Interaktivní grafiky
Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd
Velký mzdový průzkum společnosti Grafton Recruitment zmapoval finanční ohodnocení stovek...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI
Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Patrik Nacher
podnikatel a ekonom
Zbyněk Frolik
podnikatel, Linet

0,00 %
z 0 duelů

0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Nejobávanější český exekutor: Zákon využíváme beze zbytku
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
27. 9. 2014 14:02, jihra
To Podlesní:
Tak za prvé - většina národa chodila do školy a umí číst, takže si snad dovedou "spočítat", co je asi bude ta "výhodná" půjčka stát. A jestliže si někdo bere půjčku třeba na poslední model chytrého telefonu nebo na zámořskou dovolenou, tak je to jeho věc, do čeho leze. Ale podle mne je to vůl.
Za druhé - je pravdou, že část populace je rozumu mdlejšího a jak se říká "skočí na všechno". To je ale problém spíše našich slavných zákonodárců, že neumí nastavit systém tak, aby si různé firmy s těmi jejich "výhodnými půjčkami" na trhu ani neškrtly a nebo aby člověk, který si nevýhodnou půjčku sjedná, měl ve smlouvě "zadní vrátka", která mu umožní - pokud mu nebylo vše dopředu dostatečně a srozumitelně vysvětleno - půjčku zrušit.
Zkuste si dnes sjednat třeba životní pojištění - byla nastavena nová pravidla, klient je tzv. "slabší strana" a je chráněn daleko lépe než v minulosti. Nyní je nutno s klientem kromě samotné pojistky navíc sepsat další dokumenty, kde je napsáno, co vše chtěl klient v pojistce mít, co mu pojišťovák nabídl a z jakých důvodů mu to nabídl. A jestliže se i po letech ukáže, že je rozpor mezi tím, co chtěl mít klient v pojistce sjednáno a co s ním ve skutečnosti pojišťovák sjednal, tak může klient od smlouvy "odstoupit", pojišťovna mu vrátí peníze a onen pojišťovák je v těžkém průseru a hrozí mu pokuta až v řádech miliónů. Pokud by byla i pro půjčky nastavena podobná pravidla, tak se eliminuje tak 90% těch nešťastných případů, kdy člověk mdlejšího rozumu podepíše co mu kdo strčí pod nos. Ale to by naši zákonodárci museli chtít s tím něco udělat.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
29. 9. 2014 5:04, Monty
strašně kecá vím co umí šmejd
Další příspěvky v diskuzi (celkem 54 komentářů)
21. 6. 2017 18:30 | libor
29. 2. 2016 17:02 | prey
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 5. 2015 20:33 | Ivan
13. 5. 2015 13:50 | Romana Olejníkova
9. 4. 2015 15:28 | Hana Ožvaldová
18. 2. 2015 0:02 | Petra
24. 1. 2015 12:18 | David
25. 11. 2014 23:09 | Pavla
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 11. 2014 0:37 | Rum
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
25. 11. 2014 0:01 | Pavla
Jedna exekuce, spouští další exekuce. Exekutoři rodiny odříznou od financí a vznikají další pohledávky. Ale tohle a další lumpárny jsou vlastně v pořádku, protože lidé s tím hold mají počítat. Obávám se toho, že ve škole vás nenaučí jak přesvědčit šéfa aby vás nevyhodil, jak nenaletět podvodníkům, jak se právně bránit atd.
Někteří lidé jsou opravdu prasata.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
24. 11. 2014 9:24 | Ecclesiastes
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 11. 2014 1:36 | r
10. 10. 2014 1:42 | lzes a smrdis
8. 10. 2014 10:44
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 10. 2014 16:21 | Katerina
4. 10. 2014 16:57 | cosanostra
3. 10. 2014 10:44 | Tlustoch
3. 10. 2014 17:35 | Pavla
Soudní exekutor Koncz na tiskové konferenci Exekutorské komory dne 13.3.2013 prohlásil, že efektivita dosahuje 40%!!! Je to lež, je to pouhých 24%. Exekuce pomalu a jistě dlužníky, ale i nedlužníky ničí tak, že nemají motivaci splácet. To je špatné jak pro samotné rodiny, tak pro věřitele.
