Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nehoda. Blízká osoba v kómatu. Přístup úřadů ochromí i vás

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 16. 7. 2014 | 18 komentářů
Petrova manželka přijížděla k domovu z vedlejšího města. V autě vezla dva malé syny. Dodnes se neobjasnilo proč, náhle vjela do protisměru. Vůz se čelně srazil s kamionem. V Petrově rodině už nikdy nic nebylo jako dřív.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 7. 2014 7:01, Tomáš

Takovou situaci znám, sám jsem ji zažil. Přítelkyně ležela na ARO měsíc v komatu po poranění mozku, po probuzení navíc trpěla ztrátou paměti a vůbec nemluvila, nečetla, nepsala, upoutaná na lůžko, protože zcela ochrnula napravou stranu těla. V situaci kdy na to nemáte čas ani náladu musíte řešit podobné záležitosti se kterými vám navíc nikdo neporadí a někdy ani není legální cesta jak je řešit. Kromě zmíněného v článku, pro mě bylo téměř nemožné zaplatit telefonímu operátorovi, o "přenášení" informací mezi obvodním lékařem, sociální správou, kdy v dnešní době nejsou schopni si takové informace předat ani nemluvím. V mém případě byla situace ještě složitější v tom že nejsme manželé, takže se mnou v některých případech vůbec nebyli úředníci vůbec jednat. Úplně nejhůře jsem dopadl na policii, kdy nejen dle mého názoru její nehodu zavinila druhá osoba, policie celou věc odložila, protože nebylo možné přítelkyni vyslechnout. Následovalo správní řízení, kde naopak úředník vycházel maximálně vstříc, snažil se věc řešit, vracel vše policii k vyšetření, ale marně .... svědci nejsou, postižená si nic nepamatuje, navíc není schopna komunikovat (vlivem poranění mozku) není tedy co řešit ... zhruba tak zněl závěr policie.
Naštěstí teď už je situace mnohem lepší, po třech letech usilovné rehabilitace se přítelkyně vrací do běžného života (i když s invalidním důchodem 8200,- to není úplně jednoduché, ale i to se dá zvládnout)
V podobných situacích člověk nezvládá řešit tyto úřednické maratony a bylo by třeba aby sociální pracovníci v nemocnicích byli více informováni a tyto důležité informace předali příbuzným, protože oni se mají věnovat hlavně rodině, která to v danou dobu nejvíce potřebuje a neztrácet čas bojem s větrnými mlýny úřadů.

Reagovat

 

+71
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (18 komentářů)

16. 7. 2014 1:31 | jezevec

njn, v tomhle státě je lepší bejt zdravej a bohatej
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 2:01 | Likvid

plus je drzý čelo lepší než poplužní dvůr
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 16. 07. 2014 01:31)

16. 7. 2014 7:01 | Tomáš

Takovou situaci znám, sám jsem ji zažil. Přítelkyně ležela na ARO měsíc v komatu po poranění mozku, po probuzení navíc trpěla ztrátou paměti a vůbec nemluvila, nečetla, nepsala, upoutaná na lůžko, protože zcela ochrnula napravou stranu těla. V situaci kdy na to nemáte čas ani náladu musíte řešit podobné záležitosti se kterými vám navíc nikdo neporadí a někdy ani není legální cesta jak je řešit. Kromě zmíněného v článku, pro mě bylo téměř nemožné zaplatit telefonímu operátorovi, o "přenášení" informací mezi obvodním lékařem, sociální správou, kdy v dnešní době nejsou schopni si takové informace předat ani nemluvím. V mém případě byla situace ještě složitější v tom že nejsme manželé, takže se mnou v některých případech vůbec nebyli úředníci vůbec jednat. Úplně nejhůře jsem dopadl na policii, kdy nejen dle mého názoru její nehodu zavinila druhá osoba, policie celou věc odložila, protože nebylo možné přítelkyni vyslechnout. Následovalo správní řízení, kde naopak úředník vycházel maximálně vstříc, snažil se věc řešit, vracel vše policii k vyšetření, ale marně .... svědci nejsou, postižená si nic nepamatuje, navíc není schopna komunikovat (vlivem poranění mozku) není tedy co řešit ... zhruba tak zněl závěr policie. Naštěstí teď už je situace mnohem lepší, po třech letech usilovné rehabilitace se přítelkyně vrací do běžného života (i když s invalidním důchodem 8200,- to není úplně jednoduché, ale i to se dá zvládnout) V podobných situacích člověk nezvládá řešit tyto úřednické maratony a bylo by třeba aby sociální pracovníci v nemocnicích byli více informováni a tyto důležité informace předali příbuzným, protože oni se mají věnovat hlavně rodině, která to v danou dobu nejvíce potřebuje a neztrácet čas bojem s větrnými mlýny úřadů.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+71
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 8:00 | Roger

Strašné - nejen to, co se někomu stalo, nebo podobného stát může, ale také to, že stát se evidentně stará především jen o ty, co se do problémů dostali vlastní vinou, ať už je to lenivost, neschopnost, nezodpovědnost, apod. A ten, kdo je v nepříjemné situaci zcela nevinně, tomu to dá stát schytat i s úrokama. Hrozné, ani už jsem neměl sílu číst všechny detaily těch všemožných byrokratických překážek a absurdit... a jen si představil, jak stát cpe mega-dávky třeba na sociální bydlení, apod.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 9:17 | Ewa

Znám to moc dobře. Stejně se chová Bohunická nemocnice Brno. 10 dní na diagnózu, pak ven. Že je někomu blbě, není doléčený nikoho nezajímá. Jedině nová hospitalizace. Přítel tam ležel ne urologii. Přesně po 10 dnech ho vždy přeložily na běžné odd nebo JIP. Jednoho dne jsem přišla a přítel nikde, bylo mě hrozně. Nikdo nás neinformoval, ani nejbližší příbuzné. Bez jakéhokoliv svolení, podpisu - převoz do LDN. Sociální pracovnice nemocnice po nás ještě řvala, že jsme neschopni si sehnat LDN, což není tak jednoduché -nejsou místa a hned berou jen za velké peníze, to jsme si nemohli dovolit. Přesto jsme sehnali LDN, kam měl přítel nastoupit za týden. Nedočkal se, zemřel. Z nemocnice ho převáželi v tak hrozném stavu-dehydratace, podvýživa. Přeji všem, ať toto nikdo NEMUSÍ zažít je to obrovský stres, bezmoc, beznaděj.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 9:30 | Hunter

Předpis je předpis, vůl zůstane volem, zákon je zákon, a život jde kolem, dál.
- Daniel Landa
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 12:33 | Sona

Narok na prispevek na peci (az 12-14tis/mes) pani, resp.jeji rodina nema? Drzim pesti, at se stav pani zlepsi...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 12:34 | Sona

Jo, ten prispevek https://portal.mpsv.cz/soc/ssl/prispevek
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 14:44 | Petr

O příspěvek na péči, který je max. 12 tisíc je požádáno od konce dubna. Zatím se stále přiznává.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Sona 16. 07. 2014 12:34)

16. 7. 2014 17:03 | Tomáš

Nám ohledně příspěvku na péči řekl "informovaný" sociální pracovník, že ani nemá smysl o něj žádat, protože ho stejně nepřiznají ( v té době pro osobu zcela ochrnutou na polovinu těla, neschopnou komunikovat) , po naléhání informovaných jsem na sociální správu po dvou měsících zašel a tam mi ochotná paní úřednice řekla, že na něj samozřejmě nárok máme a že jsme o něj měli požádat dávno. Stejně zmatečná situace nastala při snaze o prodloužení nemocenských dávek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr 16. 07. 2014 14:44)

