Ceny elektřiny 2016: Zdražování nebude

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 18. 11. 2015 | 8 komentářů
Konec roku je pravidelně ve znamení nových ceníků elektřiny i zemního plynu. Ještě před několika lety si pokles cen energií uměli představit jen odvážlivci. Jenže elektřina nakonec zlevňovala loni i předloni. Budou i letos domácnosti profitovat z razantního snížení cen na energetických burzách? A proč může být všechno jinak?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 11. 2015 16:33, Petr K.

To je taky dost, že se bude zlevňovat, však by nás ty energie za chvíli sežrali, já to říkám pořád že je lepší být u alternativců, takhle jsem si vybral comfort a mám o něco nižší ceny i když bych si je představoval ještě někde jinde.

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

28. 12. 2015 17:39 | Petr

Přesně takovej článek mně může pěkně nasrat!! Zdražovat se nebude ja nevim kde to autor článku vzal. Proc nenapíše, že cenu za stalý měsíční odběr navýší poplatky za obnovitelné zdroje? Takže stala platba je o 25 kč dražší a ano o 0,10kc cena za 1kwh :)) Takže se zdražovat nebude jasný :)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2015 16:33 | Petr K.

To je taky dost, že se bude zlevňovat, však by nás ty energie za chvíli sežrali, já to říkám pořád že je lepší být u alternativců, takhle jsem si vybral comfort a mám o něco nižší ceny i když bych si je představoval ještě někde jinde.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2015 14:27

Milane, když neumíš napsat bez chyby tudíž, piš třeba proto nebo tedy.
Tvoje učitelka z třetí třídy
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2015 22:18 | Jan Schindler

Rozdíl v cenách mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou je v případě spotřeby 4 MWh/rok asi 3 000 Kč/rok. Tento rozdíl je ale extrémní, běžný rozdíl je ale 2 000 Kč. Srovnání cen má ale větší význam zejména v případě vytápění. Myslím si, že je dobře, že konečně je nějaká změna a v podobných rozhovorech, nejsou zde pouze zástupci velkých nadnárodních dodavatelů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2015 22:09 | Jan Schindler

Výše podpory OZE pro domácnosti se nezmění, podniky odebírající proud přes transformátory budou platit méně. Stát na podporu vloží 6 mld. Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2015 6:27 | Jan Solver

Celý rok cena elektřina padá, zisk ČEZu a cena akcií také, pan Beneš by z toho zešedivěl (kdyby to šlo), a tady vyjde vítězoslavný článek s nadpisem, že se elektřina nebude zdražovat? To je podobně vtipné jako když se rušil 2. pilíř a všichni novináři psali, že lidi nepřijdou o své peníze! Jestli je to záměr, tak tam dávejte smajlíky aspoň. Bude se zlevňovat a zásadní je o kolik! :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2015 20:12 | milan99

Tak pokud jsme normální rodina tak za rok spotřebujeme kolem 4MW takže rozdíl v ceně 150kč je asi mezi nejlevnějším a nejdražším a tudíš je to 600kč za rok mezi nejlevnějším a nejdražším. Pane Schindler je to tak? Má tedy cenu si lámat hlavu se změnou dodavatele? Spíš se na to dnes nabalují ostatní služby jako je mobil v rámci sítě uživatelů (tady spíše spotřebnitelů), atd.... Takže protlačovat firmu EEE tímto článkem považuji za směšnéé
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2015 22:24 | jj

Tak silova elektrina nezdrazi, ale uz nenapisou jak to bude s vypoctem ceny platby prispevku na oze :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services