Fialova vláda v pasti. Pomoc chudým naráží na její vlastní přesvědčení
Pomáhat v čase inflační a energetické krize přímo konkrétním lidem, kteří to životně potřebují,...více
Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?
Kauza z minulého týdne, kdy dva muži ve středním věku odvedli do hotelu dvě dívky, kterým...více
Klopp zkusí uvařit Real v papiňáku. Rozebrali jsme finále až na šroubky
Jde o střet dvou fotbalových světů, a to jak v přístupu k budování týmu, tak v taktice....více
Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca
Každý rodič pozná problémy s prepravou svojich malých ratolestí. Dokedy musia mať deti...více
Očima expertů: Půjde Řecko z kola ven?
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
30. 1. 2015 9:59, Marek Mach
Chtěl bych se vyjádřit k názoru Pavla Kohouta, snaží se najít paralelu s odpuštěním dluhu Německu...samozřejmě, ale zásadní rozdíl je ten, že mu byli odpuštěny reparace tzn. dluh který vyměřili vítězové války bez podkladu. Kdežto Řekové si peníze od někoho půjčili (ECB, Unie..), aby mohli žít lépe než na co opravdu mají. Nelze shledávat ani paralelu s oddlužením osob, protože ty mají, na rozdíl od státu, velmi omezenou životnost. Ten dluh se nedá jen tak škrtnout znamená to, že ho někdo musí zaplatit a vzhledem k tomu že dluh je u Unie a jejích institucí tak by ho zaplatili daňoví poplatníci, v praxi to tedy bude vypadat tak, že si v Řecku postavili novou školu a park a řekli že za to nezaplatí a tím pádem v Čechách (Německu, Francii) nevyroste právě jedna škola a park. Já osobně za dluhy Řecka platit nehodlám, můžeme se bavit o tom, že jim prodloužíme splatnost a podobně, ale utéci z toho nemohou. Případně navrhuji každému, komu se zdá, že by dluh platit neměli, navrhuji aby jim poslal peníze na účet a nenutil k tomu nás ostatní.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)
31. 1. 2015 19:55 | L.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
31. 1. 2015 18:49 | jiří
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
31. 1. 2015 17:44 | petr
31. 1. 2015 14:52 | Jiří +
Jeden názor ovšem zde nezazněl, EU společně s USA zbrojí proti Rusům, EU určitě nemá zájem dnes vyvolávat oslabení EU. Jsem toho názoru, že i tohle má určitý vliv na rozhodování. Co myslíte?
31. 1. 2015 11:02 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 1. 2015 22:54 | jiří
30. 1. 2015 20:46 | Vojto vrtak
Pokud Řecko má na to aby splácelo dluh, navíc tak astronomický plus úroky, tak se nabízí otázka: Proč by nemohlo vyhlásit bankrot. Hrozba, že mu nikdo nepůjčí, je sice hrozbou ale ono se postupně někdo najde a půjčí. Z eurozóny ho nemůže nikdo vyhodit pokud samo nebude chtít a navíc může stále trucovat a stavět se proti jednotné politice nejenom EU ale i NATO. Já si osobně myslím, že EU a hlavně Německo nejdřív začne štěkat a cenit zuby, hrozit, že bude kousat. Nakonec ale stáhne ocas celá EU a Řecko bude na koni a ostatní budou skákat jak bude Řecko pískat. EU naštěstí pro Řecko, ale pro ostatní bohužel, funguje tak, že nikoho nemůže z EU nikdo vyloučit a navíc rozhodnutí EU jsou platné jen pokud všechny členské země budou s rozhodnutím souhlasit. Řecko tak má stále právo věta na každé rozhodnutí EU. To patrně zakladatele EU nepředpokládali a dnes toho můžou jen litovat.
30. 1. 2015 14:35 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 1. 2015 14:02 | lajos
30. 1. 2015 14:02 | ppetr1
Nesmyslnost předložených čísel je nejlépe patrná kontrolním propočtem. 400 mld. Kč uniká díky práci na černo (2/3 z 600 mld. - viz. článek). Pokud tuto částku podělíme 12 měsíci a 10 tis. Kč (což může být podíl, který měsíčně státu může unikat na daních a sociálním a zdravotním pojištění z výplaty jednoho zaměstnance pracujícího na černo), vyjde nám, že nelegálně v této republice pracuje 3,3 mil. obyvatel. To jest celý soukromý sektor !!!! Skutečně jsme ochotni věřit, že v této republice není legálně zaměstnán jediný zaměstnanec v soukromém sektoru? Jsme tedy skutečně ochotni věřit, že podíl úniků státu činí 600 mld. Kč. Podle kontrolního propočtu se jedná evidentně o mnohonásobně přemrštěné číslo !
Zbývá otázka: Cui bono. Komu slouží zveřejňování těchto nesmyslných odhadů? Není tajemstvím, že politici si s pomocí různých spřátelených provládních ekonomů či agentur podobné odhady rádi vymýšlejí. Jednak tím mohou maskovat totální neschopnost řídit státní finance (my za ty obrovské dluhy nemůžeme, za to může zlotřilý podnikatelský sektor, který nechce platit daně) a jednak pomocí těchto smyšlených čísel mohou zdůvodnit neustále rostoucí buzeraci státu a snahu o totální ovládnutí celého spektra našeho bytí.
30. 1. 2015 9:59 | Marek Mach
30. 1. 2015 8:51 | oliver