Výpočet cestovních náhrad 2016: Kolik dostanete na služební cestu

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 14. 1. 2016 | 8 komentářů
Když vás šéf posílá na služební cesty, musí je také proplatit. Zajímá vás, kolik dostanete na jídlo a benzin v roce 2016? Odpoví naše kalkulačka cestovních náhrad aktualizovaná pro letošní rok. Sazby se mění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 7. 2016 21:34, Raymond

By mě zajímalo, proč je určena výše sazby tzv. kapesného při zahraniční cestě, když není povinnosti zaměstnavatele je vyplácet. Nejedná se tedy teoreticky o výši náhrad, ale o maximální částku, kterou si může zaměstnavatel odečíst z daní. Poskytnou kapesné tak může zaměstnavatel klidně poloviční (či žádné, jak je uvedeno), než udává zákon..
Anebo to špatně chápu?

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

24. 11. 2016 7:16 | Pavel

Paní účetní kecá, jelikož stravné se vyplácí podle výše, která je stanovená pro danou zemi, a to podle toho v kkteré zemi jste daný den strávil nejvíce času. U Vás to bylo 19h např. v Polsku a 5h u nás, máte nárok na celou dietu stanovenou v Polsku. To samé platí pokud strávíte v jeden den např. 19h ve Francii a k tomu 5h v Německu, máte nárok na dietu stanovenou ve Francii.Prostě podle toho na kterém území jste ten den strávili nejvíce času, podle toho se vypočítá dieta. Ta se pak krátí jen podle délky pobytu, do 1h, do 12h, do 18h a nad.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2016 12:54 | Marek V.

Paní účetní nemá pravdu. Zahraniční stravné by mělo být v plné výši pokud jste strávil v zahraničí více než 18 hodin a zaměstnavatel vám nezajistil žádné jídlo. Plus plné tuzemské stravné za pracovní cestu trvající 5 až 12 hodin pokud nebylo poskytnuto jídlo ve formě snídaně, obědu či večeře. Potom se stravné krátí....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2016 12:43 | Marek V.

Firma vám nemůže stravné krátit pokud jste v zahraničí více jak 18 hodin a nezajistí vám jídlo např. snídani nebo oběd. Ani v případě že s tím souhlasíte. Označil bych to za podvod a s firmou bych se soudil. Firma může za toto jednaní dostat pokutu až do výše 200 000 Kč. Přinejmenším bych tím firmě pohrozil a nárokoval své peníze. Hlavně si nenechat všechno líbit. Přeji hodně štěstí a hezký den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 7:48 | MB

Dobry den,
1.4.2014-2016 jsem byl prubezne pracoval v zahranici ve Velke Britanii pro ceskou firmu. Dnes bych to mohl nazvat neinformovanosti. Pri vyslani jsme dostali k podpisu smlouvu o vyplaceni diet ve vysi 20 GBP, coz je polovina toho co se dle platneho sazebniku melo ci ma vyplacet. Mam tedy 2 dotazy: Mohu si diety zpetne narokovat? Muze mi zamestnavatel nejak toto zpetne vyrovnani kratit oproti zakonem dane vysi zahranicniho stravneho(40GBP)? Nekde jsem cetl, ze muze kratit o 25%, ale nevim jestli zpetne.
Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2016 16:22 | Milan

pracuji jako skladník ve firmě,která nás vysílá na inventury do svých poboček.jaké má být ohodnocení naší práce mimo bydliště?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2016 9:07 | Stapro

Dobry den,chci se zeptat jak to je kdyz jako zamestnanec v podnikatelske sfere jsem na zahranicni pracovni ceste a mame kracene zahranicni diety na 75 % a v zahranici stravim 19 hod a v cz stravim 5 hod mimo firmu. Jak se to pocita. U nas ucetni nam rika ze mame narok na 1/3 zahranicnich diet tim ue jsme v cz stravily 5 hodin. Dekuji za vysvetleni
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2016 21:41 | Rymond

Sorry, čtu to znova podrobněji a umědomuji si, že jsem si zaměnil náhrady stravného s kapesným, resp. spojil v jednu položku. Nenapadlo mě předem, že vůbec nějaké kapesné existuje :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2016 21:34 | Raymond

By mě zajímalo, proč je určena výše sazby tzv. kapesného při zahraniční cestě, když není povinnosti zaměstnavatele je vyplácet. Nejedná se tedy teoreticky o výši náhrad, ale o maximální částku, kterou si může zaměstnavatel odečíst z daní. Poskytnou kapesné tak může zaměstnavatel klidně poloviční (či žádné, jak je uvedeno), než udává zákon.. Anebo to špatně chápu?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vít Bárta

politik a podnikatel, ABL

Vladimír Bezděk

ekonom

Vít Bárta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Bezděk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services