Zdravotnictví USA: drahé pojištění, které zdaleka nehradí všechno

Nejvíce Američanům zprostředkovávají a částečně hradí zdravotní pojištění zaměstnavatelé. Jde o velmi výhodné pojištění, do něhož lze zahrnout i rodinné příslušníky. Když ale dotyčný o práci přijde, přestane být po čase pojištěna i rodina.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 10. 2007 3:42, M. Trso

Je to jiz druhy clanek autorky ktery ve mne vyvolava dojem ze byl napsan na objednavku Komunistickou stranou CR, anebou jakousi xenofobni stranou v USA. Samozrejme, ze autorka srovnava nesrovnatelne...coz mohu potvrdit jako nekdo kdo v USA zije po vetsinu roku od dob presidenta R. Reagana a kdo se modli aby nemusel pri svych navstevach v CR k lekari...(coz se mi za poslednich par let prihodilo asi 4krat). Ano, plne zdravotni pojisteni je v USA relativne (vuci prijmum a vydajum) drahe, zvlaste pokud si ho clovek plati sam (radove kolem USD 900/mesic pro rodinu stredniho veku s dvemi detmi). Ano, obcas se stane, ze i toto plne pojisteni skyta mnoho nemilych prekvapeni, treba ve forme zbytecne administrativy i pokud se jedna o velmi jednoduchy zdravotni problem, ci zdrahavosti lekare zivot-neohrozujici nemoc ci kondici resit drazzsim zpusobem vysetreni a osetreni. A ano, lekarske zakroky jsou velmi, velmi drahe (kolem USD 20 tisic za porod, ci komplikovanou zlomeninu nohy, ci mensi operaci svalstva v nehodou rozrezane ruce ci noze, apod.).
Autorka vsak bohuzel nezminuje dalsi aspekt pece o zdravi, ci uroven lekarske pece v USA. Predevsim, pacient ma ohromnou "paku" ve forme litigace, a to v pripade zjevneho pochybeni lekare. Pak to, ze je mozne se pojistit za zlomek "normalniho" pojisteni, rekneme USD 250/mesic pro rodinu o trech ci ctyrech clenech, a to na tzv. 'catastrophic care' (proste se clovek pokryje proti tem velkym polozkam zminenym nahore, s tim ze vsak do urcite castky, tzv. deductible (3 az 7 tisic USD za rok), plati 100% vsech lekarskych uctu. Pro ty co zadne placene pojisteni cilene ci necilene nemaji vsak po dele USA funguji sluzby zdarma!!!, vetsinou vsak u instituci jez na prvni pohled nevypadaji jako standardni nemocnice, byt jsou s temi standardnimi asociovany. (Overte si toto o tisicu Cechu kteri z techto sluzeb benefitovali od r. 1990...sam jich znam nejmene 5.) Pochopitelne, tyto sluzby jsou narocnejsi na cas (v cekarnach, apod.) a siri sluzby, ale na druhou stranu jsou de facto stejne kvalitni jako tech co za pojisteni draze plati. V neposledni rade vsak autorka nezminuje atributy jako vetsi pragmaticnost a konzervativnost Americkych lekaru, kdo zbytecne nerozdavaji leky na trivialni, sezonni ci psychosomaticke nemoci jak je to naprosto normalni v CR; ci nezkorumpovanost Americkych lekaru vyrobci leciv, jak je to zjevne u lekaru Ceskych. Uz vubec autorka nezminuje, ze drtiva vetsina vydaju Americkeho zdravotnictvi je vydavana na lidi v duchodovem veku, od 65 let a vyse, coz je presne vek kdy se v CR pacienti chladnokrevne a zakonem (!) odepisuji a hazou pres palubu (mam v CR rodice, takze vim). O aspektu "slusnosti", chovani ci empatii Americkych lekaru snad ani nemusim hovorit...s manyry prumerneho Ceskeho lekare ci prumerne Ceske zdravotni sestry by v praci nevydrzeli dele nez 3 mesice. Suma sumarum: autorka poskytla svym clankem velmi neuplny a i nespravedlivy popis reality zdravotni pece v USA.

