od severního Irska a lidé z Londýna EU také nechtějí opustit.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)
28. 6. 2016 18:28 | Gekko
Zkrátka dobrý úmysl v nesprávné oblasti. Bylo jen otázkou času, než se rozpadne a zařídí pouze volný obchod (nebo něco podobného). Celé to začalo po válce = Marshallův plán, ESUO, Funkcionalismus. Británie tam nechtěla. Později schválila (nikdo nechce číst historii, teorie a myslet). Teď spousta rozdílných států EU, krize jedna za druhou, Němci a Francouzi řídí/diktují unii. Jednotná měna a konvergenční kritéria jsou katastrofa...
Takové věci mohou fungovat v USA (Spojené státy americké a jejich Marshallův plán), kde jsou v podstatě všichni přistěhovalci. Evropa je moc rozdílná = jazyk, zvyky, povaha. Společná měna, normy a rozhodování není na místě. Británie s GBP je důkaz.
A nebo je to vše jen trik, jak z unie dostat slabé státy, uvidíme.
Co s tím? Je potřeba na tom vydělat, tak do toho.
27. 6. 2016 14:17 | Hunter
Je to úplně stejné, jako když se udělá amnestie, propustí se 1/4 vězňů a světe div se, za 3 roky jsou zase věznice plné.
Současný stav "přebyrokratizované EU" k nám totiž nespadl z nebe. Ten se vytvořil evolucí, kdy se tato organizace přizpůsobovala nějakým potřebám, vnějším (protože pořád po ní někdo chtěl, aby něco řešila, do čím dál větších detailů) i vnitřním (snaha o zachování sebe sama).
Takže rozpustíš 60 000 úředníků, ale za měsíc zjistíš, že chybí lidi na tohle, pak na tamto, pak se musí řešit tohle, přijdou nové výzvy (vždycky přicházejí nové výzvy) ... no za 10 let jich tam máš o 70 000 víc.
Pokud bys chtěl EU opravdu reformovat, musel bys zjistit, proč vzniká ta potřeba, aby EU řešila čím dál víc věcí. A jak zabránit, aby taková potřeba vznikala (jeden z důvodů je třeba neschopnost domácích parlamentů), a jak zajistit, aby tě evoluce nedovedla za pár let na stejné místo.
Jenže to právě vyžaduje to přemýšlení. Tvůj výkřik a "jednoduché řešení" žádné přemýšlení nevyžaduje, tak jsi s ním mohl přijít i ty.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
27. 6. 2016 12:50
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
27. 6. 2016 9:17 | Petr
27. 6. 2016 1:25 | Adam