Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nejobávanější český exekutor: Zákon využíváme beze zbytku

Petra Dlouhá | rubrika: Rozhovor | 27. 9. 2014 | 54 komentářů
Terč kritiky médií, neziskových organizací, ale také části kolegů, objekt nenávistných ataků veřejnosti. A dlužníkova noční můra. To je přerovský soudní exekutor Tomáš Vrána. Médiím se vyhýbá. Tentokrát udělal výjimku. Nejobávanější exekutor v zemi se o rozhovor na Peníze.cz sám přihlásil.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 9. 2014 14:02, jihra

To Podlesní:
Tak za prvé - většina národa chodila do školy a umí číst, takže si snad dovedou "spočítat", co je asi bude ta "výhodná" půjčka stát. A jestliže si někdo bere půjčku třeba na poslední model chytrého telefonu nebo na zámořskou dovolenou, tak je to jeho věc, do čeho leze. Ale podle mne je to vůl.
Za druhé - je pravdou, že část populace je rozumu mdlejšího a jak se říká "skočí na všechno". To je ale problém spíše našich slavných zákonodárců, že neumí nastavit systém tak, aby si různé firmy s těmi jejich "výhodnými půjčkami" na trhu ani neškrtly a nebo aby člověk, který si nevýhodnou půjčku sjedná, měl ve smlouvě "zadní vrátka", která mu umožní - pokud mu nebylo vše dopředu dostatečně a srozumitelně vysvětleno - půjčku zrušit.
Zkuste si dnes sjednat třeba životní pojištění - byla nastavena nová pravidla, klient je tzv. "slabší strana" a je chráněn daleko lépe než v minulosti. Nyní je nutno s klientem kromě samotné pojistky navíc sepsat další dokumenty, kde je napsáno, co vše chtěl klient v pojistce mít, co mu pojišťovák nabídl a z jakých důvodů mu to nabídl. A jestliže se i po letech ukáže, že je rozpor mezi tím, co chtěl mít klient v pojistce sjednáno a co s ním ve skutečnosti pojišťovák sjednal, tak může klient od smlouvy "odstoupit", pojišťovna mu vrátí peníze a onen pojišťovák je v těžkém průseru a hrozí mu pokuta až v řádech miliónů. Pokud by byla i pro půjčky nastavena podobná pravidla, tak se eliminuje tak 90% těch nešťastných případů, kdy člověk mdlejšího rozumu podepíše co mu kdo strčí pod nos. Ale to by naši zákonodárci museli chtít s tím něco udělat.

Reagovat

 

+35
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Podlesni 27. 09. 2014 12:49)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

29. 9. 2014 5:04, Monty

strašně kecá vím co umí šmejd

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (54 komentářů)

8. 10. 2014 10:44

Zjevně důkladně proškolený exekutor:-)))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerina 06. 10. 2014 16:21)

10. 10. 2014 1:42 | lzes a smrdis

Vrana skupuje za 3% dluhy u bank. Takze dluhy hlavne vymaha pro sebe. A ne pro nejaky chudobny zivnostnicky... Dela z vas blbce. Penize pak plynou na Kypr do s.r.o.cka s bilou klisnou. Je to vsudypritomna a vsehoschopna mafie. JmOvladaji cely stat. Vrana, Sokol, soudci a poslanci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

23. 11. 2014 1:36 | r

Jen bych chtěl opravit nesprávné tvrzení paní redaktorky. Exekutorský vykonavatel není podle nálezu Ústavního soudu úřední osoba a nemůže vstoupit do bytu když mu někdo neotevře nebo není doma. Tohle právo má jen samotný JUDr. Vrána osobně. Ostatní zaměstnanci úřadu jsou jen úředníci a když je do bytu nepustíte, mají smolíka. Kdyby přece chtěli, volat Policii, kdyby něco zničili, chtít náhradu škody.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2014 9:24 | Ecclesiastes

Mám pocit, že tento příspěvek nemohla napsat žena, neboť nese jasnej rukopis zamindrákovanýho chlapa. Že by "Kateřina" byla chlap, babochlap a nebo transka? :-).... No každopádně, milý Kateřino, dovedeš si představit situaci, že třeba tvoje pojišťovna něco splete (což se stává dost často), díky fikci doručení a popletenému pošťákovi nebudeš o ničem vědět a jednoho krásného dne ti vtrhnou do bytu hovada z ex.úřada a všechno ti polepěj, zablokujou ti účty včetně výplaty? Jinými slovy, se, milý Kateřino, dostaneš mezi tu -jak říkáš - "smradlavou dlužnickou svoloč" a ani nebudeš vědět jak. Pak asi zřejmě získáš poněkud jiný náhled na situaci, že :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerina 06. 10. 2014 16:21)

25. 11. 2014 0:01 | Pavla

Přes 1 000 000 dlužníku v tom případě nechodilo do školy:-) Ale ani exekutoři moc neznají etiku a zákony.
Jedna exekuce, spouští další exekuce. Exekutoři rodiny odříznou od financí a vznikají další pohledávky. Ale tohle a další lumpárny jsou vlastně v pořádku, protože lidé s tím hold mají počítat. Obávám se toho, že ve škole vás nenaučí jak přesvědčit šéfa aby vás nevyhodil, jak nenaletět podvodníkům, jak se právně bránit atd.
Někteří lidé jsou opravdu prasata.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerina 06. 10. 2014 16:21)

25. 11. 2014 0:37 | Rum

Školní docházka se dá nařídit. Inteligence nikoli. Bohužel. Ale nějaké sebeobranné minimum by škola mohla poskytovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavla 25. 11. 2014 00:01)

25. 11. 2014 23:09 | Pavla

V dnešní době se nedá ubránit. Je to už uměle vytvořený životní styl, který nelze kočírovat. Vysvětlete dětem, že nemohou mít telefon, počítač , tablet atd. To přece nevadí, že nezapadnou mezi další děti, které je v horším případě šikanují. Důchodci, kteří se zadlužují kvůli šmejdům, drahým lékům, vysokým DPH, atd. jak jim chcete pomoci, když na ně tlačí věřitelé, že si mohou půjčit peníze na nízký měsíční úrok? A co ti, kteří musí platit exekuce, přitom žádný dluh nevytvořili? Jak má člověk žít a zařadit se do společnosti, když na nic nemá? Celá společnost je zkažená a to vyhovuje věřitelské, právní a exekuční mafii. Ani inteligence lidem moc nepomůže.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rum 25. 11. 2014 00:37)

24. 1. 2015 12:18 | David

Vraná nesnáším toto jméno.Je to již několik let zpátky.Ja žil u babičky.Muj strýc se dostal do finačních problému a začli mu chodit exekuce.Byl ženaty a neměl u babičky trvale bydlište.Pouze docházel na náštěvu.Jednoho dne se tam objevili exekutori od p.Vrány.Sebrali mi počítač a babičce věci .Babička mi volala abych ihned přijel s práce.Dali podepsat babičce podepsat nějaky papír a aby své věci dostal zpět musel jsem zaplatit 30.tic.Poskokove p.Vrany mi rekli ze jim to je jedno ze to daji do aukce a pokud to chci zpet ze pry mam zaplatit.To me neprijde jako moc lidske.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

18. 2. 2015 0:02 | Petra

Lituju toho, že jsem neměla možnost podat stížnost na postup Vránových lidí v roce 2013. Byla jsem na delší NÁVŠTĚVĚ u rodičů přítele, exekuce se mé osoby netýkala, ani osoby mého přítele a i přesto mi byl zabaven NTB bez toho aby si pánové ověřili (třeba podle OP) zda-li tam opravdu nebydlím a že je počítač opravdu můj a ne dlužníkův. Vůbec se se mnou nebavili, chovali se arogantně až hnusně bez JAKÉHOLIV ohledu na to, že jsem viditelně v pokročilém stádiu těhotenství. Pokud jsem si dobře všimla, žádnou kameru, kterou by točili kam ten jeden leze neměli. Nehledě na to, že po bytě lozil jeden a druhej psal papíry. Zavřít za sebou dveře, které si pán musel otevřít aby se dostal do určité místnosti ho také nikdo neučil .. Ten den večer jsem jela do porodnice, protože po jejich návštěvě mne začal bolet podbřišek. Jediný štěstí pánové měli, že jsem už třetí den přenášela a nevyvolali mi svým chování předčasný porod. Takže ať mi nikdo netvrdí, že postupy zaměstnanců pana Vrány jsou v souladu se zákonem !!!!!!!!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

9. 4. 2015 15:28 | Hana Ožvaldová

Nejhorší exekutor je Vrána a nikdo s tím nic nedělá.Podívejte se na jeho aroganci a těch zlatých prstenů na jeho ruce zabavených při exekuci .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 5. 2015 13:50 | Romana Olejníkova

ano , přesně tak nejhorší exekutor Vrana asi pro něj neplatí zákony , máme s manželem řádně splacený osobní bankrot i usnesení soudu o prominutí všech dluhu ,přesto má manžel od exekutora Vrány exekuci(v insolvenčním řízení nepřihlašená tudíž už bez nároku)a po několika žádostech o zrušení exekuce se stále nic neděje prý se jedná o porušení Insolnečního zákona ale to Vránu nezajímá
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2015 20:33 | Ivan

Na každého dojde,tento Vrána je na pohled nemocný člověk,žije nezdravím životem a jak vidím,tak se nepřejídá ale přežírá a je jen otázkou času když mu zkolabuje organismus celkově a ty lichvářské peníze mu budou na nic,a pak mu možná dojde komu ublížil.Pokud můžu radit ať si přehodnotí současný život,pokud mu teda dochází ty ošklivosti kterých se dopouští a začne žít zdravím zbůsobem života .Pokud přijde o licenci jak jsem se dozvěděl s televize,tak mu to zdravotně pomůže.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

29. 2. 2016 17:02 | prey

Jo jo,jsou to primitivové kteří by měli makat na stavbě u lopaty..synovy normálně ukradli také ntb,měl tam věci do školy apod.Ke všemu ho dostal k vánocům...prostě,vrána k vráně sedá.Myslím že dobře nedopadne.A až ti jeho poskoci tam jednou skončí pro něj vykrádat naše byty,kam asi půjdou pracovat????
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petra 18. 02. 2015 00:02)

21. 6. 2017 18:30 | libor

hamba zlodeji komunisty na vas
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Postup při opakované reklamaci mobilu
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: zdravím vás. mám dotaz ohledně reklamace mobilu. bude to delší, abychom se správně pochopili, tak snad to nevadí. v roce 2016 jsem zakoupila přes Alza e-shop sekundární mobilní telefon, hrazeno el.platbou.... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Lukáš Kovanda

ekonom

Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
60,61 %

z 66 duelů
×
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
62,64 %

z 91 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK