Splátky hypotéky
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI
Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Takhle vám vyberou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Útoků na internetové bankovnictví přibývá. Falešné webové stránky, e-maily, SMS, zprávy...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Zkušený lékař zakládá kliniku celostní medicíny. Pacient není jen diagnóza, říká
Stál u zrodu tří zdravotnických zařízení, které prodal, když mohla naplno fungovat bez...více
Líčení zralé pleti: tyhle tipy make-up artistky by se vám mohly hodit
Ať chceme, nebo ne, přibývající roky se odrážejí i na naší tváři. A stejně, jako je v...více
Harry průkopník. Bude jako Jordan?
Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen...více
Septembrové zvyšovanie platov na Slovensku: Koho sa týka a kto dostane najviac?
Rok 2023 je pre štátnych zamestnancov a zamestnancov vo verejnom sektore obdobím zvyšovania...více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Aleš Michl
ekonom
Pavel Blažek
politik

0,00 %
z 5 duelů

0,00 %
z 5 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Prodáváme byt: Zaplatí? Nezaplatí? Jak prověřit zájemce
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
1. 4. 2015 13:15, jezevec
1) notářský tarif je dán vyhláškou č.196/2001 (notářský tarif). pro nejobvyklejší cenu nemovitosti (interval 1-10M) je odměna notáři za úchovu 0,2% slovy dvě promile, tedy "závratné" dva litry z každého melounu. pokud kupujete nemovitost notářským zápisem, notář vám sníží tarif na desetinu. advokát nebo realitka vám může naúčtovat úplně cokoliv, ceny jsou smluvní.
2) advokát nebo realitky jsou soukromé osoby. když udělají chybu, zkrachují, vystartuje po nich exekutor či insolvenční správce, peníze vám ukradnou, nebo zemřou - smolík. nejlegračnější ručení je u nějakého stotisícového sero-čka (ručí pouze do výše NESPLACENÉHO nominálu), nebo dokonce u frenčízy nějaké rádoby nadnárodní sítě (neručí vůbec za nic).
za úkony notáře RUČÍ stát. stát není nijak bohatý ale na ručení za průměrnou nemovitost to docela stačí. a když zemře notář, na jeho místo nastoupí jiný. notář je interpretací státní moci s ručením neomezeným.
dodávám, že úschovní účet je veden vždy u banky a vždy na separátním účtu po tu kterou konkrétní transakci - nápady, aby někdo skládal schovávané peníze na privátní účet advokáta či dokonce realitky snad už přešly i ty největší sebevrahy. takže "úschovní účet u notáře" teda fakt neznamená, že by si ty prachy notář schoval do kapsy, nebo na svůj privátní účet. na každou transakci je ze zákona použit zvláštní účet. režim na tomto účtu se řídí úschovní smlouvou, se kterou vám ani notář "neuteče". kamil je blb nebo provokatér.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
1. 4. 2015 10:10, Kamil Žárský
Přátelé, věřte, že nejbezpečnější je úschova v bance. Je cenově docela dostupná. Navíc, pokud prodáváte přes RK, ona cenu hradí.
Nedávno jsme řešili situaci, kdy notáře přejelo auto..
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)
3. 4. 2015 20:20 | Pronajímatel
Důrazně nedoporučuji nechávat notáře sepisovat kunpí smlouvu, mají svoje šablony. každá koupě je individuální, je naprosto nezbytné nechat kupní smlouvu upravit na míru advokátem. K notáři jen úschovu peněz, ne právní služby!
3. 4. 2015 11:16 | pavelf
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2015 1:18 | jezevec
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 19:03 | eďa
Nicméně prodejce může obejít i notářskou úschovu např. tím, že na sebe vyhlásí úpadek zrovna pár měsíců po brdžení kupní ceny z notářsdké úschovy. Následně už správce vyzve nového vlastníka, aby se zdržel nakládání s bytem, co koupil přes notářský zápis s tím, že byt zahrnuje do soupisu majetku prodávajícího dlužníka - do podstaty. A teď basbo raď.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 17:01
Ale je nezbytně nutné uvědomit si, že prodeje se účastní i strana klientů/zákazníků. A ta má k dokonalosti stejně daleko jako sami prodejci. Prodejce, který bude fungovat ryze proklientsky (jak se tomu moderně říká), tak ten zhebne hlady. A klienti/zákazníci to vůbec nezaznamenají, protože je to nezajímá ani náhodou nezajímá - hledí si jen toho svýho.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 15:31 | Honza
1. 4. 2015 13:36 | josef
1. 4. 2015 13:26 | josef
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 13:15 | jezevec
2) advokát nebo realitky jsou soukromé osoby. když udělají chybu, zkrachují, vystartuje po nich exekutor či insolvenční správce, peníze vám ukradnou, nebo zemřou - smolík. nejlegračnější ručení je u nějakého stotisícového sero-čka (ručí pouze do výše NESPLACENÉHO nominálu), nebo dokonce u frenčízy nějaké rádoby nadnárodní sítě (neručí vůbec za nic). za úkony notáře RUČÍ stát. stát není nijak bohatý ale na ručení za průměrnou nemovitost to docela stačí. a když zemře notář, na jeho místo nastoupí jiný. notář je interpretací státní moci s ručením neomezeným.
dodávám, že úschovní účet je veden vždy u banky a vždy na separátním účtu po tu kterou konkrétní transakci - nápady, aby někdo skládal schovávané peníze na privátní účet advokáta či dokonce realitky snad už přešly i ty největší sebevrahy. takže "úschovní účet u notáře" teda fakt neznamená, že by si ty prachy notář schoval do kapsy, nebo na svůj privátní účet. na každou transakci je ze zákona použit zvláštní účet. režim na tomto účtu se řídí úschovní smlouvou, se kterou vám ani notář "neuteče". kamil je blb nebo provokatér.
1. 4. 2015 13:12 | josef
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 10:15 | Kamil
1. 4. 2015 10:10 | Kamil Žárský
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 10:02 | Markéta
1. 4. 2015 9:41 | josef
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 8:37 | liška
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 8:01 | Vladimír Švorba
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 4. 2015 0:34 | jezevec