Konec českých potravin z Polska. Pravidla se zpřísní

Ministerstvo zemědělství dokončuje definici české potraviny. Omezit chce také označení jako čerstvý, pravý nebo dia.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 12. 2014 13:34

Nechci se nikoho zastávat, ale obávám se, že v Holandsku se taky moc kakaa nesklidí, a přesto v obchodě běžně "Holandské kakao"najdete v regálu. A pokud si někdo doveze kakaové boby, sám si je už tady upraží, atd...atd.. a vyrobí z toho čokoládu, nevidím důvod, proč by to nemohla být česká čokoláda.
100% pocházející z tuzemska je taky nesmysl, poněvadž například v klobásce může být koření, které u nás neroste, a ne jen v klobásce. Což řeší oněch 75 %.
Spíše by to chtělo onen obecný předpis doplnit podle jednotlivých odvětví, či rovnou potravinových výrobků doplnit o upřesňující předpisy. Kam vůbec zmizely potravinářské normy, které stanovily kolik čeho a kde být musí atd..?

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

13. 5. 2018 10:29 | Ivet

Není pes polské rasy ? :-D Já několikrát jedla u mé švagrové co má poláka a ten striktně kupuje jen z Polska a děkuji pěkně za ty hnusy , i když nekupují levně stojí to za hovno !!!!! Zdravím REKŠA :-D :-D :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2014 15:16

K čemu je spotřebiteli informace, že výrobek má původ z Česka ? K ničemu. Pochutnávat si na špekáčku z Česka je opravdu lahůdka, kterou si odpustí i můj pes. Naproti tomu když dovezu uzeninu z Polska, tak se pes může přetrhnout. Tato kampaň je pokus pošpinit zahraniční výrobce, zejména ty polské, protože jsou nejen levnější, ale i chutnější, rozuměj, v salámu je maso atd. Já vám seru na to, co je české, když to nežere ani můj pes. Udělejte kvalitu, která bývala za minulého režimu a mile rád si koupím české špekáčky. Jenže to by se ukázala faleš tohohle režimu, kilo špekáčků by stálo 300 Kč a ukázala by se celá pravda v plné nahotě, čili že si koupíme za výplatu méně, než před 25 lety za komančů. U nájemného, vody atd je pančování téměř nemožné a na těchto komoditách je dobře vidět, jaký jsme žebráci.
+5
+-

8. 12. 2014 1:50 | Jiří

Souhlas, já dělám to samé, ale většina koukne na cenu a pak kupuje. Navíc, humus není jenom z Polska. Sousedé mají celkově lepší potraviny a dokonce mají stejné balení, jen ten obsah je jiný:-)
0
+-

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2014 17:44 | zuzana trnkova

pro mě je důležitá kvalita a né humus u Polska,opravdu kontroluji v obchodě,aby to nebylo polské,je to samej humus
+5
+-

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2014 13:34

Nechci se nikoho zastávat, ale obávám se, že v Holandsku se taky moc kakaa nesklidí, a přesto v obchodě běžně "Holandské kakao"najdete v regálu. A pokud si někdo doveze kakaové boby, sám si je už tady upraží, atd...atd.. a vyrobí z toho čokoládu, nevidím důvod, proč by to nemohla být česká čokoláda. 100% pocházející z tuzemska je taky nesmysl, poněvadž například v klobásce může být koření, které u nás neroste, a ne jen v klobásce. Což řeší oněch 75 %. Spíše by to chtělo onen obecný předpis doplnit podle jednotlivých odvětví, či rovnou potravinových výrobků doplnit o upřesňující předpisy. Kam vůbec zmizely potravinářské normy, které stanovily kolik čeho a kde být musí atd..?
+7
+-

7. 12. 2014 11:30 | Nukleon

Paní Chýlková, české kakao by očekával jen debil, svým prohlášením se snažíte zabránit jasnému označování původu a svým chlebodárcům otevřít dveře k podvádění zákazníků. Ale kdo by čekal od právničky něco jiného, že?
+5
+-

7. 12. 2014 11:07 | Jiří

To je hezké od ministerstva zemědělství, ale mají lidé na kvalitní potraviny? Když člověk chce kvalitní potraviny, tak si je sežene, ale lidé se nedívají na kvalitu, ale většinou na cenu.
0
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 640 108 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení zboží
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, dcera mi koupila jako dárek v Alze novou žehličku. Žehlička byla příliš těžká, a tak jsme ji chtěly vrátit ve lhůtě 14 dnů. Dle instrukcí jsme se k navrácení zboží zaevidovaly a žehličku jsem... více

Spotřebitelská poradna

Doporučujeme

Příští vláda bude zase Babišova. Tomu nezabráníte

Příští vláda bude zase Babišova. Tomu nezabráníte

Sledujete s blížícími se volbami preference stran a koalic? Nedává to smysl. Stačí poslouchat...více

Vakcína na dohled. Pojďme si to tedy co nejvíc zkomplikovat

Vakcína na dohled. Pojďme si to tedy co nejvíc zkomplikovat

Největší akci v dějinách očkování hrozí zhatit stejné problémy, kvůli kterým si zbytečně...více

Gaslighting. Neviditelné domácí násilí zbaví oběť vůle se bránit

Gaslighting. Neviditelné domácí násilí zbaví oběť vůle se bránit

Obvykle se soudí, že domácí násilí a týrání je hlavně fyzického rázu a oběti si z něj...více

„Nepiju skoro tři týdny a není mi líp.“ Deník Suchýho února 2

„Nepiju skoro tři týdny a není mi líp.“ Deník Suchýho února 2

Suchej únor jsem pro jistotu odstartovala o pár dní dříve, aby se stihlo tělo připravit...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Roman

manažer, ČEZ

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Martin Roman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.