Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů
Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však...více
Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat
Za pár dní děti přinesou vysvědčení. A my budeme hledat slova, jak ocenit jejich práci....více
Pohřbil Mbappé finanční fair play? I bohatí musí počítat, jsou tu nová pravidla
Finanční fair play skončila. Za zhruba deset let se sice podařilo evropský fotbal zkultivovat,...více
Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka
Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více
Proč jsou ve Švédsku drahé byty
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
30. 11. 2015 16:38, josef
Ale hlavne clanek byl o necem jinem, nez srovnani zivotnimi naklady s CR, ale o tom, jak se ceny nemovitosti "urvaly" od inflace.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)
1. 12. 2015 9:18 | osvoboditel
S jedním postřehem bych si dovolil nesouhlasit: Autor v prvním odstavci píše o vysoké ceně nájemního bydlení, ale celý zbytek článku vysvětluje vysokou cenu bydlení vlastnického. Tyto dvě věci ve skutečnosti vůbec nemusejí souviset, výnos nájmu vzhledem k ceně nemovitosti může značně kolísat a v období nízkých sazeb je taktéž tlačen dolů, stejně jako třeba výnos dluhopisů.
1. 12. 2015 6:47
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2015 20:55
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2015 18:47 | PEPA
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2015 16:38 | josef
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2015 16:37 | josef
Zaroven: "Šance nájsť si ubytovanie na prenájom sú z hľadiska jednotlivých regiónov značne odlišné. Vo všeobecnosti je ponuka výrazne nižšia v mestských oblastiach, predovšetkým vo veľkých mestách, zatiaľ čo tamojšie ceny podstatne prevyšujú švédsky priemer.
Priemerná mesačná cena nájmu za trojizbový byt s kuchyňou sa v roku 2014 pohybovala okolo 6 257 SEK. V cene nájmu sú zvyčajne zahrnuté náklady na prenájom spotrebičov a taktiež poplatky za kúrenie a elektrinu."
Jinymi slovy, bydleni stoji cca 19 tisic v prumeru, a pokud rikaji, ze ve Stokholmu je to cca dvojnasobek, pak to vychazi na 39 tisic. To jim z jednoho platu moc nezustane.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2015 13:23 | PEPA