Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Očima expertů: Účtenková loterie. Dobrý sluha, nebo špatný vtip?

Andrej Babiš chce zatočit s daňovými úniky. Až se mu to podaří, mělo by ve státní kase ročně být o desítky miliard korun víc. Jedním z nápadů, který měl pomoci lepšímu výběru daní, byla účtenková loterie. Co si o ní myslí ekonomové, zástupci živnostníků nebo třeba předseda sněmovního rozpočtového výboru?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 2. 2015 8:14, Ládik

1. Proč se do nějakých účtenek a jejich evidence montují odborářští darmožrouti? Ti se snad mají starat o dostatek toaleťáku na zaměstnaneckých WC a bonboniéry s rudými karafiáty pro zaměstnankyně. Ale co se montují do živnostníků, jejich evidence tržeb a třeba výši odvodů? Mimochodem, ten blb Středula, který navrhoval poloviční zdravotní péči pro OSVČ, v číslech poměru nákladů a výběrů u této skupiny lhal.
2. Aleš Michl je určitě chytrý chlápek, ale o běžném životě a nákupech ví prd. Včera jsem si na "farmářském trhu" (kreténský název, vím) postupně koupil chleba, půl kila hlívy, dvě klobásky, kousek sýra, dvě paličky česneku, škvarky, kilo hrušek, 2 l mléka. To vše u různých prodejců v korunových částkách. To opravdu chce od dědka, který pěstuje a prodává žampiony nebo od sadaře, který mi prodá pytlík ovoce, aby si pořizovali kraviny generující QR kódy? Ti lidi se na to vykašlou a já zase budu nakupovat v hypersuper, že.
P.S - nejsem OSVČ, zaměstnávám 16 lidí, veškeré platby, kromě drobných nákupů, bezhotovostní, takže se mého podnikání nějaká burešova lotynka určitě netýka.

Reagovat

 

+61
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 2. 2015 0:02, petra

a jak to, že to funguje v chorvatsku? Dostávám účtenku ke každému nákupu včetně kopečkové zmrzliny na pláži. Nikdy jsem nečekala déle, než bez účtenky. Ani to nepostřehnete.
Pravda, spousta podnikatelů skončilo, ne proto, že by to bylo nákladné, ale proto, že nechtěli, aby bylo vidět, kolik vydělávají.
Přišlo mi to také směšné, ale když se podíváte hlouběji...

Reagovat

 

-23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 13. 02. 2015 09:14)

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

13. 2. 2015 1:18 | jezevec

ach bože! kdy už konečně tem hlupákům docvakne, že problém není ve způsobu evidence tržeb, zdali v ušmudlaném notýsku, nebo na superevidované pokladně s navazující loterií - ale v tom, že tržba se nezaeviduje vůbec! pokud se prodávající a kupující dohodnou, že lepší dph a sleva v hrsti, než lotynka na střeše - ZPŮSOBEM evidence se teda fakt nic nevyřeší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2015 2:43 | Dobrota

Měly by se účtenky dělit na kategorie pod 100 Kč, do 200, do 500, do 1000, do 2000, do 5000, do 10.000, atd. a tomu být úměrná výše výhry.
Až se stane z vyžadování účtenek zvyk, bude stále těžší a méně tolerované domlouvat se na daňovém úniku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2015 8:14 | Ládik

1. Proč se do nějakých účtenek a jejich evidence montují odborářští darmožrouti? Ti se snad mají starat o dostatek toaleťáku na zaměstnaneckých WC a bonboniéry s rudými karafiáty pro zaměstnankyně. Ale co se montují do živnostníků, jejich evidence tržeb a třeba výši odvodů? Mimochodem, ten blb Středula, který navrhoval poloviční zdravotní péči pro OSVČ, v číslech poměru nákladů a výběrů u této skupiny lhal. 2. Aleš Michl je určitě chytrý chlápek, ale o běžném životě a nákupech ví prd. Včera jsem si na "farmářském trhu" (kreténský název, vím) postupně koupil chleba, půl kila hlívy, dvě klobásky, kousek sýra, dvě paličky česneku, škvarky, kilo hrušek, 2 l mléka. To vše u různých prodejců v korunových částkách. To opravdu chce od dědka, který pěstuje a prodává žampiony nebo od sadaře, který mi prodá pytlík ovoce, aby si pořizovali kraviny generující QR kódy? Ti lidi se na to vykašlou a já zase budu nakupovat v hypersuper, že. P.S - nejsem OSVČ, zaměstnávám 16 lidí, veškeré platby, kromě drobných nákupů, bezhotovostní, takže se mého podnikání nějaká burešova lotynka určitě netýka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+61
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2015 9:14 | josef

zkusil někdo vyčíslit naklady této akce? Nemyslim ceny, které někdo vyhraje. Ale to, kolik bude stat implementace a provoz. Uz vidim tu aplikaci za 100 mega a 50 milionovymi naklady každý mesic. Povinne uctenky za nakup nad 20 Kc uz tu zavedli a hodne rychle od toho upustili. I když mate pokladnu, tak se třeba v trafice vytvari fronta. A tu ted bude ještě zvetsovan napojeni na FU kvůli registraci. Takze prictete podobny cas, jako trva zaplaceni kreditkou, az na to, ze k tomu faktickému placeni bude muset také dojit. Nez takovy zmrzlinar vyda uctenky, tak se mu zmrzlina rozpusti :D Ale jako opatreni na zvyseni zamestnanosti dobry - tim, ze to bude zdržovat, tak bude potřeba vice obchodniku, aby obslouzili zakazniky a netvorily se fronty. Mimochodem - rada obchodniku, zejména v pripade, ze majitel ma zamestnance jiz kasu pouziva. Takze se to spise tyka remeslniku a stankaru.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2015 9:16 | josef

určovat vyhru podle sume na uctence je blbost. Tech drobnych nakupu lide delaji nejvíce a tam je velka moznost uniku. A podle principu - halire delaji talire by prave tam mohl vyber narust nejvic. Ono totiž když kupujete drobnosti, tak je malokdy reklamujete. Ale když ma někdo remeslnika a nechce doklad, pak dela sam chybu - nemá jak reklamovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dobrota 13. 02. 2015 02:43)

13. 2. 2015 9:32 | bob

Komunizmus i fašismus měl jeden z důležitých pilířů: Udávání. Nynější vláda se k tomu navrací, místo aby zkontrolovali to své...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 13. 02. 2015 01:18)

13. 2. 2015 10:37 | Mirek

Vidím to podobně. Pořád mě překvapuje ten Aleš Michl. Vždycky jsem ho rád poslouchal a četl. Teď, co se začal kamarádit s Babišem a pomáhá státní správě, se z něho stal etatistiský buzerant.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (bob 13. 02. 2015 09:32)

13. 2. 2015 13:28

Etatistický buzerant, to nevím. Ale fakt mě děsí: Musej cejtit strach, musíš jim ukázat, kdo je tady pán, klidně ho trochu přimáčkni...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 13. 02. 2015 10:37)

23. 2. 2015 9:01 | Radek

Loterie neloterie, když ony to ty židličky ze státního centrálního nákupu nezachránili (100 mld se holt na tom fakt trhnout nedá), tak v souladu se svým prohlášením se snaží min.financí likvidovat střední a malé podnikatele, vždyť jsou stejně na prd (viz předvolební prohlášení A.B.). Až si všichni pořídí nezbytné vybavení tak za rok zjistí, že zvýšením daňové zátěže a odvodů na soc. a zdrav. OSVČ se jejich podnikání dostává na hranici rentability a nechají se zaevidovat na úp, to pak budou úspory. A líbivé prohlášení o tom, že přece všichni mají mít stejné pravidla a odvádět stejně (nářek chudáků zaměstnanců) se promění v nářek chudáků zaměstnanců, že oni přece nemohou táhnout tu hordu nezaměstnaných. Pan A.B. pak přivede na úp všechny ty živnostníky, kterým pak jednou za rok něco líbivého předhodí (valorizace) a získá docela zajímavý balík voličů. Není nic výhodnějšího než životně závislý volič, že jo páni socialisté.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

24. 2. 2015 9:43 | Jiří Brosche

Výběr daní pomocí loterie stát "určitě vytrhne". Proč nemáme ještě zákon, který zatrhne danit firmám obrovské částky v daňových rájích? To by určitě státní pokladnu vytrhlo. Ale rozhodně ne drobný živnostník ( natěrač, kosmetička či účetní) s ročním výdělkem 200 - 400 tis. A pokud náhodou vydělává OSVČ v milionech, ať mu zvýší daň. Babiš sice nehlasuje o nových zákonech, které se dotknou jeho podnikání, ale proč by to dělal, že? Ty jeho ovce ve sněmovně to odhlasují za něho. Národu ukáže, jak je seriózní a 70% lidí bude jeho líbivou politiku s nesmírnou koncentrací moci do jeho rukou obdivovat stále!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

27. 2. 2015 0:02 | petra

a jak to, že to funguje v chorvatsku? Dostávám účtenku ke každému nákupu včetně kopečkové zmrzliny na pláži. Nikdy jsem nečekala déle, než bez účtenky. Ani to nepostřehnete. Pravda, spousta podnikatelů skončilo, ne proto, že by to bylo nákladné, ale proto, že nechtěli, aby bylo vidět, kolik vydělávají. Přišlo mi to také směšné, ale když se podíváte hlouběji...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 13. 02. 2015 09:14)

30. 11. 2016 0:03

Běžte všichni do prdele až budete mít chleba za 60 Kč podekujte Babišovo.kokoti
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 11. 2017 16:32 | martin partl

V pořadu M.Jílkové ministr Pilný uvedl,že rekordman zaregistroval za necelý měsíc 520 účtenek. Je to přece inteligentní člověk a musí vědět, že to není v lidských silách a že tento člověk je vlastně podvodník, který vybírá koše a nákupní košíky. A že se naběhá, protože může mít z jednoho obchodu pouze jednu účtenku denně. V lepším případě je to fyzicky zdatný důchodce, v horším nezaměstnaný.Vy opravdu nechápete, že největší šanci na výhru mají tito sběratelé a že nemusí vůbec nakupovat ani vyžadovat účtenky. A ještě si neodpustím jednu poznámku k dalšímu pořadu p. Jílkové o zdravotních pojištovnách. Je problém mít peníze na těžce nemocné pacienty a není problém vyplácet dotace a různé náhrady v miliardách , když někdo zaneřádí republiku řepkou nebo mu zmrznou merunky a různý jiný hovadiny. Seš podnikatel, tak nes rizika nebo se pojisti a neždímej prachy z unie, republiky a potažmo každýho z nás.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
51,25 %

z 80 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
61,96 %

z 92 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK