Co má umět člen expertního týmu ODS pro školství?

Michal Kašpárek | rubrika: Komentář | 15. 4. 2016 | 18 komentářů
Obliba komentářů Václava Klause ml. je potvrzením jeho vlastního přesvědčení, že má české školství velký problém.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 4. 2016 11:26, martin

@D sice ste nevyvratil ani jedno tvrdenie z textu, ale na zaklade dalsieho faktoidu ste rozhodol, ze klaus ma vo vsetkom pravdu. nadhera. jo a za socika bolo skolstvo super, normalnu zakladku dokazal skoncit aj chalan, ktory sa nezvladol naucit ani malu nasobilku.

Zobrazit celé vlákno

+28
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

17. 4. 2016 8:24

A nebo rovnou zrušit stát, každý se přece má starat sám o sebe. Vzhůru do pravěku, Marcelo!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2016 8:19

U Klausů bych nevěřil ani tomu psovi. A pokud jde o babičky, ty mají na svědomí Václava a Livii, nejspíš s těmi dědečky.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 4. 2016 18:41 | martin

autor článku mi hodně připomíná profesora na střední škole, v jehož hodinách jsem dělal čárky za každé cizí slovo. Učivo četl ze sešitu. Pamatuji z toho skutečně jen ty čárky. Myslím,že takové školy nepotřebujeme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2016 18:16 | kodiak medvěd

Nemít rodinu Klausovu, tak bychom byli o velký kus normálnější země, bez mnoha problémů, průserů a tunelů. Bohužel vyšli jako na potvoru na nás.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2016 16:58 | josef

Nebudu rozebirat zacatek, ale ta posledni veta je taky faktoid, tedy totalni kravina - CEZm tedy spise generalni reditel Roman zacal mit neco s PORGem v roce 2007. Klausova sedela sice v dozorci rade CEZu, ale jen do roku 1998 - viz justice.cz Navic Roman se GR CEZu stal az v roce 2004, to uz tam davno Klausova nebyla!!
https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Roman
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 14:19 | nechápavý

Tak pokud toto je učitel a a mnoho dalších jemu podobných taky učí, to není věru dobrá vizitka pro naše školství - VYMĚNIT !!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 14:19 | Nox

A dopadlo by to tak, ze treba pulka naroda by byla negramotna. Stejne jako nekdo nekde navrhovat zpoplatnit zakladni skolu. Deti si bohuzel nevyberou, jake maji rodice, ale trpely by za to pak cely zivot.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 13:27 | Marcela

Co by řekla Marie Terezie nevím,ale nad tím co se dnes v našem školství a nejen v něm , by se naši předci nestačili divit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 12:47 | Mirek

Teda co by na toto řekla Marie Terezie:-)))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 12:32 | Marcela

Já bych zavedla nepovinnou školní docházku. Rodiče jsou zodpovědni za své děti. Za jeho zdraví a vývoj celkově. Tak jako s ním jdou a nebo nejdou k lékaři či zubaři, tak jako ho musí živit a šatit,tak by si rozmysleli jestli ho pošlou do školy ,nebo ho budou učit sami a nebo bude analfabet.Kdo se má s dětma ,které nemají zájem se učit a jeho rodiče nejeví sebemenší zájem o to jak dítě ve škole pracuje a prospívá a pokud projeví zájem ,tak že jdou ještě vynadat učiteli či řediteli školy. Zrovna jsem včera poslouchala debatu paní Jílkové v televizi ohledně zákazu kouření a tam bylo řečeno ,že stát nemá co občany vychovávat, zrovna tu samou větu jsem dnes slyšela v TV ohledně, zda mají být zavřeny obchody v neděli či ve svátek, že stát nemá občany vychovávat. Dobře ,potom ať se každý stará o sebe a svoji rodinu sám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2016 12:16 | Bouček Antonín

Promiňte a když tenkrát toho člověka vyrazili v páté třídě anebo převedli na zvláštní školu, tak se tam tu násobilku naučil? Pokud ne, v čem konkrétně to bylo zlepšení proti současnému stavu? Jako, že na něj nebylo vidět? Že nezdržoval ostatní ve studiu diferenciálních počtů?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 12:01 | Mirek

:-)))to dneska takový chalan zmákne i vysokou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 11:57 | D

Já jsem chodil do školy za socializmu a nyní učím, tak mohu srovnávat. Nevím o nikom, kdo by za socializmu dokončil tehdejší ZDŠ a neuměl ani malou násobilku. Buď by propadal a vyšel místo v deváté třeba již v páté třídě, to jsem zažil. Nebo by skončil právě v té zatracované zvláštní škole. Je to přesně naopak, za socializmu, kdo nestačil, klidně propadnul nebo šel do zvláštní školy. Proto i tehdejší trojkař uměl víc, než umí mnohdy dnešní dvojkař. Je to logické, bylo na výuku více času, nebylo tolik prázdnin a volna a zároveň výuku nezdržovali žáci pod jistou úroveň IQ. Učitel měl víc času na ty ostatní.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 11:26 | martin

@D sice ste nevyvratil ani jedno tvrdenie z textu, ale na zaklade dalsieho faktoidu ste rozhodol, ze klaus ma vo vsetkom pravdu. nadhera. jo a za socika bolo skolstvo super, normalnu zakladku dokazal skoncit aj chalan, ktory sa nezvladol naucit ani malu nasobilku.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 10:36 | D

To nevidí jen Klaus ml.,to vidí i stará Blažková. Třeba rozdíly v tom, co umí deváťák, jsou mezi školami propastné. Zatímco z jedné (nejazykové) školy umějí žáci konverzovat anglicky celkem obstojně, a to i trojkaři. V jiné škole neumějí ani dvojkaři sesmolit krátkou větu. To samé platí i o jiných předmětech. A hlavně, je to všem jedno, že na některých školách se děti nic nenaučí. Věčná volna, prázdniny a neustálé výlety a projekty, odvádějí žáky od učení, a je jasné, že to musí být ve výsledcích vidět. Musím, bohužel, konstatovat, že oproti socializmu, naše školství rapidně šlo dolů, a díky integraci ještě zdaleka nedosáhlo úplného dna. Klaus ml. má ve všem pravdu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2016 9:42 | Mirek

A co dělala jeho babička, neteře a pes?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2016 8:33 | zvedavec

Proboha co chcete po cloveku, jehoz deda byl zapaleny fasista za Slovenskeho statu a otec agent KGB. A na jeho vyberovou skolu mu prispel CEZ cca 100 mega, kde zrovna v dozorci rade nahodou sedela jeho matka !
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2016 7:52 | Matěj

"ideály, ke kterým se ODS hlásila, než se začala přetahovat s Tomiem Okamurou o hlasy deprivantů"
To sedí :) Bohužel se už ODS zdá být stranou složenou téměř výhradně z deprivantů!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede,...více

Tyhle koruny si vyměňte. V peněženkách zůstávají neplatné miliardy

Tyhle koruny si vyměňte. V peněženkách zůstávají neplatné miliardy

Lidé mají pořád mají v peněženkách miliony neplatných bankovek, připomíná Česká bankovní...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Doporučujeme

Předvídá budoucnost a radí tak firmám. Přichází velký náraz, varuje Louženská

Předvídá budoucnost a radí tak firmám. Přichází velký náraz, varuje Louženská

Co bude zákazníky zajímat v nejbližších letech, jaké trendy budou klíčové a na co se v...více

I matky se musejí realizovat, říká psycholožka. Ženám a teenagerům z Ukrajiny pomáhá překonat...

I matky se musejí realizovat, říká psycholožka. Ženám a teenagerům z Ukrajiny pomáhá překonat deprese

Rodiny, které k nám před více než rokem přicházely z Ukrajiny, aby našly bezpečí, už nejsou...více

Král mezi křídly. Proč Olayinkův odchod Slavii bolí?

Král mezi křídly. Proč Olayinkův odchod Slavii bolí?

Peter Olayinka byl jedním z nejlepších hráčů české ligy. V profilovém článku hráče, který...více

Dôchodcovia si od júla prilepšia: Vieme, o koľko dostanete viac

Dôchodcovia si od júla prilepšia: Vieme, o koľko dostanete viac

Od 1. júla 2023 sa dôchodky slovenských penzistov zvýšia o 10,6 %. Takéto zvýšenie prinesie...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services