16. 7. 2014 22:22 | PetrneboPavel

Nejprve bych řekl, že mám něco podobného s ne příliš šťastným koncem za sebou. Pak netuším čí je to práce, zda onoho Petra nebo redaktora ale blábol typu 113 tisíc za půlroční dojíždění 3x týdne 113 km na věrohodnosti příliš nepřidá. Pokud fungoval jako živnostník a takhle s ním všude vymetli tak se mohl jen těžko uživit :-( Na závěr ale jeden fakt. Sociálku zrušit by mělo přínos pro všechny. Naprosto zbytečná instituce, která nepomohla, nepomáhá a patně ani v budoucnu nepomůže nikomu. Smyslem jejich práce je se zbavit problému (jinak řečeno prudiče za dveřmi jejich kanclu. Není to v podobné situaci jednoduchá záležitost a nikomu se to nechce zdlouhavě řešit, ale stejně tak si myslím že podobná situace nemá zapotřebí aby byla hloupě "přikrášlována". I bez toho to je totiž něco, čemu je dobrý se vyhnout. Jak, to neporadím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 22:58

Mně to vyšlo při ceně benzínu 35 a spotřebě 8 na cca 80 000.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PetrneboPavel 16. 07. 2014 22:22)

16. 7. 2014 23:20 | Ladislav

Obávám se, že článek není o tom, kolik peněz, nebo kilometrů to bylo, kolik žralo auto, jakou mělo barvu, jaký bylo zrovna počasí.. Chápu to tak, že měl ukázat nedokonalosti systému na životní tragédii, kterou nikdo nechceme sami zažít.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2014 23:58

Kdyby mu na prvním místě, kde to řešil a kde o tom evidentně věděli hovnajs, dokázali říct Hele, týpku, tohle neni sranda, mazej si koupit advokáta, článek by krutipéro určitě nebyl. A kdyby k tomu byli i aktivní a zašli za svým vlastním právníkem, kterj v každým takovým baráku sedí, tak by jim to taky pověděl. Jenže to voni maj radši slzičky ve vočích a flákají pracovní dobu na to, aby týpka litovali.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ladislav 16. 07. 2014 23:20)

22. 7. 2014 17:03 | babajedovatá

tento stát se neumí postarat ani o nikoho ve vyjímečných ,ani v očekávaných situacích.Nejraději v takových záležitostech hraje mrtvého brouka aby nemusel hnout prstem.Ovšem když se jedná o to jak obrat občany o peníze to dokáže vyvyinout takovou aktivitu až se člověk nestačí divit.A v případech,který je tady popisován se v důsledku tohoto do problému dostanete okamžitě,pokud ovšem nemaáte na kontě miliony...ty mají bohužel jen ti co si je převážně nakradli..tedy hornmích 10 000 s vládou a její melodyboys...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2014 14:09 | pp

Dobře, pojišťovna i stát s dotyčným vymetli, to je jedna věc. Druhá by ale měla být rada, jak se na takovou situaci zajistit předem:
1) Pojišťovna je zbytečnost (vlastní zkušenost z rodiny, úraz s trvalou invaliditou a pojištění jako prase, přesto bodově ohodnocen tak, aby nenastala progrese a pojišťovna (ČP) se z toho vyvlékla s cca 100K), zajistí pouze úspory a především rodina.
2) Jak si organizovat závazky tak, aby v případě nehody nenastaly příbuzným administrativní problémy (nějaká univerzální plná moc?)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

24. 9. 2014 13:11 | Josef

Svatou pravdu má babajedovatá, je to víc nežli smutné, ale dnes a denně se s podobnými větrnými mlýny potýká spousty lidí. Pojišťovny umí jen zasílat složenky a vyhrožovat, pokud nezapatíte splátku včas, budete platit pokutu apod.., když se pak něco stane, ať je to poškození majetku nebo osob, tak se kroutí jako škvarky na sádle. Jiné podobné organizace jsou na tom stejně. Něco shnilého v tomto státě již léta, po samet. revoluci ještě horší nežli před lety, fuj.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (babajedovatá 22. 07. 2014 17:03)

6. 2. 2017 19:48 | marie adamkova

Humus Jak to ze nedostali nic ze socialky mam znameho nemaka chlasta a socialka mu pridava na vse blila bych
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
52,94 %

z 51 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
53,66 %

z 82 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK