Převedení běžného účtu mezi bankami bude jednodušší

Jan Stuchlík | rubrika: Banky | 21. 11. 2007 | 7 komentářů
Změnit banku by už nemusela být noční můra. Peněžní ústavy by měly přechod ke konkurenci samy klientům usnadnit. Třeba tím, že na jejich žádost převedou informace o trvalých platebních příkazech k nové bance.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 11. 2007 11:51, janasv

... vyjednavaci :-)

Zobrazit celé vlákno

+42
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

26. 11. 2007 7:18

Asi před sedmi lety jsem přecházela z ČESKÉ SPOŘITELNY k jiné bance, ne jen, že jsem musela zaplatit účet až do konce toho roku, ale dokonce zaměstnanec u překážky mi sdělil, jak si prý mohu dovolit přejít k jiné bance, byl to tenkrát pro mne veliký šok. Dnes by jsem opět potřebovala změnit banku ( peněžní ústav ) z důvodu přestěhování ( banku mám dnes cca 35 km od bydliště ), ale to vyřizování ohledně všech příkazů mne z toho odrazuje. Je to velmi zdlouhavé a únavné.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2007 21:32 | MoB

ČSOB jsou kreté.. kréťani, pardon. Jinak ale když to bude takto nařízeno, nic dobrého z toho nevzejde. Jenom to naruší konkurenční prostředí (které momentálně nefunguje moc dobře právě kvůli všemožným regulacím) a stejně to zaplatíte, akorát se to bude třeba jmenovat jinak... Co od úředníka, od ďábla jest.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2007 21:29 | MoB

žjóva! Dobrý, to příště zkusím.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2007 11:51 | Jana

... vyjednavaci :-)
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2007 11:50 | Jana

To je otazka vasi vyrovnavaci pozice. Ja u banky, ktera mi dala hypoteku, bezak nemam. Rekla jsem hned na zacatku, ze ho nechci a naznacila jsem, ze pokud na tom budou trvat, vezmu si hypo u jine banky. No a slo to.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2007 10:41 | V.Mlich

Normalne ziram, ze z Evropy muze obcas vyjit i neco rozumneho. Myslim tim narizeni, ze za zruseni uctu se nema platit. Kdyz jsem pred 2 mesici pozadal o zruseni uctu v CSOB, mel jsem tam zustatek pres 500 korun, podepsal jsem, ze po celou dobu az do uplneho zruseni se zavazuji drzet zustatek na 200 Kc a ejhle: i kdyz se s uctem nic nedela, vidim, ze uz tam zbyva jen 190 korun! Zbytek si nastrhavali za ruzne poplatky. Ted mne jeste obvini, ze jsem nedodrzel zavazek a ucet nezrusi.. Specielne jsem se na to ptal a pani mi potvrdila, ze kdyz tam nebude dost na zruseni, tak ke zruseni nedojde a zustatek mi pujde do minusu, procez mne zaradi na cernou listinu dluzniku a v zadne bance pak nedostanu uver :-) nebo spis :-( Ale kdyz tam chci tech deset korun poslat, tak musim poslat nejmin 20, protoze vzapeti mi strhnou za prijem a za transakce. Snad se mi ten ucet nakonec povede zrusit, at to stoji, co to stoji.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2007 8:09 | MoB

Většina našich bank nutí s hypotékou i běžný účet, bez něj není možno hypotéku dostat. Což je stejný nešvar jako v článku zmíněné nucené pojistky. Proč mám mít účet u banky, kde mám hypotéku? Není důvod, kromě snahy bank vytřískat z klientů ještě pár kaček navíc.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Jiří Pehe

politolog

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Pehe
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services