Kdy chtějí odstřelit druhý pilíř?

Když podminujete a odpálíte druhý pilíř ze tří, většina mostů by se sesypala. Ne tak důchodový systém – ostatně ten náš stál na prvním a třetím pilíři roky (a ještě dřív stál na jediném). Proto se také současná vláda následků detonace zvlášť neobává. A naši čtenáři jistě vědí, kdy se má ta šlupka ozvat. Stejně jako budou jistě znát odpovědi na další záludné otázky každosobotního kvízu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 6. 2014 18:38, Gabriel Pleska

Buďte zdráv, Karle. Kdybych měl číst Váš text tak, jako čtete můj úvod ke kvízu, asi bych měl říct, že navrhujete důchodový systém bez pilířů. Neříkám přece, že most nemůže být bez pilířů – myslím ale, že žádný statik by nenechal stát takový most, který měl pilíře tři a o prostřední příšel. Mějte se krásně.

Zobrazit celé vlákno

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

30. 6. 2014 13:09 | Karel

Víte, ono to vypadá ohromně ilustrativně, zdánlivě to přiblíží myšlenku čtenáři, zvýší to efekt. Ale většinou to jako skoro každé srovnání kulhá a mnohdy to sníží úroveň jinak třeba dobrého článku. Padající most, to je přece jiné kafe, než padající důchodový pilíř. A člověku se pak článek, který je uveden takovou blbostí, ani nechce číst. Ale jinak díky, peníze.cz se zatím většinou číst dají. Ať se vám daří a s přirovnáními raději opatrně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2014 11:40 | gp

Oukej, možná jsem to napsal tak, že z toho můžete číst ztotožnění mostu s důchodovým systémem, tak jsem to nemyslil. Příště budu opatrnější. Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 6. 2014 9:01 | Karel

Předchozí příspěvek byl můj :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2014 9:00

Buďte i vy pozdraven. Já myslím, že pokud by ten most dříve stál na dvou a ještě předtím na jednom pilíři, spíše by Vás ten statik varoval před statickými riziky vyplývajícími ze změny statického schématu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2014 18:38 | Gabriel Pleska

Buďte zdráv, Karle. Kdybych měl číst Váš text tak, jako čtete můj úvod ke kvízu, asi bych měl říct, že navrhujete důchodový systém bez pilířů. Neříkám přece, že most nemůže být bez pilířů – myslím ale, že žádný statik by nenechal stát takový most, který měl pilíře tři a o prostřední příšel. Mějte se krásně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2014 17:44 | Karel

Autora vtipného úvodu bych rád ubezpečil, že nejen důchodové systémy, ale i mosty mohou stát na méně než třech pilířích. Možná ho budu šokovat, ale mnohé mosty nemají pilíř ani jediný. Autor zřejmě někde zaregistroval, že nějaký most stojí na pilířích. Rovněž se mu dostalo poznání, že stabilitu v prostoru je třeba zajistit třema pevnými body. A pak se mu to nějak pomíchalo. Stane se. Jen doufejme, že o ekonomii má pan (paní) "redakce Peníze.cz" lepší přehled než o statice mostů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

František Štěpánek

podnikatel, Sokolovská uhelná

Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
František Štěpánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services