V ČR mají exekutoři větší moc, než-li samotné soudy. Společně s právníky si účtují extrémně vysoké náklady, které necitelně zvyšují pohledávku, která se následně logicky hůře vymáhá. Náklady jsou mnohdy fiktivně navyšované.
Exekutorská komora přes média tvrdí, že počet exekucí klesá, čímž nám vlastně oznamuje, že se méně vymáhá. Což je dobrá zpráva pro všechny. Ale je to jenom částečná pravda. Od roku 2001 do roku 2011 počet exekucí jenom stoupal, rok 2012 a 2013 byl slabší oproti roku 2011, ale pořád silnější než všechny roky před rokem 2011.
A co když dlužník nemá majetek ani dostatečné příjmy k tomu, aby celkovou navýšenou pohledávku splatil? Podle zákona by se taková exekuce měla zastavit na základě nemajetnosti povinného (dlužník). Ovšem praxe je jiná, do roku 2012 je neukončeno 3 442 951 exekucí. Pouhých 127 000 exekucí se zastavilo. Exekuce běží dál i přesto, že exekutoři dlouhodobě nic nevymohli. Tím narůstají další zbytečné fiktivní náklady. Další důkaz toho, že exekuce uvalí na každého bez ohledu na to, jestli má dotyčný majetek či dostatečné příjmy. Pak to paradoxně schytají lidé, kteří s dluhem nemají nic společného.
Exekutoři tvrdí, že dluhy se platit musí a že pouze konají na základě soudního rozhodnutí. Ale položme si základní otázky, které stát a soudní exekutoři slyšet nechtějí. Dluhy se platit musí, ale co když soudní exekutoři nepostupuji dle zákona a etiky a poškozují navíc další osoby, které nemají s dluhem nic společného? Bylo snad málo prokázaných případů? Je správné z malého dluhu udělat velký dluh, který dotyčný dlužník nemůže splatit? Je správné likvidovat rodiny tak, že kvůli úkonům exekutora nemají na další pohledávky, které směřují k dalším exekucím? Uvědomme si, že každý dlužník se nedostal do situace vlastní vinou. Ne každý věřitel se dokázal s dlužníkem domluvit. Navíc někteří věřitelé mají postavený byznys právě na tom, že klienti neplatí.
Proti exekutorům se těžko bojuje. Stížnosti, které vedou ke kárné žalobě, jsou bohužel dle statistik neúčinné. Exekutoři jako podnikatelé nadále vykonávají vlastní byznys bez omezení. Sem tam pokuta, ale pro milionové exekutory je to jako pro normální smrtelníky pár korun, tím pádem nemají dostatečný důvod něco měnit. Rodiny se dostávají na základě exekucí do neřešitelných situací. Jedna exekuce spustí další exekuci. Exekutoři mnohdy odříznou rodinu od financí tak nešťastně, že nemohou splácet další pohledávky. Tímto způsobem exekutoři běžně likvidují rodiny v ČR. Tohle se vám zdá v pořádku? To má dopad i na ekonomiku. Nízká porodnost, více rozvodů, nižší poptávka po službách , více zadlužených rodin, více sebevražd, více krádeží, násilí atd. A mohla bych pokračovat. V zahraničí mají větší úspěšnost a to díky tomu, že tam nelikvidují nesmyslně rodiny.
Měly by se změnit zákony, ale stát je měnit nechce, protože má z toho slušné daně. Exekutoři by neměli vymáhat zdravotní a sociální pojištění, ani u velkých věřitelských společností, které by měly nést odpovědnost za to, komu půjčí, stejně tak jak je to v jiných státech. Exekutoři by měli být státní úředníci a vymáhat pohledávky mezi podnikatelskými subjekty. Jinak z toho bude jenom byznys s drobnými pohledávkami. Vymáhat se dá daleko efektivněji a levněji, jiné státy jsou tím důkazem. Ovšem to exekutoři v ČR odmítají připustit.
30. 9. 2014 19:05 | DK
30. 9. 2014 9:53 | L.
Peníze na účtu manžela jsou součástí SJM a tedy pokud má manželka dluh, mělo by logicky být možné je použít na umoření jejího dluhu. Nicméně kde se sejdou dva právníci, tam jsou tři právní názory. Takže v tomto nebylo jasno, až přišla novela, která explicitně řekla, že to možné je.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/3
Předchozí