Tým odborných poradců je tu pro vás.
Naši čtenáři s námi ušetřili už 13 460 593 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Výpočet čisté mzdy 2021
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Doporučujeme
Jak bankrotují státy a kdy přijde na řadu Česko
Během koronavirové krize to mohlo zapadnout, ale loni „zbankrotovalo“ hned pět zemí. Další...více
Vakcína na dohled. Pojďme si to tedy co nejvíc zkomplikovat
Největší akci v dějinách očkování hrozí zhatit stejné problémy, kvůli kterým si zbytečně...více
Lituji, že jsem se stala matkou
Jde o jedno z největších společenských tabu současnosti. Ženy litující svého mateřství...více
Když je i vložka luxus. Menstruační chudoba trápí miliony žen, Česko ji léta ignorovalo
Místo menstruační vložky staré noviny, hadr nebo toaletní papír? Pro řadu žen a dívek...více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Michael Kocáb
hudebník a politik
Michal Jirák
podnikatel, Miton

44,87 %
z 78 duelů

61,84 %
z 76 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Drábek se švarcsystémem prohrál KO. Teď ho vyzvou Babiš a Marksová
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
19. 6. 2014 10:17, jp
Pořád jen další a další kontroly, razie, postihy, pokuty… Proč mám pocit, že jdeme špatným směrem? „Nelegální“ švarcsystém. Může být za nelegální vůbec označen dobrovolný obchod mezi dvěma subjekty? Předpokládám, že pistoli u spánku nikdo nikomu nedržel. Pak je možnost najít si jiné zaměstnání (není-li, pak takový zaměstnanec dostal nejlepší možnou nabídku, která je k mání), nebo jít na pracák. Myslet si, že živením dalších úředníků a zaváděním dalších represí se zvýší zaměstnanost, je naivní. Dává-li dnes zaměstnavatel živnostníkovi nějakou sumu (kterou si může dovolit na tento účel vynaložit), pak stejnou sumu mu nedá při zaměstnání. Zaměstnanec na tom ztratí, stát získá (svoje odvody). Přitom snad stát tu má být pro lidi, a ne naopak!? Lze pak vůbec mluvit o tom, že stát o něco přichází? Naopak každá koruna, která zůstane v kapse občana, bude s nejvyšší pravděpodobností lépe utracena, než když zeroduje po cestě k úředníkovi a nakonec skončí v řepce, solárech apod. Celé mi to připadá jen jako další plíživé zvyšování státní moci a někteří (závistiví) jedinci tomu budou ještě tleskat, ať už jde o švarcsystém nebo související zvyšování odvodů živnostníků (zajímavé je, že se nikdy nemluví o sbližování druhým směrem – snižováním odvodů zaměstnanců). I ekonomický přínos represí bude nakonec negativní. A pak, kde je Babišův slibovaný boj s korupcí a ušetřené stamiliardy?
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
19. 6. 2014 16:59, antonin jizba
To ze clovek pro nekoho pracuje na zivnostak v ramci svarcsystemu ostatnim obcanum nic dobreho neprinasi . Prave naopak to vlastne ostatnim ublizuje. Protoze za 1.vetsinou jde o praci kde by mohl pracovat na plnny uvazek jako zamestnanec. 2.odvod do statni kasy a do socialniho systemu je vetsinou minimallni pokud je vubec nejaky -a pak tyto penize chybi. 3. Na trhu prace je pak tento system zneuzivan zamestnavateli na ukor radovych zamestnancu. Takze muj nazor je temto system potirat jak je to jen mozne.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 30 komentářů)
19. 6. 2014 16:59 | antonin jizba
19. 6. 2014 14:46 | p
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
19. 6. 2014 14:34 | Podlesni
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
19. 6. 2014 13:46 | Honza
19. 6. 2014 12:41 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
19. 6. 2014 12:08 | Ivan Novák
19. 6. 2014 10:28
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
19. 6. 2014 10:21 | Lenka
19. 6. 2014 10:17 | jp
19. 6. 2014 9:47 | Petr
Stránka 2/2
Následující