Reagovat

 

+417
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2007 15:59)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 4. 2010 19:33, Leonard Herboczek

Vszechny kritiky muzu ujistit ze nevi o czem mluvi. zrzejmie se jedna o zbohatliky kterym vadi ze i obyczejny czloviek ma narok na vubec nieco. Pokud se niekomu ten americky system tak zamlova tak bych mu vrzele doporuczil aby se tam co nejrychleji vystiehoval. A pro ty co se zivi praci, sedte doma protoze co tu mate nenajdete v USA. Vsze je ok pokud je czloviek zdravy a ma decentni praci. Pokud v USA ztratite zdravi a tim i praci a pojistku- czeka vas jen zebrota a i smrt vzhledem k tomu ze na zachranu nemate narok pokud nemate penize ktere musite dat przed oszetrzenim. Jesztie pro informaci, USA je posledni stat na svietie kde narod je takovym zpusobem terorizovan lekarzi a rezimem. Lekarz bere 300 tis az 1 milion rocznie v zemi kde prumierny przijem na rodinu je kolem 25 tis na rok. to snad v czesku nepotrzebujeme. a co se tycze te decentni prace tak pokud jste czech tak ji asi neziskate vzhledem k tomu ze se bieznie pozaduje americke obczanstvi a szkoly. co je neamericke se zasadnie neuznava. to je forma americkeho rasismu proti cizincum. vierzte, vim co mluvim.

Reagovat

 

-58
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

26. 10. 2007 15:59

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Problém není jenom v pojištění. Problém oproti USA a CR je v přístupu lékařů, ve slušnosti ke vztahu k pacientům, k technologiím i k lékům. Dovolím si říct, že mám pojištění u jedné americké pojištovny, kryje mi téměř vše, zuby apod. se spoluúčastí a s limitem, ale zkušenosti ze světa se nedají srovnávat se zkušenostmi z domova. Především v chování lékařů.... rád si připlatím ale taky požaduju službu..a úroveň. Např. u krajských nemocnic to je příšerný...např. Jičín, to je zoufalost...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+35
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2007 18:00 | PlischkeS

Proto taky článek nic nesrovnává ;)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2007 15:59)

26. 10. 2007 22:33

Reaguji na dotaz pod článkem v součinosti s výše napsaným článkem... :"Byli byste ochotni se komerčně připojistit, abyste si nemuseli platit nadstandardní péči?
V CR připlatit neznamená dostat lepší péči, toť vše....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PlischkeS 26. 10. 2007 18:00)

26. 10. 2007 22:35

Díky za článek, rád jsem si ho přečetl...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+60
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PlischkeS 26. 10. 2007 18:00)

28. 10. 2007 22:38 | jezevec

Tak chudinky američani platí za zdravotní pojištění v průměru 4,6 - 8,7 procenta mzdových nákladů? A toto číslo roste - kam, třeba na dovjásobek? ? Zajímalo by mne jak luxusní pojistné krytí by zajistila pojistka v průměrném české standardu kolem 25% mzdových nákladů. Zdali by kryla i ty nejluxusnější vymoženosti - asi jako za tyto peníze u nás, hahahaha
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+31
Líbí
Nelíbí

29. 10. 2007 3:42 | M. Trso

Je to jiz druhy clanek autorky ktery ve mne vyvolava dojem ze byl napsan na objednavku Komunistickou stranou CR, anebou jakousi xenofobni stranou v USA. Samozrejme, ze autorka srovnava nesrovnatelne...coz mohu potvrdit jako nekdo kdo v USA zije po vetsinu roku od dob presidenta R. Reagana a kdo se modli aby nemusel pri svych navstevach v CR k lekari...(coz se mi za poslednich par let prihodilo asi 4krat). Ano, plne zdravotni pojisteni je v USA relativne (vuci prijmum a vydajum) drahe, zvlaste pokud si ho clovek plati sam (radove kolem USD 900/mesic pro rodinu stredniho veku s dvemi detmi). Ano, obcas se stane, ze i toto plne pojisteni skyta mnoho nemilych prekvapeni, treba ve forme zbytecne administrativy i pokud se jedna o velmi jednoduchy zdravotni problem, ci zdrahavosti lekare zivot-neohrozujici nemoc ci kondici resit drazzsim zpusobem vysetreni a osetreni. A ano, lekarske zakroky jsou velmi, velmi drahe (kolem USD 20 tisic za porod, ci komplikovanou zlomeninu nohy, ci mensi operaci svalstva v nehodou rozrezane ruce ci noze, apod.). Autorka vsak bohuzel nezminuje dalsi aspekt pece o zdravi, ci uroven lekarske pece v USA. Predevsim, pacient ma ohromnou "paku" ve forme litigace, a to v pripade zjevneho pochybeni lekare. Pak to, ze je mozne se pojistit za zlomek "normalniho" pojisteni, rekneme USD 250/mesic pro rodinu o trech ci ctyrech clenech, a to na tzv. 'catastrophic care' (proste se clovek pokryje proti tem velkym polozkam zminenym nahore, s tim ze vsak do urcite castky, tzv. deductible (3 az 7 tisic USD za rok), plati 100% vsech lekarskych uctu. Pro ty co zadne placene pojisteni cilene ci necilene nemaji vsak po dele USA funguji sluzby zdarma!!!, vetsinou vsak u instituci jez na prvni pohled nevypadaji jako standardni nemocnice, byt jsou s temi standardnimi asociovany. (Overte si toto o tisicu Cechu kteri z techto sluzeb benefitovali od r. 1990...sam jich znam nejmene 5.) Pochopitelne, tyto sluzby jsou narocnejsi na cas (v cekarnach, apod.) a siri sluzby, ale na druhou stranu jsou de facto stejne kvalitni jako tech co za pojisteni draze plati. V neposledni rade vsak autorka nezminuje atributy jako vetsi pragmaticnost a konzervativnost Americkych lekaru, kdo zbytecne nerozdavaji leky na trivialni, sezonni ci psychosomaticke nemoci jak je to naprosto normalni v CR; ci nezkorumpovanost Americkych lekaru vyrobci leciv, jak je to zjevne u lekaru Ceskych. Uz vubec autorka nezminuje, ze drtiva vetsina vydaju Americkeho zdravotnictvi je vydavana na lidi v duchodovem veku, od 65 let a vyse, coz je presne vek kdy se v CR pacienti chladnokrevne a zakonem (!) odepisuji a hazou pres palubu (mam v CR rodice, takze vim). O aspektu "slusnosti", chovani ci empatii Americkych lekaru snad ani nemusim hovorit...s manyry prumerneho Ceskeho lekare ci prumerne Ceske zdravotni sestry by v praci nevydrzeli dele nez 3 mesice. Suma sumarum: autorka poskytla svym clankem velmi neuplny a i nespravedlivy popis reality zdravotni pece v USA.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+417
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 10. 2007 15:59)

29. 10. 2007 8:12 | comment

Pokud je zbytek vaseho komentare stejne pravdivy jako veta "65 let a vyse, coz je presne vek kdy se v CR pacienti chladnokrevne a zakonem (!) odepisuji a hazou pres palubu", tak ho cely beru spis jako argument, ze autorka ma ve vsem pravdu...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (M. Trso 29. 10. 2007 03:42)

29. 10. 2007 13:53 | M. Trso

Moje svata dobroto....z typu Vasi odpovedi je jasne ze autorka nemusi byt ve svych clancich prilis presna, nebo se ani nemusi snazit porovnavat porovnatelne. Nepreji Vam to, ale zkuste si v CR u lekare byt na jeden den starsi 65 let...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (comment 29. 10. 2007 08:12)

30. 10. 2007 0:08 | PlischkeS

Vy se mi snad zdáte... Vy jste v USA asi zapomněl porozumění českého psaného slova... Nechápu, jak můžete mé texty pochopit úplně jinak, než jak byly napsány... Taky jste asi přehlédl 1. díl: http://www.penize.cz/ zpravy/5462/zdravotni ctvi-usa-zdravi-k-nez aplaceni/
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+37
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (M. Trso 29. 10. 2007 03:42)

30. 10. 2007 8:26 | comment

Těžko si mohu "vyzkoušet" být starší 65 let, pokud mi 65 let není - vy to snad umíte? Každopádně jsem ale narážel na vaši výše citovanou větu o odepisování pacientů nad 65 let zákonem ČR, která je evidentně nepravdivá. Chcete se tedy od ní nyní distancovat a tvrdit "dobře, tohle je sice pitomost, ale vše ostatní, co jsem napsal, je už pravda"? A kterou část budete dementovat potom? A potom? Řekl bych, že nakonec bude snůška blbostí celý váš příspěvek...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (M. Trso 29. 10. 2007 13:53)

30. 10. 2007 23:50 | Pavel

Ja bych snad volil komunistickou stranu, kdyby si nechavala na objednavku psat takovehle clanky ;)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (comment 29. 10. 2007 08:12)

1. 11. 2007 8:43 | M. Trso

Ataky, ataky, ataky...na to jste vy v Ceske Republice dobri, zvlast kdyz vam dojdou vecne argumenty...Koneckonc u, Vami zvoleni politici vam jdou prikladem. Hlavne pokud je Vam dovoleno se pod vlastni "nazory" nepodepsat. A ke komentari autorky se nema cenu ani vyjadrovat...snad jen to, ze asi prilis predpoklada schopnost jejich ctenaru cist mezi radky... Buh vam vsem zehnej, az budete sedet pul dne v cekarne na vysetreni u Ceskeho lekare.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+85
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (comment 30. 10. 2007 08:26)

1. 11. 2007 8:59 | M.Trso

Pani autorko, za to Vy se mi vubec nezdate.! Rozhazujete slovne rukama po celem poli ctenarovy schopnosti vnimat o cem vlastne informujete...je to totiz velmi abstraktni a neuceleny obraz jez malujete...ale uz nemate na to vstrebat jakoukoliv responzi Vaseho ctenare. Takze se Vam zakonite musim zdat. Myslim, ze by jste mela zvazit reportovat o trivialnejsich zalezitostech, jez definuji zivot nejakeho prumerneho Americana. To je tedy za predpokladu, ze Vasim poslanim opravdu neni cilevedome podkopavani obecne charakterizace zivota ve Spojenych Statech Americkych. Zpusob jakym to delate v pripade zdravotnictvi (pozor: udelala jste dobrou praci v ohledu zpravy o universitnich kurzech na internetu) je nezodpovedny. NEZODPOVEDNY. A ti co vi, tak ti vi svoje. Ti co nevi, ti ve sve prostoduchosti (a uzkosti) voli Vase obrazy. Mohu-li se zeptat OSOBNE: jaky zdravotni plan jste zvolila Vy se svoji rodinou? A jake jsou Vase zkusenosti s Vasim planem??
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+36
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PlischkeS 30. 10. 2007 00:08)

21. 5. 2009 1:27 | lida

Pani autorko, zajimalo by mne, odkud jste svoje informace cerpala. Kvuli novemu zakonu ve state Massachusetts jsem se zacala zabyvat zdravotnim pojistenim a musim rici, ze jsem docela v soku. Navic. Rodila jsem v USA, pojistovna za nas zaplatila pres 40 tisic dolaru. Po mych zkusenostech zdravotni sestry v CR bych uz nikdy nechtela byt klientem ceskeho zdravotnictvi. Myslim, ze pokud udavate ceny pojistek, mela byste zduraznit, zda se jedna o HMO, PPO, POS (tzv. managed care), nebo indemnity insurance (tzv. fee-for-service). Programy medicare a medicaid nejsou zrovna pro chude, jsou pro lidi nad 65 let, postizene, matky s detmi. Je pravda, ze stale je v USA 18 procent lidi bez pojisteni (ve state Massachusetts pouze 3 procenta, je zde povinne zdravotni pojisteni.) Pro ilustraci. Zdravotni pojisteni nas stoji 1200 USD mesicne, typ family. Mame stribrnou variantu HMO. Beru leky. Doplacim 10 USD mesicne. Za doktora 20 USD, za hospitalizaci 600 USD. O deductibles a 20 procent co-paymentech vim pouze u indemnity insurance. Opravdu. Poslete mi prosim, odkud jste cerpala. S pozdravem. Lida
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+59
Líbí
Nelíbí

15. 4. 2010 19:33 | Leonard Herboczek

Vszechny kritiky muzu ujistit ze nevi o czem mluvi. zrzejmie se jedna o zbohatliky kterym vadi ze i obyczejny czloviek ma narok na vubec nieco. Pokud se niekomu ten americky system tak zamlova tak bych mu vrzele doporuczil aby se tam co nejrychleji vystiehoval. A pro ty co se zivi praci, sedte doma protoze co tu mate nenajdete v USA. Vsze je ok pokud je czloviek zdravy a ma decentni praci. Pokud v USA ztratite zdravi a tim i praci a pojistku- czeka vas jen zebrota a i smrt vzhledem k tomu ze na zachranu nemate narok pokud nemate penize ktere musite dat przed oszetrzenim. Jesztie pro informaci, USA je posledni stat na svietie kde narod je takovym zpusobem terorizovan lekarzi a rezimem. Lekarz bere 300 tis az 1 milion rocznie v zemi kde prumierny przijem na rodinu je kolem 25 tis na rok. to snad v czesku nepotrzebujeme. a co se tycze te decentni prace tak pokud jste czech tak ji asi neziskate vzhledem k tomu ze se bieznie pozaduje americke obczanstvi a szkoly. co je neamericke se zasadnie neuznava. to je forma americkeho rasismu proti cizincum. vierzte, vim co mluvim.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-58
Líbí
Nelíbí

27. 4. 2010 11:27 | Franta

Pisateli článku doporučuji zjistit si stav pojištění v Americe.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+50
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2010 11:51 | pandemonium

To: M. Trso - Ty jsi ale hlupák - co čteš články o české zemi a co tu vůbec přispíváš do českých diskusí TY PŘEVLEČENÝ IMPERIAL KOMUNISTO - my se můžem anonymě vyjadřovat protože nežijeme ve fašizmu, ani jiném podobném režimu jako má USA. Jediny průser proč je svět v úpadku je vliv USA, jejich slavný FED, mají sice špičkové technologie, ale oční čočku nevymysleli -atd., proč lítají lidé z USA k českým zubařům atp.?, USA kupovalo vědce, ale na to už taky nemají - ty teď kupuje čína - ovšem. Tak co je to za velmoc, která bez číny nebude fungovat ani 3týdny - současná statistika vlivu číny na USA. Problém nejsou pro USA suroviny, ale umrtvený průmysl a zemědělství. Jsi slepý jak patrona, tak se nechej vyšetřit u AMERICKÉHO očaře třeba ti svým úžasným přístupem pomůže. Jo něco je levné v USA, a hlavně jde o zboží - nářadí, oblečení, auta - ale co je nejduležitější tak je opravdu drahé (zdraví), to co nějakým způsobem zatěžuje jejich imaginární ekonomiku, která hýbe světem. Proč mít stát, který okrádá své lidi(EU, ČR i USA atp.). Lidé ode dávna tvořili malá společenství, podle výhodnosti pak větší a větší s ohledem na více bezpečí, sociální jistoty pracujících (nezvýhodňuji ty co nechcou pracovat - to je v podstatě nezákonné okrádání lidí co tvoří hodnoty a snaží se) - jenže někde jsme se v tom ztratili a vytvořili si čistý chaoz, kdy práce ve velké míře neni ceněna, ale ceněn je podvod, umění krást - taková společnost nemůže fungovat dlouho a směřuje k úpadku. Když někdo ve vládě slibuje, že dokáže vše napravit - zvolil bych jej, ale pokud by se mu to nepovedlo, tak vyvlastnit majetky celé straně, poslat je na nucené práce, a lidra popravit - snad by se snažili více, než jen pomlouvat sami sebe. Volební boj není o slibech, ale o tom kdo vyřkne lepší pomluvu, ale to už jsme jinde. Monarchie byla svržena protože přerostla v něco co neměla, v co přeroste náš režim? Závěrem to M.Trso - ty jantare
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-31
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (M. Trso 01. 11. 2007 08:43)

22. 7. 2011 13:25 | Lukas Vesely

Vy zjevne lzete. Mame tetu ve veku 94 let. V tomto veku byla na operaci sedeho zakalu obou oci. Tj. dve operace a asi 6 navstev u ocniho lekare. Za to vsechno + nove bryle zaplatila asi 150,- Kc. Zname ve veku 93 let voperovali kardiostimulator. Tj. zakrok asi za 150 tisic Kc. Krom prispevku na pobyt v nemecnici neplatila nic! Navic operace sedeho zakalu neni nic co by pacienta ohrozovalo na zivote.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (M. Trso 29. 10. 2007 03:42)

30. 10. 2013 11:20 | pejan

- my se můžem anonymě vyjadřovat protože nežijeme ve fašizmu, ani jiném podobném režimu jako má USA --- Tak to už hovoří za všechho, podepisovat se nemusíte a stejně každý normální člověk ví, co jste za hlupáka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pandemonium 18. 05. 2010 11:51)

26. 2. 2015 14:50 | Veronika

Chtěla bych se zeptat, jak tedy funguje toto pojištění. Tedy konkrétně, když jsem zaměstnanec, co všechno zaměstnavatel platí? Všechny výdaje, když jdu k lékaři? Hypoteticky, jsem paní, která někde pracuje, a chtějí ji vyhodit. Ona jde k lékaři, protože měla minulý týden kašel. Doktor jí na to řekne, že ji vyhazují, tak chce čerpat ze svého pojištění, jak může, proto má nové brýle a zářivě bílé zuby. :-) Je to z jednoho dílu seriálu House M.D., ale v tomhle ohledu by mě zajímalo, jestli je to možné. Jakože ten zaměstnanec neplatí nic? Představuji si to tak, že jsou nějaké limity a až je zaměstnanec vyčerpá, tak pak až platí výdaje? Hledala jsem v různých zdrojích a tak nějak jsem to pochopila. Byla bych Vám velice vděčná za odpověď, popř. doporučení zdrojů. Děkuji. Veronika
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (lida 21. 05. 2009 01:27)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 767 868 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Články na Heroine.cz

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Člověk stojí před zrcadlem a užírá se, že je moc tlustý, hubený, neforemný, má málo svalů...více

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Kateřina Nedbálková umí psát vědecké texty, které uhranou i neakademiky. V ženských věznicích...více

Euphoria. Stoprocentní emoce ve světě plném úzkostí

Euphoria. Stoprocentní emoce ve světě plném úzkostí

„Seš jako trip,“ říká drogový dealer Fez sedmnáctileté Rue, své nejoblíbenější klientce,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
26,09 %

z 23 duelů
×
Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
32,14 %

z 28 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.