Nikdy to není buď – anebo

Michal Kašpárek | rubrika: Komentář | 21. 8. 2015 | 5 komentářů
Teplí versus tradiční rodiny, uprchlíci versus nemocné děti, ženy v šátku versus ženy emancipované: mohli bychom konečně přestat vytvářet falešná dilemata?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 8. 2015 18:31, KM

Další všestranně korektní hlas do diskuze "Co je špatného na přistěhovalcích a teplouších". Není na nich špatného nic. Snad kromě takové drobnosti, že pokud se jim tato společnost bude přizpůsobovat a podřizovat, bude jimi vbrzku ovládnuta. A to bude znamenat smutný, ale zasloužený konec civilizace, která ve jménu korektnosti ztratila pud sebezáchovy.

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

22. 8. 2015 9:06 | xyz

"But I always felt guilty not wearing it and knew that I must go back to it." Emancipovaná a svobodná žena, která nosí pokrývku hlavy, protože jí to přikazuje korán a kdykoliv pokrývku hlavy nenosila, tak se cítila provinile a věděla, že se zase k pokrývce hlavy musí vrátit? To opravdu autor považuje za příklad emancipované a svobodné muslimky? Možná ale jen nedovedu ocenit ironii a autorův smysl pro humor.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2015 18:31 | KM

Další všestranně korektní hlas do diskuze "Co je špatného na přistěhovalcích a teplouších". Není na nich špatného nic. Snad kromě takové drobnosti, že pokud se jim tato společnost bude přizpůsobovat a podřizovat, bude jimi vbrzku ovládnuta. A to bude znamenat smutný, ale zasloužený konec civilizace, která ve jménu korektnosti ztratila pud sebezáchovy.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2015 11:24 | Ramesse II.

Lidé musejí vidět černobíle - na analýzu nějakého problému a studium podkladů normální pracující člověk přece nemá a nemůže mít čas. A nakonec otázka pak stejně vždy stojí ANO/NE, podpořím nebo nepodpořím, budu volit nebo nebudu volit atd.
Já čas mám :) A stejně - i když jsem o řadě věcí přečetl skoro vše, co má nějakou relevanci - nedokážu říct ANO/NE. Jsem proti přijímání ekonomických uprchlíků (těch je 99,99%) a naopak pro přijímání a pomoc těm, kteří tu pomoc z existenčních důvodů potřebují (zbývající 0.01%). Ale tak otázka už dnes ani nestojí, protože někdo ji postavil "ISLÁM ANO / ISLÁM ne", což mě jako ateistu absolutně nezajímá, všechna náboženství jsou pro mě jedno a totéž, takže bych uměl odpovědět na "CÍRKVE ANO / CÍRKVE NE", ale jen o islámu odpovědět neumím, ani to nejde a hlavěn to je nedůležité.
U homosexuálních párů mě zase vadí, že kdo dneska není homosexuál, je "divnej" a skoro nemá ve společnosti co dělat, protože teď "je in bejt teplej" anebo to o sobě v absurdních průvodech tvrdit. Nejde o zrovnoprávnění, ale naopak o protěžování homosexuálů (řada heterosexuálů by chtěla vstoupit do registrovaného partnerství, protože rozvod nestojí 100000 na soudy a právníky, ale jen 15 minut času, ale nemohou, protože nejsou teplý).
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2015 10:23 | Honza

Já to cítím spíš tak, že většina těch názorů "teplí versus tradiční rodina" je aspoň teda v ČR mířena proti proti adopcím homo páry. Tak to vidím i já. Děti bych jim nesvěřil, ale jinak ať si spolu dělají, co chtějí, pokud tím nikomu neubližují (což platí obecně, nejen pro homosexuály).
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2015 7:38 | Matěj

Absolutní souhlas! Někteří lidé bohužel stále vidí černobíle, neumějí rozlišovat drobné nuance. I proto je asi diskuze o těžkých tématech (uprchlíci, Romové, ale také poplatky u lékaře, důchodová reforma atd.) tak hysterická a nevěcná.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Zdeněk Škromach

politik

Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Škromach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services