Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pražákům zlevní MHD o tisícovku ročně. Málo! Ať jezdí zadarmo

Ano, jsem Pražák a nechci živit auto. Všude jezdím emhádéčkem, které za mě z víc než tří čtvrtin už teď platí Praha. Děkuju tedy všem Spolupražákům, kteří (by) do socky v životě nesedli, a mají tedy oprávněný pocit, že mi cestování sponzorujou. Vážně. A přece říkám, že chci MHD zadarmo. Daně vám stejně nesníží a peníze případně vylijou do horších kanálů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 2. 2015 21:31, jezevec

jsem pro, at je emhádé klidně zadáčo. tech pár kaček, co se na prodeji lístků vydělá, kdovíjestli pokryje náklady na jejich tisk distribuci a kontrolu.
jen si prosimvás odpusťte ty blbý kecy o autu jako sociálním statusu. možná před dvaceti lety. dneska neznám nikoho, kdo by do prahy autem jezdil rád. sám bych raději jezdil sockou, než poposkakoval v nekonečných kolonách, a čtvrt dne strávil hledáním místa na zaparkování. mnoho dalších by daleko raději jezdilo sockou - kdyby tam nebyl smrad, špína, přecpáno, kdyby tam v létě byla klimatizace a v zimě nezapáchali bezdomovci, kdyby byl v každém voze policajt který by zlodějům zlomil obě ruce.
sám bych často jel raději sockou - jen kdyby mi pan pleska laskavě vozil za mnou tou sockou zdarma, mou čtvrttunovou bedničku s vercajkem? neboli, stále zůstane poměrně velká množina lidí, kteří se pohybují po praze autem protože jim nic jiného nezbývá. chcete jim ještě víc znepříjemnit život, hajzlíci? zkuste si pak objednat instalatéra, nebo dovoz skříně!!!

Reagovat

 

+14
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 2. 2015 10:37, Deny

Myslíte že by to nastalo? Na horách taky běžně různé vleky patří různým majitelům, ale na všechny se dostanu přes jednu permici. Pro majitele těch vleků je výhodnější, když se dohodnou a peníze si vypořádají například podle počtu cestujících, atraktivity sjezdovky a podobně. Myslím si, že úplně stejně by to dopadlo u těch autobusových linek.

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hugo 19. 02. 2015 09:41)

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

19. 2. 2015 21:31 | jezevec

jsem pro, at je emhádé klidně zadáčo. tech pár kaček, co se na prodeji lístků vydělá, kdovíjestli pokryje náklady na jejich tisk distribuci a kontrolu. jen si prosimvás odpusťte ty blbý kecy o autu jako sociálním statusu. možná před dvaceti lety. dneska neznám nikoho, kdo by do prahy autem jezdil rád. sám bych raději jezdil sockou, než poposkakoval v nekonečných kolonách, a čtvrt dne strávil hledáním místa na zaparkování. mnoho dalších by daleko raději jezdilo sockou - kdyby tam nebyl smrad, špína, přecpáno, kdyby tam v létě byla klimatizace a v zimě nezapáchali bezdomovci, kdyby byl v každém voze policajt který by zlodějům zlomil obě ruce. sám bych často jel raději sockou - jen kdyby mi pan pleska laskavě vozil za mnou tou sockou zdarma, mou čtvrttunovou bedničku s vercajkem? neboli, stále zůstane poměrně velká množina lidí, kteří se pohybují po praze autem protože jim nic jiného nezbývá. chcete jim ještě víc znepříjemnit život, hajzlíci? zkuste si pak objednat instalatéra, nebo dovoz skříně!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

19. 2. 2015 23:18 | Gabriel Pleska

Buďte zdráv. Já nikomu nic ztěžovat nechci, to by byl omyl. Ovšem jak to MHD líčíte, divím se, že jsem tam něco za ty roky ještě nechytil.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 19. 02. 2015 21:31)

20. 2. 2015 0:08 | jezevec

nechtěl. no ja. kde já jen to četl .... :-)
A samozřejmě jisté restrikce vůči automobilům. Je totiž zjištěno, že automobilista nezačne hromadnou dopravou jezdit, když to bude lacinější a jednodušší, ale tehdy, když to autem začne být drahé a nepohodlné. Zdroj: http://www.penize.cz/spotrebitel/296851-prazakum-zlevni-mhd-o-tisicovku-rocne-malo!-at-jezdi-zadarmo
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 19. 02. 2015 23:18)

20. 2. 2015 3:36 | Honza

V Elefantech jezdí 1. třída a je skoro prázdná. Takže ta vícetřídní MHD se moc nechytá.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondřej Krupka 19. 02. 2015 11:53)

20. 2. 2015 3:37 | Honza

Ne, ale aspoň je možné je vyhodit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hugo 19. 02. 2015 09:11)

20. 2. 2015 7:24 | Pavel

Jenže jízda bez lístku se snadno dokáže. Ale jak dokážete, že dotyčný/á obtěžuje puchem? Ještě vá zažaluje za diskriminaci, protože netolerujete jeho kulturní návyky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 02. 2015 10:52)

20. 2. 2015 11:53 | Gabriel Pleska

Tohle prezidentské citování... „Cílem Vídeňáků bylo snížit počet lidí cestujících po metropoli automobilem. Ruku v ruce se snížením ceny roční jízdenky z 449 na 365 eur šla podpora cyklodopravy a dopravy pěší. A samozřejmě jisté restrikce vůči automobilům. Je totiž zjištěno, že automobilista nezačne hromadnou dopravou jezdit, když to bude lacinější a jednodušší, ale tehdy, když to autem začne být drahé a nepohodlné.“ Já nejsem z Vídně a nemám v úmyslu omezovat motoristy. A pokud si to nějaká partaj dá do programu, určitě to nebude to, kvůli čemu si ji vyberu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 20. 02. 2015 00:08)

18. 6. 2015 16:01 | Bratwurst Sauerkrautowich

Tak ctu: "Bohatě dotováno: Jízdenka je sotva čtvrtina ceny služby.", takze sluzba stoji 32 x 4 = 128 Kc?
128 kc je 9l LPG, co da 110 - 150 km autem. Nebylo by za techto podminek lepsi celou MHD zrusit? Je efektivni provozovat sluzbu, ktera 5x az 20x draz dokaze prepravovat lidi za dvojnadobek az petinasobek potrebneho casu, nez to dokazou sami?
Neni neco prohnileho ve state Danskem? Tedy vlastne Prazskem?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2015 14:51 | Mirek

Já za typickou socku považuji představitele nižší střední třídy, který potřebuje před anonymní veřejností deklarovat, že není úplně na dně, a proto se snaží pohybovat automobilem (toto je dnes nejmarkantnější třeba v Srbsku). Dalším problémem je rozkrádání dotací v neprospěch skutečných služeb pro cestující (a z téhož důvodu byrokratické bránění poctivým podnikatelům podnikat ve veřejné dopravě). Pokud tyto dva faktory nezničí veřejnou dopravu brzo, časem přijde její renezance, protože podstatná většina lidí přijde na to, že je velká přednost a vymoženost, když vás někdo vozí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2015 15:02 | Mirek

Pokud si toto opravdu myslíte, asi byste měl podat trestní oznámení za ohrožení výběru daně na "neznámého pachatele", který zařídil, že výdaje na dopravu automobilem se uznávají ve výši ne 1 Kč/km, ale asi 8 a více Kč/km. Potíž je, že "neznámý pachatel" má poslaneckou imunitu. Nicméně, trochu nadhodnocené to sice je, pravda bude někde uprostřed, ale pokud jste si někdy objektivně vyhodnotil (třeba jako podnikatel, což nepředpokládám) náklady na vožení si zadku v autě, tak vy od reality budete dál než ty státem uznávané náklady. Čímž se těch výdajových nákladů za auto vůbec nezastávám, kdybych rozhodoval já, uznám tak třetinovou výši - právě pro podporu veřejné dopravy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bratwurst Sauerkrautowich 18. 06. 2015 16:01)

13. 3. 2016 15:14 | ellen

Tedy...nevím, jak je tomu v Praze, ale tady v Ostravě je MHD i zadarmo drahá. Běžně se totiž přepravují určité skupiny osob pro hromadnou dopravu z různých důvodů nežádoucích, které ovšem, na rozdíl od slušných lidí, JEZDÍ ZADARMO, protože revizoři je obcházejí širokým obloukem. Takže v MHD můžete v kteroukoliv denní či noční hodinu přijít k újmě různého ražení. Mohou vás zabít, zmlátit, zmrzačit, okrást, a v lepším případě "jen" chytíte vši, blechy, štěnice nebo jiné breberky, případně nějakou nakažlivou nemoc, jelikož toto vše může "obsahovat" čalouněná sedačka, pokud seberete odvahu a posadíte se. V tom "nejlepším" případě si donesete pouze přilepenou žvýkačku nebo skvrny na oblečení, nebo také na duši, pokud máte to "štěstí" a vašim sousedem v dopravním prostředku je bezdomovec cestující právě s několika "zavazadly" ve směru od popelnic ke sběrně papíru a kovů. V tomto případě je dobré mít po ruce parfémovaný kapesník, přes nějž byste mohli dýchat a vydrželi aspoň do příští zastávky, kde s radostí vystoupíte a půjdete za své těžce vydělané peníze raději pěšky. A nedělám si iluze, že v jiných větších městech je tomu v MHD jinak. V malých městech je to lepší, tam na to mají šanci lépe dohlédnout, aspoň podle mých zkušeností...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
57,00 %

z 100 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
51,02 %

z 49 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK