Očima expertů: Dovolená! Je lepší cestovat s hotovostí, nebo platební kartou?

Vyplatí se vyrazit na dovolenou s pořádným paklíkem hotovosti, nebo je lepší všude platit kartou? Jaká jsou úskalí té které možnosti? Kde je rozumnější upřednostnit jen jednu z nich? Ptáme se odborníků z cestovních kanceláří, finančních institucí a směnáren.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 7. 2014 12:43, xls

Výhodný karta chcípla s Axou, ostatní se taky podstatně pohoršili, takže z hlediska výhodnosti vyjde určitě nejlíp dobrá směnárna. Jiná je pak otázka bezpečnosti, případné nouzové zálohy, tam ty karty dávají smysl.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

15. 10. 2016 7:28 | Linot

V Rakousku si za nákup 10 denní dálniční známky kartou připočítají euro, tedy vice než 10% oproti platbě v hotovosti. S tim jsem de v ČR nesetkal, to mi přijde zhovadilé
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2014 22:14 | Martin

Jestli je to ta v Kaufu ve Mšeně, tak ta je už vyhlášená. Kupuju tam i ruble, lítám často do Moskvy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 8. 2014 20:48

Ale pozor na směnárny ať vás neoberou ještě víc, jednou jsem si koupil valuty a zjistil že za hodně špatnou cenu :/ teď už mám ale osvědčenou směnárnu u nás v Jablonci, jmenuje se Sunny Online :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2014 22:11 | Marek

My chceme taky ušetřit, jako většina lidí v dnešní době. Proto si nejčastěji kupujeme last minute nabídky. Například na http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/lastmi­nute/ najdete množství lákavých nabídek. Vyplatí se si to hlídat a pravidelně kontrolovat nabídky. Často mění a bývají rychle vyprodány. Počet lidí, kteří cestují přes last minute nabídky stále roste. Mnohým lidem vyhovuje brzký odjezd a skvělá, mnohdy i víc jak poloviční cena
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2014 17:23

hele, škodičko, tak se do Prahy přestěhuj a nebudeš závidět...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2014 12:43 | xls

Výhodný karta chcípla s Axou, ostatní se taky podstatně pohoršili, takže z hlediska výhodnosti vyjde určitě nejlíp dobrá směnárna. Jiná je pak otázka bezpečnosti, případné nouzové zálohy, tam ty karty dávají smysl.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2014 10:12 | Škodolibka domácí

Gajdoš asi nezná kurzy směnáren, co ? Hotovost se u většiny měn dá sehnat před cestou levněji, než ten jeho zmiňovanej zázračně výhodnej devizovej kurz :-( Nedávno na to někde byl tuším článek. Nicméně ne každej bydlí v Praze, kde je směnáren 3 (.), takže karta je jistota a trochu hotovosti s sebou vozí každej.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2014 9:40 | Honza

Chápu, že Marcel Gajdoš musí trochu propagovat svůj produkt, ale neměl by tolik tlačit na pilu. Takhle je důvěryhodný jako prodejce šrotu v AAA. Potřeboval by jako prase drbání, aby mu někde v banánistánu a bez hotovosti snědl bankomat kartu. To by ho snad vyléčilo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2014 8:20 | Lanyz

Ono take je rozdil platba a vyber... nevim jestli to jde zobecnit ale ma cerstva zkusenost (6/2014) z Chorvatska je kurz cca 3.70 (CZK/HRK) u kreditky citylife i debetky Equabank pri platbe u obchodnika a 3.97 (CZK/HRK) pri vyberu z bankomatu debetkou Equa + 9kc poplatek... Takze za mne, z hlediska kurzu, urcite u obchodnika platit kartou ale rezervu vymenit ve smenarne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

František Janeček

producent a podnikatel

Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
František Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services