Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Stavební spoření levněji? Zkuste to přes internet!

Petr Kielar | rubrika: Když se řekne | 22. 12. 2014 | 14 komentářů
Stavební spoření zažívá ústup ze slávy, ale pořád se uzavírá statisíce smluv ročně. A za uzavření smlouvy se platí poplatek, obvykle procento z cílové částky. Poplatky nemá nikdo rád a každý hledá, jak se jim vyhnout. Některé stavební spořitelny ho odpustí při uzavření smlouvy přes internet. Moc se o tom neví a ani spořitelny nemají potřebu to zdůrazňovat.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 12. 2014 12:37

"Uzavřením smlouvy přes internet se klient často vzdává možnosti konzultovat důsledky svého kroku s odborníkem: jako protihodnotu pak platí nižší poplatek."
To je snad ftip. Výsledkem konzultace s "odborníkem" ze stavební spořitelny bude cílová částka 500.000,-Kč, eventuálně rovný milión.
To vše se slovy: "Co když si budete chtít někdy třeba vzít úvěr?"

Reagovat

 

+34
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

22. 12. 2014 7:36 | cml11

Koukám, že stavební spoření opravdu utahuje kohoutky kde se dá. Ještě z kraje letošního roku nebyla problém bozpoplatková internetová smlouva s 2% úrokem a cílovkou 300 tis. Kč. Ani ne rok poté je něco takového zcela nemyslitelného.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

22. 12. 2014 12:37

"Uzavřením smlouvy přes internet se klient často vzdává možnosti konzultovat důsledky svého kroku s odborníkem: jako protihodnotu pak platí nižší poplatek." To je snad ftip. Výsledkem konzultace s "odborníkem" ze stavební spořitelny bude cílová částka 500.000,-Kč, eventuálně rovný milión. To vše se slovy: "Co když si budete chtít někdy třeba vzít úvěr?"
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+34
Líbí
Nelíbí

22. 12. 2014 17:41 | ste

No je pravda, že zrovna dealerům ze stavebních spořitelen nelze obvykle věřit - použijí všechny triky, aby vás přiměli uzavřít smlouvu na co nejvyšší cílovou částku (na mě jeden zkoušel 5.000.000 Kč). A samozřejmě zatají, že nejdřív musíte zaplatit 1% vstupní poplatek (to mi zatajil "poradce" každé z 5 stavebních spořitelen, které jsem obcházel), který se rovná jeho provizi. Myslím, že by spořitelny měly před podpisem smlouvy dávat nějaký jednoduchý 1 stránkový přehled "předsmluvní informace", kde by byly všechny tyto výhody a nevýhody jasně a srozumitelně napsány. Dost by se tím eliminovali nepoctiví dealeři.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

22. 12. 2014 23:37 | Mirek

Ste, máte pravdu, ale učinil jste špatný závěr. Co je to nepoctivý dealer? Ten, co Vám nastaví cílovku podle toho, kolik chcete spořit a jaké máte cíle? Až takového najdete, tak sem napište jeho jméno:-))) Živí je uzavírání smluv na co nejvyšší cílové částky a co v největším počtu a bouchání úvěrů, samozřejmě překlenovacích, ze kterých neutečete, protože na řádný málokdo dosáhne. Eventuálně navyšováním cílovek na nesmyslné částky na již uzavřených smlouvách. Stavební spořitelny žijí z práce těchto naháněčů, takže proč by jim házely klacky pod nohy nějakými předsmluvními informacemi. Stavební spoření, tak jak je konstruované, je cipovina z podstaty. Bohatnou z toho jenom samotné stavební spořitelny a dealeři, spořílci si to nepřímo zaplatí formou příspěvku na stavební spoření vypláceného státem. Bohužel to sponzorují i ti, kteří stavebně nespoří, protože nemůžou nebo prostě nechtějí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ste 22. 12. 2014 17:41)

22. 12. 2014 23:40 | Mirek

Oprava druhé věty. "Co je to poctivý dealer?"
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 22. 12. 2014 23:37)

23. 12. 2014 17:11 | Pavel

Stavební spoření je ekonomická mrtvola. Prakticky termínovaný vklad na dobu určitou 6 let bez možnosti výpovědi bez finanční sankce dává úrok srovnatelný se spořícími účty a navíc si inkasuje vstupní poplateček, dále čtvrtletní za vedení účtu, jehož výše není garantována (a často se používá jako nátlak na lépe úročené klienty aby odešli). Na výstupu čekáte 3 měsíce na svoje peníze, když jim předložíte výpověď s ověřeným podpisem. To mohl zákazník trpět dokud zde byla vidina 4,5 litru od státu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+27
Líbí
Nelíbí

