Čtyři dobré rady pro žadatele o příspěvek na péči (a jejich pečující)

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 5. 5. 2015 | 18 komentářů
Pečujete o babičku nebo dědečka, který už se sám nepostará? Ať potřebuje pouze částečnou pomoc nebo celodenní péči, najmete profesionála nebo všechno zastanete sami, můžete požádat o příspěvek od státu. Senior ho dostane i tehdy, že se o něj starají členové rodiny nebo známí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 9. 2015 10:36, Petr

Dobrý den, počítá se příspěvek na péči o osobu blízkou do příjmu domácnosti pro výpočet jiných dávek (např. na bydlení)? Dva důchodci, důchod 8 000 Kč, příspěvek na péči pro jednoho z nich 5 000. - příjem domácnosti je 16 000 nebo 21 000? Děkuji.

+83
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

22. 6. 2022 16:46 | Petr

Dobrý den má někdo zkušenost manželka prakticky slepá a dostala příspěvek na péči 1stupen je to možné.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2022 16:46 | Petr

Dobrý den má někdo zkušenost manželka prakticky slepá a dostala příspěvek na péči 1stupen je to možné.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2022 4:49 | Marie

Dobrý den manželovy dali ZTP 3 stupeň ale péči mu dali 2 stupeň a žádala jsem o pripevek na auto tak mi poslali s komise. Na úřad práce dva dopisi vedoucí mi volala že si mám převzít dva dopisi tak jsem tam šla a dali mi jen jeden kde bylo že má 2 stupeň. A že druhý dopis museli vrátit k opravě na komisí aby potvrdila.i rok 2022 nechápu proč když už to neschválili tak jaká pak oprava bude pochybila zase komise o jeho strávit in stavu nebo to nechápu poprvé jsem žádala a zamítli mi to tu péči pak sem se odvolala a napsali s ušití že úřad práce pochybyylo o jeho zdravotním stavu že to vracejí k okamžitému znovu prošetření tak nevím co na tom úřadě dělaj a žáci šou placený když takhle lidí okrádají
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2021 23:36 | Martin

Dobry den Rad bych se vas zeptal jak vam to dopadlo s tim prispevkem na peci. Mame stejny problem Dekuji Martin
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 2. 2021 23:34 | Martin

Dobry mohl bych se s vami spojit pokud je to mozne?chtel bych se vas zeptat na to jak vam dopadla vase odpoved ohledne prispevku na peci y odjezdu z cr. Mam totiz stejny problem Dekuji A preji vse dobre
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2021 12:08

Dobry den jak se vam dari? Doufam ze jste v poradku. Rad bych vedel jak se vam podarilo vyresit ten prispevek. Mame totiz stejny problem. Dekuji Martin
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2020 17:10 | Jana

Dobrý den, starám se o druha (85 let), který nezvládá péči o sebe. Má nárok na příspěvek, i když já jako starající pracuji jako osvč? Musím příslušným úřadům něco dokládat, např. daňové přiznání? Děkuji. Jana
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 10:48 | Linda

Dobry den chtel a bych se zeptat, mam syna nemocneho a Mel prispevek na peci meli jsme rofiny duvot, tak jsme odjeli mimo cz a ja bich chtel a vedet jesli ma porad narok na prispevek o peci dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2018 5:05

Dat podnet k soudu,aby to prosetril.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2018 21:22 | Michaela

Dobry den mam narok na zvysni prispevku na peci kdyz jsem samozivitelka .dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2018 15:11 | Pavla

Zdravím Vás , co dělat , když opatrovník neplní své povinnosti vůči osobám na které bere peníze ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2018 6:35 | Ladislav

Dobrý den, svobodná bezdětná invalidní sestra pobírala příspěvek. Občas jsem jí vypomohl. Po jejím úmrtí dědici zjistili, že měla dluhy. V dědickém řízení se jako dědici dědictví vzdáme. Vztahují se tedy na mě její dluhy, když jsem jí chodil občas pomoc?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2018 20:48 | Simona

Dobrý den mám syna 10 let má adhd a mentalni retardaci dávala sem prispevek na peci i pod odvolani zamítnuto ve všech zprávách bylo ze prispevek akutní mužů zažádat nove o příspěvek na péči dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2017 20:13 | Ggg

Chtěla bych se zeptat mám dceru která je nemocná trpí hypoplaxii ledviny je to nevilecitelne a poradili mi že mám zadat o péči na dítě mám na to nárok?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2016 14:26 | Lucka

Dobry den prispevek na meho syna mi nebyl uznan mela srm 10 zprav syn ma adhd a mentalni retardaci ve vsech zpravach bylo napsano ze prispevek akutni na peci nevim na kpho se obratit
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2015 10:36 | Petr

Dobrý den, počítá se příspěvek na péči o osobu blízkou do příjmu domácnosti pro výpočet jiných dávek (např. na bydlení)? Dva důchodci, důchod 8 000 Kč, příspěvek na péči pro jednoho z nich 5 000. - příjem domácnosti je 16 000 nebo 21 000? Děkuji.
+83
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2015 22:05 | Gabriel Pleska

K čemu jste byl manipulován zde?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2015 17:22 | Magor

Nic neříkající. Neuplné. Chybí zveřejnit ona kritéria. A to i s výkladem - komentářem. Jinak je to celé o ničem. Ale tkhle probíhají veškeré informace našich médií. Pouze hrubá manipulace.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Milan Richter

politik a podnikatel

Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services