Jak investují a žijí čeští miliardáři a multimilionáři? Privátní bankéři promluvili

Do jakých akcií investují čeští multimilionáři a miliardáři? Jak se oblékají, v jakých jezdí autech? UniCredit Private Banking zveřejnil v rámci mezinárodní investiční konference Invest with the best, která se konala minulý týden v Galerii Rudolfinum v Praze, výsledky svého průzkumu o privátní klientele.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 11. 2014 20:44, Václav Šamša

Investoval jsem do obrazu Michala Ožibka, který jsem si před lety koupil a od té doby mám nejen pěknou věc přes celou stěnu obývacího pokoje, ale především dobrý pocit, že jsem tehdy podpořil v té době ještě ne tak známého mladého malíře. A poté co vyhrál v Londýně cenu za svůj portrét, ode mě chtějí to plátno koupit skoro všechny návštěvy, které se u nás oběví na večírcích.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

28. 11. 2014 20:44 | Václav Šamša

Investoval jsem do obrazu Michala Ožibka, který jsem si před lety koupil a od té doby mám nejen pěknou věc přes celou stěnu obývacího pokoje, ale především dobrý pocit, že jsem tehdy podpořil v té době ještě ne tak známého mladého malíře. A poté co vyhrál v Londýně cenu za svůj portrét, ode mě chtějí to plátno koupit skoro všechny návštěvy, které se u nás oběví na večírcích.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2014 20:21 | cml11

OK, tohle už beru. Ano, ve chvíli kdy na ulici spatřím člověka v obleku, podvědomě zazní výstražný signál "Pozor, může mít snahu mě obtěžovat." Tentýž signál, který vyvolají i zmínění bezdomovci. Proto jeden pytel na obojí. Je to jen osobní zkušenost, nic jiného.
Že elegantně oblečený muž rovná se muž v obleku je jakýsi zažitý společenský standard. Ačkoli v posledních desetiletích postupně podléhá jasně viditelné erozi, stále jsou oblasti, kde jej dodržují prakticky všichni. Typicky svatba, pohřeb, či promoce. Oproti tomu v divadle už dnes běžně potkáte i pány bez obleku a při nedělní procházce městem budete mít naopak problém potkat někoho kdo jej oblékl. Časy se mění. Před elegantní uniformou zkrátka postupně dostává přednost pestřejší rejstřík pohodlného oblečení.
A k tomu předraženě oblečenému panákovi - ten by asi vadil i mě. Ať už to bude v triku a riflích, nebo drahém obleku. Obecně se mi nelíbí okázalé demonstrování peněz.
S oblékáním je to zkrátka jako s jídlem. Můžete úzkostlivě lustrovat každou potravinu , hlídat každou kalorii a držet tu nejnovější dietu abyste se cítil dobře. Někteří lidé ve vašem okolí to určitě ocení, budete mít společné téma a můežte se vzájemně plácat po zádech. Zároveň ale budete mnoha dalším přinejmenším za exota. Protože v reálu bohatě stačilo jen jíst zdravě a s mírou.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2014 7:48 | Roger

Chápu, že jsem se pustil trochu na tenký led, ale nemusel jste si to hned brát tak osobně, a raději se zamyslet nad tím, zda to, co jsem považoval za pouhopouhou logickou dedukci, nebude mít trochu obraz v realitě. Prostě když prodejce s kde čím, což přinejmenším představuje jistý kus odvahy a schopnosti výrazně se vyčlenit z davu, jedním šmahem srovnáte s bezdomovcem - a navíc k tomu nepřímo přidáte (tak jsem to aspoň pochopil), že byste se vlastně pro jistotu vyhnul všem, které byste si díky obleku (= předsudkům) zařadil do podobné skupiny - , tak jste podobnou reakci mohl očekávat. Na mne to prostě bylo trochu silné kafe.
Stále to ale nemyslím nějak osobně - už proto, že se nijak neznáme. Prostě to píšu, jak se mi to jeví. A jestli oblek je předsudek? Záleží na Vás, co se Vám líbí. Nejen podle mého názoru v něm muži vypadají zpravidla nejelegantněji, třeba i proto stále převládá v situacích, kdy se od lidí očekává elegance (svatby, taneční, opera, apod.). Pak to není předsudek, ale třeba touha po tom, aby svět kolem nás byl pro nás o něco krásnějši. A mně třeba pohled na předraženě oblečeného panáka v triku a riflích sotva krásný vjem vytvoří. U žen je to pochopitelně něco jiného:-). Pokud to Vy nebo někdo vnímá jinak, a takoví panáci na něj udělají lepší první dojem, než elegantní kravaťák (pokud neznechutí svým pohledem, či řečí těla), tak by snad měli zvážit, co si sami vezmou na sebe v případě, kde se elegance předpokládá. A pokud je to oblek, či aspoň košile, tak zvážit, zda sami nejsou v předsudcích, nebo minimálně v nějakém vnitřním rozporu.
PS: Snad už to tentokrát budete více vnímat jako odosobněnou diskuzi, či úvahu. Dal jsem si větší pozor :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2014 19:55 | cml11

Nerozumím, proč stáčíte téma do roviny osobního napadání. Člověk by měl pokud možno chodit v tom, v čem se v danou chvíli na daném místě dobře cítí. Pokud nemá hluboko do kapsy, má možnost zvolit prvotřídní materiál, či oblečení šité na míru u špičkového výrobce. Proč by to ale nutně musel být oblek? Podle mě jde jednoznačně o předsudek. Pokud se v obleku nebudu cítit dobře, lhostejno jak je kvalitní, zkrátka ho nosit nebudu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2014 5:54 | Roger

Vysvětlovat přece nemusíte, když nechcete. A elegatní a dobrý oblek rozhodně nemusí být drahý, a rozhodně je mi milejší než značková trička, džíny a k tomu třeba kopačky, i kdyby to dohromady stálo 30 litrů. Dneska, bohužel, hezky oblečení chodí hlavně nenávidění politici - teď před volbami jsem viděl jednoho místního vyhlášeného ožralu ve slušivém obleku s kravatou na bilboardu - ať se to někomu líbí nebo ne, krásně to manipuluje našimi vjemy. Na první pohled mi vůbec nedošlo, že to je on (je na druhém konci republiky a viděl jsem ho párkrát) - kdyby tam byl v tom, 'v čem chodí miliardáři', tak by to člověka trklo mnohem rychleji. (samozřejmě nesmí jít o někoho, koho známe velmi dobře, pak to působí spíše komicky)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2014 22:20 | Art

Obchodníci s kde čím chodí v LACINÉM obleku, buran byť milionář v tričku, kdo chodí oblečen elegantně vám ani nebudu vysvětlovat....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2014 9:21 | Roger

Vaše vysvětlení bych si vyložil jako pohodlnost spojenou se sobectvím.
A pokud jde o druhý odstavec, řekl bych, že i zde, snad s výjimkou nějakých finančníků (a to kdo ví jestli) je tento trend na ústupu. Jinak z této části Vaší odpovědi je cítit, že máte zřejmě problémy s předsudky příp. se bojíte prosazovat své názory vůči lidem z očí do očí. Přece potkáte-li člověka, který je ochoten obchodovat s kde čím, tak přece můžete dané situace využít zcela jiným způsobem, než v případě bezdomovce :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2014 17:37 | cml11

Na to existují dvě možná vysvětlení. Méně pravděpodobné je to, že chtějí splynout s davem. Za mnohem pravcěpodobnější vysvětlení ale považuji možnost, že tenhle typ oblečení jim zkrátka vyhovuje víc než sako a kravata.
K tématu obleku na ulici bych si také dovolil podotknout, že tuto kombinaci nejčastěji volí různí podivní obchodníci s kde čím. Takovému člověku je obvykle v rámci vlastní bezpečnosti radno se vyhnout zhruba stejným obloukem jako opilému bezdomovci. Prostě image o kterou opravdu není třeba stát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2014 0:05 | Roger

//Co se týče oblékání, miliardáře prý na ulici nepoznáte. Může mít tričko, rifle a tenisky.
Ach jo, už i oni musí chodit oblékaní jako většinové stádo... a především nevkusně. Jen ať se pak přetvařují a klamou, a hrají si na elegány, když jdou na nějakou milionářskou párty :-(. Kde jsou ty doby, co na běžnou procházku v saku, či dokonce obleku a kravatě vylezl i běžný dělník...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal David

hudebník a podnikatel

Petr Kužel

prezident Hospodářské komory

Michal David
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kužel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services