Výživné za neplatiče zatáhne erár. Už aby to bylo

Neplatíte výživné? Zaplatí se z rozpočtu. A na vás nastoupí vymahači. I když asi zisky z vymáhání budou nulové, a náklady na zálohové výživné tři čtvrtě miliardy, je to přesně to místo, kde se má stát angažovat a třeba i pustit chlup, když nic jiného udělat neumí.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 4. 2016 6:39, dany

Myslím že 50% neplacení výživného je proto, že mamina si nechá udělat dítě, označí otce, ten má platit, ale tím to pro maminy končí. Protože přece jen ony milují své dětí a platicí tatík na ně nemá právo. Kolik otců kvůli zvrhlým matkám má možnost pravidelně vidět své děti, podílet se na jejich výchově, často jsou umyslně špiněni že jsou zvrhlíci, maminy dokáží být v takovém boji velmi nechutné a prolhané. Pokud není otec asociál, nechápu proč musí vyloženě bojovat o právo své dítě vidět. V tom je zakopaný pes, platíte a nevíte proč, vždyt dítě vlastně žádné nemáte. A maminy takto ubližují dětem a ještě to nazývají mateřskou láskou. A muži jsou bez citu? Co to z nich děláme? Právo platit mají, právo na dítě nemají. Náš právní řád to ubližování dětem dovoluje.

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 4. 2016 4:01, HELA

Je to správné v ostatních zemích to platí již 30 let.
Stát má větší možnosti jak to potom z neplatiče vymoci.
2500kč je pro někoho do rodinného rozpočtu dost peněz.
Když neplatič fiktivně nemá nic a podniká a je na úřadu práce.

-9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 36 komentářů)

2. 8. 2021 12:34 | Dája

Dobrý den,bývalý neplatí 3 a půl roku,od května je na svobodě a od té doby opět žádné výživné+dluh.Prace zřejmě opět na černo...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2017 11:32 | jaroslav

At to zaplatí stát,ale at ty nelatiče zavře ale musí to v base odmakat,pak ho pustit na svobodu.To mělo dávno fungovat dělají si blázny že nemá nic bylí na obci,tohle je třeba odborat a ono by to přestalo tohle podporuje stát.Ten náš neplatí16let a takle se přesně chová stát ho doslova chrání to je opravdu bordel ve státě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2016 9:13 | barin

Soudy neřeší jestli se opravdu výživné dostane k dítěti..platiče výživného,pokud platí vše poctivě z něj zanedlouho udělá žebráka nebo invalidu.nikdo neřeší jeho další rodinu a děti..stát pomáhá přispívat jen na děti těch lidí,co něj nic neudělaly..a ještě studenti se o výživné soudí s rodiči plátci..výživné by měl platit stát,když přece potřebuje mladé schopné lidi.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2016 10:37 | josef

je potreba postihovat praci na cerno, to je cele. Ta priziva a vezeni za ni, je to totalni nesmysl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2016 0:33 | xenie

Jasně, že je to v pořádku. Stát tady kdekoho podporuje. Tak proč ne děti,které mnohdy nemají ani na jídlo.To bych se dalo říct, že invalidní důchod nenáleží tomu,kdo si tělesné poškození sám zavinil. Např. nezodpovědným skokem do mělké vody. Invalidní důchody se tady rozdávaj,jak na běžícím pásu.Např. na psychické poruchy,mnohdy úspěšné fingované. A to je v pořádku? A to nemluvím o vdovských a vdoveckých důchodech.Jak já, která jsem vychovala sama 2 děti k tomu příjdu, že na tyto musím ze svých daní přispívat a sama jej brát nikdy nebudu. Když vidím všechny ty srderyvné příběhy nemocných děti,aby se jimpřispívalo. Určitě na tom nejsou tak špatně,jakojsem byla já s dětmi,nikoho jsem neoběžovala,abymi přispěl, schovávalajsem před nimijídlo,aby nesnedly vše naráz, pak užbych pro ně nic neměla, bez pračky,taky jsme to přežili. Dnes jsme já i moje děti s rodinama ve střední příjmové třídě. Ono nestačí jen fňukat,taky se proto musí něco udělat.Dneska slovo SKROMNOST úplně vymizelo.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2016 21:08 | HELENA

Zanedbání povinné výživy je trestný čin,pokud neplatí soudem stanovené výživné tak by měl být ve vězení,možná si to pak rozmyslí a platit bude.Hlavně by měl fungovat zákon jako dřív ,nepracuješ jdeš do vězení za příživu,kdyby ti co mají platit legálně pracovali bylo by jim co strhávat z platu na dítě.Spousta vykuků pracuje jen na černo a nikdo na ně nemůže.Majetek mají napsaný na příbuzného takže ani exekutor nic nezmůže.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 17:56 | JAN

Proč okolní státy to mají s výživném lepší než mi třeba v Německu proč to neudělat také v Čechách chudáci rodiče kteří se starají jsem jeden z nich mám v péči dva syny a bejvala už neplatí 8 let a nic se ji nestane byt to Já tak už jsem ve vězení hrůza tady v Čechách vše nahrává kriplum strašne zákony úplný bezmoc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2016 22:56 | jezevec

ok, no ale proč teda to omezovat jen na 2500 výživného? co když si blbka koupí hrnce zepter, nebo co když kouří - obere stát poctivé plátce, a dorovná jí to 2500 měsíčně, protože dítě jíst musí? kde tohle skončí? neskrývám, že mně irituje zejména ten titulek. ERÁR nic nezatáhne. zatáhnou to poctiví plátci, navíc k tomu co již sami platí. já bych zas tak nejásal. podáš čertu prst, a utrhne ti ruku až u prxdele.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 4. 2016 21:37 | neubauer

.....pan autor prokázal elementární neznalost tématu - zřejmě je placený Marxistkou feminní či jeho hlava překypuje láskou k sociální mafii či vaginální justici...jen ignorant nevidí konání státozloděje - odpírá otcům podíl při výchově dětí, předhazuje je vaginální justici a exe. mafii, vězní je a likviduje je fyzicky i občansky........jen tupec to nevidí.....již staří Řekové děli . as polovina lidu jsou duté stádo.......hezký čas
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2016 21:26 | neubauer

tady se cenzuruje.......pan autor je opravdu vaginální Marxista
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 14:17 | Marcela

Připadá mi to všechno jako jeden velký nesmysl a utrácení peněz daňových poplatníků na další nepoctivce!!!! To už rovnou může stát platit dluhy za nemakačenka, kteří jen sedí doma a čekají na dávky. Poctivý člověk v tomto statě nemůže nic. Jen tiše přihlíží jak politici chodí s nesmyslnými nápady jak utratit finance, ale tam kde jich je potřeba, se stále nedostává!!!! Již mnoho let jsou snad zákony jak na takového dlužníka výživného. Je to chyba především státních orgánů, které neumí nebo nechtějí toto uplatnit. Jak může pracovat na černo?! Co kontroly z ÚP nebo sociálních odborů?! O policii nemluvě. Kdyby vše fungovalo jak má, nemuselo by se vymýšlet spoustu zbytečností, které stejně nikam nepovedou. Je to stejné jako nekonečné pumpování peněz na přizpůsobování "nepřizpůsobivých", které ročně stojí mnoho miliard. Kdepak ty končí?! Máme v ČR vysokou rozvodovost a tím přibývá matek či otců samoživitelů. Stát nepodporuje mladé rodiny. Spíše podporuje porodnost nepřizpůsobivých a ty od narozeni po důchod dotuje státními penězi ostatních pracujících občanů. Věřím tomu, že se najde nějaký fígl, ktery nakonec dopadne tak, že se bude tato další sociální dávka zneužívat!!!!! Jistě každy ví jak to dopadlo s příspěvkem na bydlení či doplatkem?! Proč politici nedají jednu dávku a tu ještě podmínit prací?! Ostatní zrušit a tím se uleví i administraci. Místo toho mohou pracovnice kontrolovat domácnosti neohlášeně, zda je v papírech skutečnost nebo lež!!!!! To by se hodně divily kolik lidi bere zbytečně sociální dávky a Babiš by se jistě zaradoval jak mu přibývají mldy. na ušetřených davkach!!! K čemu zavírat do vězení chlapy pro neplacení výživného?! Dát mu na nohu monitor a povinně pracovat. Nechat jen životní minimum. Na závěr jen, udělat někomu dítě / děti nebo obráceně, nechat si udělat děti, umí každy blbec. Starat se o ně je však povinnost obou "rodičů"!!!!!! Takže nějaké placení dluhů za ostatní neplatiče nebo flákače či nezodpovědné osoby, v žádném případě!!!!!!! Když má MPSV finance na toto, proč nezvýší důchodcům místo 45,- na základní výměře důchodu rovnou důchod měsíčně o několik stovek? Babiš se v TV chlubil, že na to máme finance, tak kdepak leží?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 12:42 | Leny

Nic takového,jako zabírání ŘP se neosvědčí u těch ,co nemají auto,jsou na dávkách a pracují pouze tzv. načerno. Chce to pro tyto fluktuanty nařídit obecně prospěšné práce a výdělek by šel právě k matkám dětí. Jinak nebudou mít nárok na dávky. Mluvím o těch,co nepracují. Ti,co pracují,těm se to strhává z platu. Jsem jednou maminku z těch,co ji dluží přes sto tisíc a nikdy se nic neřešilo pořádně. Pouze mi chodily od policie dopisy,že dotyčný nepracuje a tím to bylo vyřešeno. A to má určeno výživné pouhých 600 KČ,že by stejně nikdy víc nebyl schopen platit. Ale mně už se nikdo neptal,zda budu moci uživit své děti. Nebrecim,pracuji jako ďas,za 20 let jsem byla 2 měsíce na úřadu práce,jinak pracuji pořád,neexistuje nemocenská,dovolená,výlety.... Ale žijeme a nestrádáme hlady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 12:37 | Leny

Nic takového,jako zabírání ŘP se neosvědčí u těch ,co nemají auto,jsou na dávkách a pracují pouze tzv. načerno. Chce to pro tyto fluktuanty nařídit obecně prospěšné práce a výdělek by šel právě k matkám dětí. Jinak nebudou mít nárok na dávky. Mluvím o těch,co nepracují. Ti,co pracují,těm se to strhává z platu. Jsem jednou maminku z těch,co ji dluží přes sto tisíc a nikdy se nic neřešilo pořádně. Pouze mi chodily od policie dopisy,že dotyčný nepracuje a tím to bylo vyřešeno. A to má určeno výživné pouhých 600 KČ,že by stejně nikdy víc nebyl schopen platit. Ale mně už se nikdo neptal,zda budu moci uživit své děti. Nebrecim,pracuji jako ďas,za 20 let jsem byla 2 měsíce na úřadu práce,jinak pracuji pořád,neexistuje nemocenská,dovolená,výlety.... Ale žijeme a nestrádáme hlady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 12:05 | Miroslava Klimová

Chtěla bych upozornit na to, že tam, kde se berou státní dávky a posuzuje se u nich příjem, už dávno stát za neplatiče výživné platí. Tam, kde by měl být příjem vyšší o částku výživného a není, je vyšší dávka. U dávek v hmotné nouzi to tak je a u příspěvku na bydlení také. Ti, kteří jsou na dávkách např. hmotné nouze, mají povinnost podat trestní oznámení. Že to následně soud neřeší už dál (žádné postihy pro neplatiče, nic..),tak to už je na pováženou. Dohled by měl být z moci úřední. Když se podívám z okna, práce je všude dost, stát by se měl zaměřit na veřejně prospěšné práce a neplatiče přinutit pracovat a výživné platit.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 12:00 | Jerry001

presne tak. Znam nemalo mamin co si dite prosvojily, otci ho nechteji davat ani jednou za cas na vikend a jenom chteji posilat penize. Kamarad takto prestal platit umyslne az pote co mu jeho ex neustale vymyslela pohadky proc zrovna tenhle a dalsi vikend nemuze prijet pro deti
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2016 10:24 | Hunter

V podstatě mi nevadí další sociální dávka (protože to nic jiného není). Nevadí mi ani tak, že ročně odcucá další stamiliony z rozpočtu MPSV - to starobní důchody "prožerou" za několik hodin.
To co je opravdu špatné je, že je to další z kroků "protirodinné politiky" státu.
Všude na světě, kde se zvýšili sociální dávky rodičům to vedlo k dalšímu rozkladu rodin. ČR není výjimka, i když si o sobě rádi myslíme, že jsme úplně jiní, chytřejší, celkově lepší než ostatní a vlastně pupek světa.
Nejsme. Slib další dávky. Víc rozpadlých rodin. Víc samoživitelů. Víc dávek. Stejně jako všude jinde na světě.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 9:01 | Gabriel Pleska

No tak jsem si dovolil napsat komentář. To je takový žánr, kde se žádá vlastní názor, nikoli objektivní (nebo o objektivitu se snažící) zpravodajství. Dokážete se s existencí takových žurnalistických žánrů srovnat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2016 8:59 | xXx

Pane Plisko, už jen prohlášení "je to přesně to místo, kde se má stát angažovat" znamená, že o věci nedokážete informovat nezaujatě a čtenáři vnucujete své stanovisko jako jediné správné (i když správné není). Stát by tu rozhodně neměl být od toho, aby řešil, že se dva lidi nedokáží domluvit a že nedokáží zabezpečit své dítě, rozhodně ne každý jej tu v takové roli chce mít a rozhodně ne každý chce něco takového z daní financovat.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2016 8:53 | josef

Jake, v zasade vetsi, moznosti ma stat? Jak jiz jsem psal, velka cast neplaticu se rekrutuje z lidi, co nemaji zadny oficialni prijem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2016 4:01 | HELA

Je to správné v ostatních zemích to platí již 30 let. Stát má větší možnosti jak to potom z neplatiče vymoci. 2500kč je pro někoho do rodinného rozpočtu dost peněz. Když neplatič fiktivně nemá nic a podniká a je na úřadu práce.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 153 318 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2022

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však...více

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Za pár dní děti přinesou vysvědčení. A my budeme hledat slova, jak ocenit jejich práci....více

Nemluví, ale na hřišti vládne. Francouzská rozhodčí míří do Kataru

Stéphanie Frappartová je nejlepší ženská rozhodčí na světě. Nenápadná Francouzka svými...více

Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Aká bude  suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka

Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.