Dnes raději investujte v korunách

Jan Traxler | rubrika: Komentář | 17. 8. 2015 | 8 komentářů
Česká národní banka pokračuje v měnových intervencích. Za rok do ní ale prezident dosadí své lidi, intervence pravděpodobně skončí a koruna skokově posílí. Proto dnes raději vybírejte fondy, které zajišťují měnové riziko do korun.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 8. 2015 13:03, Barbora Jáchymová

Euro navzdory kvantitativnímu uvolňování a řecké krizi může posílit, třeba teď je nejsilnější za poslední dva měsíce: http://roklen24.cz/a/iwJ9f/euro-je-na-koni-nejsilnejsi-za-dva-mesice Forex obecně je velmi nevyzpytatelný, já bych se do spekulací raději nepouštěla a raději zajistila měnové riziko.

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

7. 5. 2016 17:12

Prominťe janevim čo napisat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2015 13:03 | Barbora Jáchymová

Euro navzdory kvantitativnímu uvolňování a řecké krizi může posílit, třeba teď je nejsilnější za poslední dva měsíce: http://roklen24.cz/a/iwJ9f/euro-je-na-koni-nejsilnejsi-za-dva-mesice Forex obecně je velmi nevyzpytatelný, já bych se do spekulací raději nepouštěla a raději zajistila měnové riziko.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 22:37 | Lloyd

mylim se? Kdyz roční dividendy a konečně faktury k daňovým optimalizacím jsou regulérně 300 az 400 miliard a vse je vyvedeno ven, a ČNB znehodnotíla kurz řekneme 10 procenty tak ty výfukové z t mobilů a jim podobní vyjedou do matek o 10 procent méně a to zůstavá ČNB Tak tedy z CR je vyvedeno 10 procent méně. To uz stojí za lobing ....30-40 miliard
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 11:40 | Zdenek

Děláte chybu, že do toho pletete Eura/Kč, když se zlato obchoduje v USD. Koruna může posílit vůči Euru, Dolar vůči koruně a zlato oslabit vůči USD a máte v tom takový guláš, že proděláte ještě víc.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2015 10:27 | Otazník

Dobrý den, mám otázku - zainvestoval jsem kdysi v korunách do nákupu zlatých slitků asi za 1000 Kč / gram. 1) Kolik by stál pak gram po uvolnění kurzu koruny vůči Euru např. o 10%? 2) Je lepší si zlato ponechat, nebo ho dnes prodat a v roce 2016/7 zase koupit. Děkuji za rady a odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 10:05 | Hunter

Já se omlouvám za možná hloupou otázku, ale jak přesně to "ukončení intervence" vypadá?
Ono se "povídání" zdá, že když ČNB "ukončí intervence", tak to znamená, že "nebude dělat nic". Jenže když "nebude dělat nic", tak někde zbude spousta miliard Eur, které nakoupila. Aby se tedy kurz vrátil zpět, tak musí nejen "nic nedělat", ale také ta Eura vyměnit zpátky za koruny.
Ale to přeci není potřeba udělat "skokově". Nebo ano?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 9:40

Ono to vpodstatě platilo vždy, investovat v korunách, pokud v korunách vydělávám a neriskovat výkyvy měnových kurzů. Znám chytráky, kteří okolo roku 2000 zainvestovali své korunové úspory v dolarech, protože koruna přece půjde do háje a pak jen zírali a zírali a dodnes nejsou v korunách ani na nule.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 7:49 | Zdenek

A co s penězi nedělat vůbec nic a nechat CB čarovat jak je libo? Dalo by se říct, vyčkávací taktika je téměř taky jistý zisk.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services