Když je nejhůř. Příspěvek na živobytí v roce 2015

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 23. 2. 2015 | 4 komentáře
Když se ocitnete v tak hluboké finanční tísni, že po zaplacení bydlení nezbývá na život, stát hodí záchranný kruh: lidem v hmotné nouzi vyplácí příspěvek na živobytí. Kdo na dávku pro nejchudší dosáhne a o kolik domácímu rozpočtu přilepší, se dočtete na příštích řádcích. Výši příspěvku na živobytí spočte naše kalkulačka.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

14. 3. 2016 21:39 | Lenka Švajkova

Dobrý den mám syna ve věku 16 let chodí do 8 ZŠ Dobřiš.Jsem momentalně od 1.2.2016 bez přijmu dostavam na syna jen 700 kč přidavky a 1700 kč alimenti .Jinak nic nepobyram.Momentalně jsem se dostala do dluhu na najmu a o byt jsem přišla.Jsme ted bez domovci.Tet mi starši syn nabydl strechu nad hlavou jsme u neho na cerno, bojim se ze i on timto muze prijit obydleni .prosim muzete mi nak pomoc s teto situae .Nebo alespon mi poradit.Moc vam dekuji opravdu uz nevim co dal.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2016 13:58 | eva skřivanová

Dobrý den,mám dceru a ta má 5letou dceru,bydlí v podnájmu kde platí 6030+el.a plyn 800kč.1000kč.školka(do které musí chodit jelikož je předškolák)to je 7830kč výdej,od soc.bere na bydlení 5200a2300z hmotné nouze+1000 alimenty,když nese na soc.ukázat složenky o zaplacení tak je složenka na1000kč.za školku nezajímá?tomu nerozumím vždyt je to nutný výdej?jo ještě má 500přídavek na dítě,tak má celkem 9tis.má tedy 1200na měsíc,je to hrozné jak pro ní tak pro nás protože jí musíme hodně pomáhat jak tím aby měly co jíst a co nás stojí dál oblečení,boty?hrůzu mám až půjde malá do školy,kde na to vezmem jsme s manželem invalidní,jak je možné že ti hůře přispůsobilí si na soc.dávky nestěžují,ba na opak nemůžou si to vynachválit.Děkuji že jsem si mohla postěžovat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2016 19:48 | Zdendabumbumkanón

Dobrý den.Jsem OSVČ,na zimní-4 měsíce přerušuji živnost a jdu na ÚP žádat o podporu,která číní cca 3.700,- Kč. Mám v péči dceru studentku,která dostává od matky 3.300,- Kč. Pravidelně si žádám o příspěvek na bydlení. Když jsem výdělečně činný a múj příjem vychází v daň.přiznání např.cca 8.000,- Kč/měs, ÚP nebere pro výpočet příjmu tento múj příjem dle daň.přiznání,ale z prúměrné mzdy v ČR. Což se mi jeví nesprávné. Když jsem ale v evid.na ÚP, na výpočet berou tu částku,co dostávám. Tím mě lákají,abych byl na ÚP delší dobu a příspěvek na bydlení budu mít násobně vyšší. Proč to tak je.?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2015 5:52 | ivana.axelka

Dobrý den,bydlím v regionu,kde si udělali své soc. dávky sami podle toho,že si udělali na ubytovnách s jednoho pokoje zájezdní hostince,v jednom pokoji,který měli užívat nanejvíš 2lidé bydlelo i 8lidí a majitel za vodou.Já jsem žila z 8 030 na měsíc i z životním minimem a bydlení mne stojí 7300,sranda nikdo se mne neptal jak to můžu vydržet jen at dojdu každý měsíc podepsat že jsem zaplatila no a od Nového roku jako mávnutím se vše změnilo neptali se kde a zač žiji jen mi řekli at si vyměním byt s kaucí na tři měsíce dopředu,a kde na to vzít je nezajímá,svině dostali mne do situace,životní,že mám dluhy, exekuce,a nevyhrabu se z problémů nějakých hodně roků.Každá rada jak na ně mi dá sílu něco dělat pro systém,děkuji Hyklová
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services