27. 12. 2014 9:55 | petr

Pravidelne investuji, ale tento produkt bych si v dnesni dobe neotevrel (rok co rok je nabidka stejna). Sporitelny vubec nepracuji na atraktivite sporeni. Kdyby vedle sporeni umoznovali, ze klient si muze zridit nejaky zajimavy investicni fond, pak bych uvazoval o otevreni.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

27. 12. 2014 22:47 | Mirek

Petře, Vy byste chtěl zajímavě investovat se státním příspěvkem?:-))) Rád byste, abychom Vám to všichni zasponzorovali? Zkuste DPS.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (petr 27. 12. 2014 09:55)

28. 12. 2014 14:03 | Pavel

ekonomickou mrtvolu, jak píšete, stále uzavírá spoustu lidí. Proč!? Je to ze dvou důvodů: 1. lidé se stále spoléhají na stát, státní příspěvky, dotace z něj. Zkrátka jej využívají. 2. stále mezi námi chodí mnoho, mnoho dealerů nabízející stále dokola jeden produkt.
Troufnu si napsat, že to není již o finančním poradenství, ale o distribuci státní podpory přes stavební spoření (dále SS). To že se produkt zrovna nazývá SS, je věc jiná.
Když jsem apeloval a dotazoval se na spořitelny, kdy upustí ze vstupních poplatků, mnohé upustily. Jenže tu není další prostor pro "kvalifikované" poradce/dealery SS. Nejhůř jsou na tom dealeři z Lišky - nic jiného v portfoliu mimo SS nemají. Radí ZDARMA (musí) a klient se nakonec obrátí na internet, kde si SS sjednají.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 23. 12. 2014 17:11)

25. 1. 2015 18:24 | Kateřina

Dobrý den, ráda bych snížila cílovou částku na mém stavebním spoření s liškou z 5mil na cca 250tisíc. Účet mám 4 roky. Je to možné? Pokud ano, jak dlouho trvá tuto cílovou částku snížit a na kolik (po kolika tisících )je to možné? Také je možné, že budu hotovost potřebovat co nejdříve a spoření ukončit. Je možné se k penězům dostat dříve než za 3 měsíce a pokud ano, kdy nejdříve můžu peníze mít a kolik mě to bude stát? Děkuji za informace
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

13. 3. 2015 20:41 | Krystof

Tak CMSS se rozhodla, že se zbaví starých smluv, ať to stojí co to stojí. Každý špinavý trik je jim dobrý. Chápu, že se jim dnes nechce úročit 2% ale když to bylo hluboko pod inflaci, nějak jim to nevadilo. Jestlipak sníží úroky na půjčkách, které se podepisovaly před rokem 2008? No to asi ne....
Zajímavé, že ostatní stavební spořitelny to nějak dokážou zkousnout. Takže, možná je to mrtvý produkt ale spořte z liškou je ještě mrtvější :-(
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

9. 4. 2015 11:01 | Natrusený

JJ to je přesné. Dokud jsme ČMSS spláceli za 15 let celkem tři půjčky, tak jsem byl dobrý klient. Jakmile jsem je vloni ke konci roku splatil, tak nám hned letos březnu přišli výpovědi dvou spořících smluv s úrokem 2 %, s tím že si můžu hned uzavřít novou smlouvu a že to jistě chápu. Chápu to tak, že nás po splacení půjček kopli jako klienty do p...., takže smlouvu si sice uzavřeme, ale rozhodně ne u ČMSS. Jo a ještě výpovědi nám v rámci úspor poslali obyč. dopisem a né doporučeně, takže vlastně ještě nic nevím a neřeším a tudíž je jejich výpovědní lhůta od 1.4. neplatná :) Nechť tento můj příspěvek poslouží jako reklama na skvělý přístup ČMSS (Lišky) ke svým dlouholetým věrným klientům.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Krystof 13. 03. 2015 20:41)

26. 12. 2015 20:42 | Radek

Stavební spoření využíváme cca 20 let a za ta léta jsme na státních příspěvcích dostali na celkem 8 smlouvách (2 dospělí, 2 děti, 4 prarodiče) cca 550 tis Kč. Je pravda, že dnes je s úrokovou sazbou 1,3 procenta a státním příspěvkem 2000 Kč výnos nižší, ale ukažte mi plně garantovaný produkt pro spoření s vyšším výnosem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

29. 2. 2016 18:12 | Petr

CMSS zloději!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sedláček

ekonom

Vlasta Parkanová

politička

Tomáš Sedláček
ÚSPĚŠNOST
49,54 %

z 109 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
49,43 %

z 87 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK