Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Koncesionáři, chcete zabít poplatek, nebo Českou televizi?

Senátor a Zemanův „advokát“ Jan Veleba brojí proti České televizi. Chce jí osekat příjmy i nezávislost. Když o vás ČT zalže, budete ji mít pět let gratis. Nebo prostě přestanete koncesionářské poplatky platit úplně – ať veřejnoprávní moloch vykrvácí. Veleba se rve za prezidenta Zemana a školí národ v „demokracii“.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 3. 2015 6:50, Petra

No, já bych to zase udělala jako na Slovensku. Koncesionářský poplatek bych úplně zrušila.

Reagovat

 

+35
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 3. 2015 2:15, Jiris

Nemám televizor (starý předloni zdechnul a nový jsem si nekoupil). Ale kvůli Velebovi zvažuji, že poplatek začnu platit dobrovolně, 135 Kč měsíčně mě opravdu nezničí. :)

Na webu Poslanecké sněmovny jsou veřejně dostupné přehledové studie o médiích veřejné služby v zahraničí, jak jsou financovány, jaké mají rady atp., které byly zpracovány pro Parlamentní institut (informační, výzkumné a vzdělávací středisko Parlamentu, které by, soudě dle jejich vystupování, měli poslanci a senátoři využívat častěji). Přímý odkaz nemohu vložit, protože obsahuje ampersand a tunajší systém ho považuje za nepovolený znak (šmarjá, kdo to programoval?!). Tak odkaz na stránku s odkazem http://www.louc.cz/15/2780309.html

Reagovat

 

-13
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (35 komentářů)

20. 3. 2015 7:40 | Zdehof

Konečně jeden člověk, který se ztotožňuje s humusem uváděným ČT a souhlasí s obsahem. (Omlouvám se pokrmu z cizrny)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr Krajáč 19. 03. 2015 11:02)

20. 3. 2015 8:30 | Vanda

Českou televizi, a ne zabít, ale zprivatizovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

20. 3. 2015 8:34 | Vanda

Taky musím říct, že jsem nad souslovím "veřejnoprávní služba" několikrát přemýšlela a nepodařilo se mi rozklíčovat, co ta slova znamenají.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Zdehof 19. 03. 2015 09:43)

20. 3. 2015 12:28 | HR

Připadá mi nesmyslné vytvářet 10 0000 0000 platebních příkazů ročně pro zaplacení koncesionářských poplatků, platit za to poplatky bankám a organizovat štvanice na neplatiče. Stačí 12 příkazů ročně ze státního rozpočtu a ušetřené peníze za poplatky bankám a za náklady na inkasní oddělení jsou bonus navíc. Nehledě na přehlednější zákon a odstranění nesmyslné povinnosti občanů se zabývat vztahem k mediím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

21. 3. 2015 12:08 | MoB

Fascinuje mě lehkost, s jakou se plebs vzdává služeb veřejnoprávní televize jenom proto, že není schopen pochopit delší souvětí. Blbci, nechte si Novu a Primu, je vás hodně a zaplatíte si ji v cenách zboží v obchodech (ano, reklama v TV stojí peníze, dokonce hodně peněz). Vás, troubové, nezajímá, co se děje v Evropě nebo ve světě. Stačí vám vědět, která hvězda s kým spí. OK, je to vaše blbost. O potřebě hlubšího nebo obsažnějšího zpravodajství vás asi nepřesvědčím. A právě proto musí existovat způsob, jak zaplatit kvalitnější zpravodajství, pořady pro lidi, kteří Novu ani Primu nezajímají, neboť nemají tu správnou kupní sílu... Ale co já se vlastně rozčiluju. Ještě, že existují zdroje zpráv mimo Českou republiku. Až hlupáci zlikvidují ČT, budu rád za internet - a za veřejnoprávní média v jiných zemích. Ach, BBC, kde jsi?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-9
Líbí
Nelíbí

22. 3. 2015 7:13 | Pavel

A v čem se ČT tak liší od Novy a Primy, že potřebuje extra zdroj příjmů? Už druhým opakováním všech Bondovek? Už nevímkolikátým opakováním Profesionálů a Komisaře Mouly (nebo jak se jmenuje)? Tendenčními pořady propagujícími zelené, islámské a rudé demagogie? Přeplácením sportovních přenosů? Hraním Poirota stále dokola? Vždyť nebýt toho loga, tak je Nova od ČT nerozpoznatelná. Jediné, čím se trochu liší, jsou 4 hodiny Artu denně, ale kvůli tomu nemusí mít rozpočet několikanásobku celého ministerstva kultury.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MoB 21. 03. 2015 12:08)

22. 3. 2015 9:52 | Pavel

Pokrmu z cizrny se omlouvat nemusíte, to není humus ale hummus.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Zdehof 20. 03. 2015 07:40)

23. 3. 2015 9:15 | osvoboditel

Tak to jo, to jsem nevěděl a hloupě si z vás utahoval, omlouvám se. Nezměnilo se to někdy nedávno?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jiris 19. 03. 2015 18:28)

23. 3. 2015 9:45 | Pavel

Takhle to platí pořád. Nedávno ale ČT a ČRo dělali lživou kampaň, ve které tvrdili, že se má platit polatek i za počítač. A pak už to nikde na pravou míru neuvedli. (I toto názorně ukazuje, k čemu je veřejnoprávní vysílání - jenom k hromadnému oblbování davů podle přání věrchušky.)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (osvoboditel 23. 03. 2015 09:15)

16. 4. 2015 20:53 | Karel

Pořady vysílané na ČT 1 mě už dáváno přestaly bavit. Mám dojem že za koncesionářské poplatky se jen hrabete v archivu a losujete co by bylo možné ještě opakovat než to začnete prodávat na DVD přitom tyto pořady jsme si zaplatily před desítkami let a od té doby už několikrát jako Televarieté , Možná přijde i kouzelník, Neváhej a toč staré, Silvestry a mnoho dalších vykopávek, které natočila ještě československá televize, přitom každý ví že opakovaný vtip není vtipem a po pátém odvysílání je to už trapné . Možná navrhnete jsou i jiné pořady to ano ale nechcou po nás poplatky. Pokud v minulosti jsme mohli sledovat pouze Československou televizi poplatky byly oprávněné, ale ne dnes kdy si můžeme vybrat z mnoha dalších. U mnoha pořadů uvádíte několik sponzorů přitom neuvádíte že hlavními sponzory jsou poplatníci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

18. 4. 2015 20:51 | patrik

Lidé už nejsou tak hloupí si honem šli nakoupit to co vidí v reklamně a i kdyby tak televize s toho nemá ani korunu a pokud si myslíte že ano tak si jděte koupit to co je v reklamně na ČT2 nebo poctivou malinovku která sponzoruje ČT1 ať podpoříte tak chtivou peněz Českou televizi
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MoB 21. 03. 2015 12:08)

2. 6. 2015 21:30 | Jana Zimová,Hronov

Na ČT mi nejvíce vadí její neobjektivita,někdy i vyloženě lživé informace o politickém dění.Také je zarážející,že komentáře poskytují stále stejní politici/alkoholik Kalousek,lživě studující Benda a další individua/.Ráda bych slyšela i názory jiných,ale bohužel....Na přihlouplé seriály se také nedá dívat,není=li člověk masochista.Snad jen občas ČT 2.Včera Rasputin,dnes Borodino.A to je trochu málo.Poplatky je třeba zrušit,ČT slouží pouze úzké skupince lidí,rozhodně ne široké veřejnosti.Zimová Jana
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

26. 6. 2015 15:07 | jana zimova

Televize často vysílá programy o "šmejdech",kteří okrádají slušné lidi.Jenže sama televize je jeden veliký šmejd a já se cítím právem jako okradený!!!!!Platit konc.poplatky musím a co mi za ně televize nabízí?Neobjektivní zpravodajství,lživé zprávy,stále stejné "šmejdy"typu Kalouska či lžidoktora Bendy či podržtašky Gazdíka.Máme 200poslanců,proč neznát názory těch dalších!A roční prémie pro ředitele Dvořáka je nemravná a výsměchem všem slušným lidem,vzhledem k tomu,že nejsou peníze pro děti v DD.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

11. 4. 2017 21:51 | Jana Květoňová

Ráda bych zrušila nejen koncesionářské poplatky, ale celou Českou televizi včetně Jiřího Chalupy a jemu podobných! Klidně budu dávat ty peníze třeba na kojenecké ústavy nebo baby boxy či opuštěná zvířata, jen ne té mafiánské instituci!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

20. 1. 2018 10:15 | JV

Především nechápu JAKÝM PRÁVEM tato žumpa (kanál je příliš čistý!)kavárny !!! vůbec jakékoli peníze vybírá !!! Nic méně objektivního a více prolhaného a ubohého nenajdete!!!, a odmítám hradit peníze této žumpě, kterou nesleduji !!!, to, že mám doma televizor a sleduji jiné stanice, neopravňuje tuto "VEŘEJNOPRÁVNÍ ?!!!! SMEČKU, aby mě, i televize jež sleduji, okrádala, a z mých peněz pak vytvářela reklamu a volební kampaně KAVÁRENSKÉ ŽUMPY !!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Švejnar

ekonom

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 120 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
52,00 %

z 75 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK