Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chladíme se v létě: Co stojí domácí klimatizace

Léto je v plném proudu a rtuť teploměru často stoupá nad magickou třicítku… Pro koho je vedro nesnesitelné, myslí jen na to, jak by se ochladil. Trendem poslední doby je pořízení klimatizace do domácnosti. Na kolik nás vyjde a kolik stojí roční provoz?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 8. 2015 12:40, Jaroslav Orlík

To je článek jako pojď na mě zboku. To jsou takové obecné kecy, ale to, co se člověk chce dozvědět především, tedy přibližný příkon , nebo aspoň rozsah příkonů klimatizací pro určitý objem vzduchu, to jsem se nedozvěděl. Ale je to stejné i v jiných článcích. Jakobyste to všichni kopírovali ze stejného zdroje.

Reagovat

+9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

9. 8. 2015 12:40 | Jaroslav Orlík

To je článek jako pojď na mě zboku. To jsou takové obecné kecy, ale to, co se člověk chce dozvědět především, tedy přibližný příkon , nebo aspoň rozsah příkonů klimatizací pro určitý objem vzduchu, to jsem se nedozvěděl. Ale je to stejné i v jiných článcích. Jakobyste to všichni kopírovali ze stejného zdroje.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2015 10:12 | Pavel

Hlavně nikdo nemluví o té díře kterou si musíte udělat do baráku nebo bytu, která je nutná pro provoz klimošky. A co pak s takovou dírou v zimě ?
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

21. 3. 2017 12:48 | Jana

Myslím, že většina lidí si nebude do bytu nebo baráku dělat díru a vyřeší to spíš tak, že to vyvede otevřeným oknem, pak ale klimatizace ztrácí trochu smysl že.. Já jsem si minulý rok koupila tuhle https://www.arecenze.cz/test-mobilnich-klimatizaci/electrolux-exp12hn1w6/ a vývod vzduchu jsem vyřešila takovýmto těsněním https://armatury.heureka.cz/tesneni-oken-pro-mobilni-klimatizace/ a fungovalo to krásně.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 20. 08. 2015 10:12)

24. 6. 2017 22:34 | JindraPat

No já mám v baráku klimatizaci Daikin a jsem spokojený. Není to úplně typický prostor, přestavba starého atypu, a Daikin byla jediná firma, která na to zvládla najít řešení, které by se nám líbilo. Takže teď už je mi fuk, kolik je venku stupňů, protože doma mám tolik, kolik sám chci.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

27. 6. 2017 21:56 | Andrea222

Pěkný článek, jelikož bydlíme v pronajatém bytě, tak by nám instalace normální klimatizace rozhodně neprošla, rozhodli jsme se tedy pro tu mobilní, kterou jsme koupili odtud https://www.remko.cz/mobilni-klimatizace . Vůbec se v těchto věcech nevyznáme, takže jsme ocenili ochotu pracovníků infolinky, kde nám poradili jakou vybrat. :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 7. 2017 12:22 | JulkaH

JJ, taky máme Daikin a spokojenost naprostá. My bydlíme v mezonetu pod střechou a v létě se tu nedalo vydržet, s klimatizací je to pohodička.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JindraPat 24. 06. 2017 22:34)

31. 7. 2017 22:42 | Alojz

Mám zabudovanou klimatizaci od Daikinu druhý rok a neměnil bych. Vedra jsou čím dál hnusnější a nic jiného nepomáhá, neodstěhuju se na léto do Grónska. Daikin splnil všechno co je výrobcem garantováno, klimoška funguje, není slyšet a ani mi tu netrčí nějaký krabice, chladím si pokoje jak potřebuju, prostě paráda.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 177 568 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Zamítnutá reklamace
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, měl bych dotaz ohledně zamítnuté reklamace nefunkčního displeje mobilního telefonu. Mobil jsem zanesl na pobočku prodejny a pracovník co ho přebíral ho prohlédl a písemně v Příjemce potvrdil,... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Ondřej Trojan

producent

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
88,89 %

z 45 duelů
Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
84,00 %

z 25 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK