Doplatek na bydlení 2016: Pravidla a výpočet

Doplatek na bydlení je dávka pomoci v hmotné nouzi. Výše doplatku na bydlení je stanovena tak, aby po zaplacení odůvodněných nákladů na bydlení zůstalo chudému člověku či rodině na život. Kdo a za jakých podmínek dávku získá?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 12. 2016 11:33, Zdenka

Dobrý den,chtěla bych zeptat,kolik mě uhradí sociálka na byt od města cena 6000(jsem v hmotné nouzi a bohužel mám zdravotní problémy,)děkuji za odpověď

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

10. 12. 2017 15:39 | Lenka

Chtela bych se zeptat ,kdyz mam najemni smlouvu ,ale mam tam prechodny pobyt s jednim ditetem mam narok na socialni davky.?Dekuju
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2017 18:25 | Lenka

Dobry den mela bych prosim jeden dotaz chci se zeptat ma matka ma najemni smlouvu na sebe psanou a prihlasila tam me dite kvuli trvalymu bydlisti .matka bere doplatek na bydleni a ma strach zda li nebude ji odebran doplatek na bydleni kvuli vnukovi.dekuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2017 18:25 | Lenka

Dobry den mela bych prosim jeden dotaz chci se zeptat ma matka ma najemni smlouvu na sebe psanou a prihlasila tam me dite kvuli trvalymu bydlisti .matka bere doplatek na bydleni a ma strach zda li nebude ji odebran doplatek na bydleni kvuli vnukovi.dekuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2016 11:33 | Zdenka

Dobrý den,chtěla bych zeptat,kolik mě uhradí sociálka na byt od města cena 6000(jsem v hmotné nouzi a bohužel mám zdravotní problémy,)děkuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2016 9:55 | Marian

Je možné získat doplatek na bydlení plus příspěvek na živobytí se zpětnou platností?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2016 8:15 | Viktorie

Mě by zajímalo, jestli máme nárok na příspěvek na bydlení, potažmo doplatek.. když s partnerem sice nejsme svoji, ale platíme hypotéku a samozřejmě nájem a zálohy u družstevního bytu. Z jeho výplaty po zaplacení všech složenek zbydou cca dva tisíce. Já půjdu za 5týdnů na mateřskou, kterou sice ještě spočítanou nemám, ale když beru 11 000 hrubého, bude nejspíš pěkná almužna.. Jak se tyto příspěvky počítají, když se funguje defakto jen z mého příjmu??
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2016 22:18 | Viktorie

Mě by zajímalo, jestli máme nárok na příspěvek na bydlení, potažmo doplatek.. když s partnerem sice nejsme svoji, ale platíme hypotéku a samozřejmě nájem a zálohy u družstevního bytu. Z jeho výplaty po zaplacení všech složenek zbydou cca dva tisíce. Já půjdu za 5týdnů na mateřskou, kterou sice ještě spočítanou nemám, ale když beru 11 000 hrubého, bude nejspíš pěkná almužna.. Jak se tyto příspěvky počítají, když se funguje defakto jen z mého příjmu??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2016 12:24 | veronika

Píšete o příspěvcích na bydleni a doplatil na bydleni pro chudé lidi proč to pobiraji jedinci kteří žijí nad poměry běžně pracujících lidi.Znám je jsou to mi sousedé auta značkové oblečení mejdany proc UP neproveruje podmínky pro poskytnuti přímo v místě bydliště a opakovaným provedením skutecnych potřeb zadatelu.Verca
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2016 19:57 | spirudova jirina

nevim zda mam zpetne narok na doplatek na bydleni kdyz od zari mam zvyseny najem o 2tisice .ddoplatek mi zvedli ale poslalh jen 1.a ja najem platila uz v srpen zari rijen
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2016 7:55 | Václav Kolář

Super! Na ŮP Vám neporadí dle Krajského UP nejsou povini!Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Zdeněk Škromach

politik

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Škromach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services