Nedlužil. Přesto přišli vymahači

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 18. 2. 2016 | 16 komentářů
Nepůjčuješ si. Účty platíš včas. Nedlužíš. A stejně z tebe jednoho dne udělají dlužníka. Orazítkováno, potvrzeno černé na bílém. Zaplať!

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 2. 2016 10:37, Mirek

Redakci Peníze.cz děkuji za zveřejnění případu a hlavně za pomoc pánovi , který na tu "papírovou vojnu " s lumpy vzhledem ke svému věku nestačil .

+61
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

25. 9. 2020 11:27 | Lenka

Je super, že o takových věcech píšete, děkuji. prošla jsem něčím podobným a myslím, že se to může ještě kdykoli zvrtnout. U mě byl problém u T-mobile, který prohrál správní spor, pak i soudy,ale stále na mě posílal vymahače. Tot=ž Bohemia Energy. Ti to vyšperkovali tím, že když spor prohráli,nabídli zrušení žaloby a ve stejný den přišel vymahač, že dlužím. Obtěžovali mě roky a roky. Nyní podobný případ, firma, kterou jsem prodala a oni mají pohledávku cca 800 a obtěžují mě. Nejsou schopni si ani zjistit vlastníka, přestože je ve veřejných rejstříkách. Je to firma diletantů a neřádů, kteří se přiživují na neštěstí druhých dost nepěknými praktikami. On totiž nev ždy je dlužník ten hajzl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2016 9:16 | Josef

Po zrušení nejprve hlasové služby u O2, po té, co jednostranně změnili tarif - volání zdarma 300 minut jako přídavek k připojení do sítě Internet, zavedli Volání ČR za pouhých 299,- Kč. Nikdy bych si to neobjednal. Způsob, jakým se mnou bylo jednáno vyvolal další moji reakci, tj. výpověď i ze smlouvy o připojení do sítě Internet. Přišla mi faktura na 707,- Kč za porušení (!) smlouvy o čerpání Speciální nabídky... Prokristapána, co je tohle za stát?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2016 11:48 | Pavel

Když vám sousedův kluk rozbije okno, tak se na to vykašlete (protože vy jste nic zlého neudělal) a budete klidně žít v průvanu, nebo zajdete za sousedem to vyřešit? A toto je stejný případ. Ten pán se stal obětí podvodu, ale protože hned nereagoval, umožnil dotažení podvodu a sobě způsobil komplikace. Je to stejné, jako kdyby nechal to rozbité okno být, protože on přece nic neudělal, a pak se divil, že z toho průvanu dostal zápal plic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2016 11:01 | Jjezevec

Citace - Pavel / 18.02.2016 10:24

Když se na to vykašlal, holt si nese následky.

Proč by kdokoliv měl reagovat na nějaké psaní o dluhu? Pokud nic nedlužím, tak je to jen dopis bez přímé návaznosti na mou osobu a nemusím tedy na nic reagovat.
Pokud už bych reagoval tak jedině žalobou pro obtěžování, zneužití osobních dat,..... a požadoval bych tučnou náhradu za právníka, ztrátu času, citovou újmu,...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 17:00 | josef

Jenze to je vsude na svete. Proste smula. Kdyz Vam nekdo slohne auto a nekoho prejede, tak se to taky nevyresi samo, ale musite se angazovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 14:56 | Pavel

Víte, stalo se mi něco podobného. Pošťačka stopila moji platbu. Když mě po měsíci přišla upomínka, že jsem něco nezaplatil, okamžitě jsem vystartoval jak na poštu, tak k příjemci platby, a doložil jsem, že jsem to zaplatil. A měl jsem pokoj. Jen asi po roce jsem musel policajtům vypovědět, že ta pošťačka si strkala platby do kapsy. Kdybych nad tím mávnulo rukou (přece jsem to zaplatil, tak co chtějí), tak se nimi dohaduji možná ještě dnes.
Koneckonců, popisovaný případ je dost podobný. Podvedena byla ta úvěrová firma a její zástupci reagovali rychle a správně (stejně jako v mém případě pošta a příjemce platby). Kdyby ten pám zvednul telefon hned druhý den, ušetřil by si spoustu nervů a času.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 14:37 | Nox

Provedl neco? Zadluzil se nekde? Bohuzel u nas je zvykem ze kdejaky zlodej neco provede a slusny clovek aby lital jak hadr na holi. Ano, neco s tim delat mel, to uznavam, ale v tomto state musi lide resit problemy, ktere si nezpusobily?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 10:37 | Mirek

Redakci Peníze.cz děkuji za zveřejnění případu a hlavně za pomoc pánovi , který na tu "papírovou vojnu " s lumpy vzhledem ke svému věku nestačil .
+61
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 10:34

ještě že tě dali vyštudovat
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 10:24 | Pavel

V celém tom srdceryvném příběhu mi chybí jedna podstatná informace. Když v červnu dostal onen pán výzvu k úhradě dluhu a v září přišli vymahači, na jaký zázrak onen pán čtvrt roku čekal? Když dostanu podobný dopis, tak hned další den volám a zjišťuju, co se děje. Když se na to vykašlal, holt si nese následky. A že byl v letech - moji rodiče, když dostanou lejstro, kterému nerozumí, okamžitě volají mně, ať jim to vysvětlím.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 9:59 | kodiak medvěd

Pokud neplatí dlužník, jde záznam o neplacení do registru hned i ručiteli, aniž by často ručitel věděl, že dlužník nesplácí. V logice banky, respektive systému mezibankovního registru, je to tak, že jako ručitel si máte svého dlužníka každý měsíc kontrolovat, což dělá asi málokdo. Ve chvíli, kdy banka vyzve ručitele k úhradě dluhu, bývá už nejméně jedna splátka po splatnosti. V tomto systému by se mělo rozlišovat mezi ručitelem a spoludlužníkem a ručitel by měl mít záznam o neplacení až v případě, že neuhradí dlužníkův nedoplatek po výzvě banky. Ale reálně tomu tak není.
Z toho, milé děti, plyne poučení, že nejlepší je na každého se vykašlat a nikomu neručit.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 9:37 | Velkovýkrmna Darmožroutů

Však i česká spořitelna je podobná šejdířka. Ručil jsem, vše zaplatil za dlužníka sám a proto jsem byl označen za neplatiče. Podivná logika, ne?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 9:11 | Kamil

Je to příživnická lobby, která umožňuje různým hyenám v této rádoby demokratické společnosti řádit.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 6:53 | Petr HANA

Kde není žalobce není ani soudce. Vaše výtka by měla směřovat na hlavu poškozeného nebo poškozené firmy. A pokud poškozeným je to šuma fuk, pak je to těžký.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2016 6:05 | Lju

Já bych je žaloval za osobní újmu, psychické dopady, a tak dále, a tak dále...ale chápu, že na to pán nemusí mít už energii. Ale jedině tak na ně :-(((
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2016 1:39 | Emil Charvát

No tak tentokrát to nevyšlo. Zkusíme to příště. A co na to policie a státní zástupce? Těm je to šuma fuk.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Blažek

politik

Daniel Křetínský

podnikatel, EPH a AC Sparta Praha

Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Daniel Křetínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services