Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Prezident Exekutorské komory: Úřad exekutora Vrány v Přerově bedlivě sledujeme

Petra Dlouhá | rubrika: Rozhovor | 17. 6. 2014 | 35 komentářů
První díl rozhovoru s prezidentem Exekutorské komory Davidem Konczem jste na Peníze.cz četli včera. Dnes navážeme, kde jsme včera skončili: u neetických, možná dokonce nezákonných metod, které údajně někteří exekutoři využívají. Co říká David Koncz na to, že někteří exekutoři svými přešlapy kazí pověst všem ostatním? Má sílu to změnit? A vůli?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 6. 2014 7:37, Matěj

jako včera - vrcholný alibismus. Chtěl bych vidět jakéhokoliv šéfa soukromé firmy, který bude říkat, že etické chování přece nejde vyžadovat hned, že to je běh na dlouhou trať a chce to důkladnou sebereflexi. SMĚŠNÉ! Etický kodex je tam na co?

Reagovat

 

+12
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 6. 2014 10:25, petrf

Lukas: Můžeš prosím více popsat, jak to u Vrány funguje? Já jsem předal jednu pohledávku v roce 2011 exekutorce Pýchové z Prahy 3, ta je totálně neschopná, za celou dobu ještě nevydala ani jeden exekuční příkaz, prý dlužník nemá žádný majetek, ačkoli já jsem jí poslal ještě v r. 2011 seznam majetku, o kterém vím, že dlužník měl. Odpověděla mi, že ona sama rozhoduje, jak exekuci provést a že není povinná mé návrhy akceptovat.

Chce Vrána předem nějakou zálohu? Chce smluvní odměnu od věřitele? Nebo mu stačí jen zákonná odměna, kterou si vezme od dlužníka?

Stačí mu poslat návrh na exekuci s exekučním titulem v příloze a on už všechno ostatní vyřídí?

A poslední - má elektronický spis? Je možné nahlížet dálkově online přes internet (přihlásit se do jakéhosi "internetbaningu"), abych mohl sledovat, jak se exekuce vyvíjí? Nebo víš o nějaké exekutorovi, který to umožňuje?

Děkuji za tipy :)

Reagovat

 

-11
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (35 komentářů)

17. 1. 2015 11:07 | David Vondrouš

Zajímal by me ten etický kodex exekutora, o kterém pan Koncz mluvil. Kde ho najdu? Vygooglovat se mi ho nepodařilo. Opravdu něco takového existuje?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 3. 2015 8:33 | Attali

Dnešní systém v ´ČR jim všechno dovoluje, a konečný výsledek je, že dlužník je ten špatný.... Oni se v tom vyžívají, ničit životy druhých, je to banda prasat, všechny je pověsit.... Kde jsou lidská práva, jak je možný, že člověk který pracuje platí daně, tak skončí na úplném dnu. Hlavně že budeme ze svého, živit romské přistěhovalce atd... Já se stydím za to, že jsem čech, není už Česká Republika, je to rozkradená a zkorumpovaná země, ve které má větší právo, jiní člověk než ČECH, co jsme to dovolily, jsme prosté stádo ovci, a neumíme se sami postavit!!!! Tak proč nezastavit ty VLKY nahoře????? VĚTŠINA DOKAŽE COKOLI, ale menšina!!! Berte to v úvahu.....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

13. 4. 2015 18:40 | Carloss

Pan Koncz vůbec nic neřekl a jen lže a mlží, tak jako většina zlodějů. Jen bych chtěl vědět jak reagovala EK ČR na dopis jistého J.K. ze dne 25.1.2015, když úřad státního dohledu při MSP ČR na základě daného dokumentu předal věc na odbor odškodňování MSP ČR? Pan Koncz stejně jako Vrána a spol jsou jen sprostí lháři a podvodníci!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

30. 4. 2015 23:11 | petr

Tak pozor, bohužel zrovna včera mě byli navštívit exekutoři od pana Vrány, nejen že mi zablokovali účet, ale polepily mi lednici, pračku, mikrovlnku, skříně, televizi a dokonce i stůl a do dneška sem jim měl dát aspoň část toho, co dlužím. Po odevzdání určité částky mi bylo sděleno,že když neseženu ten zbytek do určité doby,hned mi vše odvezou. A co má pak člověk dělat že...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2015 4:40 | Šárka

Z tohoto článku je mi silně nevolno, "Exekutorská komora" je jen alibi pro exekutory typu p. Vrána a spol. Taky s ním máme co do činění, nejenže p. Mgr. Kocián je arogantní, ale ještě dává najevo, jak ten úřad za kterým se schovává je vrcholem exekučního vymáhání a nadřazený všem. Neumí asi číst a neví co znamená "peníze jsou na účtu, tak si je vemte". Navíc jasně dává najevo i když v právních kudrlinkách, že vy jste absolutní idiot a exekutor si může dělat co chce. A když jsou peníze na účtu on ještě s prominutím dělá kůžičky a chce zaplatit náklady exekuce hned okamžitě, tak mám jeden vzkaz. "Odblokujte nám účet a já Vám ty náklady exekuce, které jsou 134% bez toho aniž by jste zvedl pozadí ze židle, mile ráda pošlu. Speciálně si kvůli p. Mgr. Kocánovi nepůjdu půjčovat a nepovezu mu peníze do Přerova, aby měl peníze okamžitě, aby zrušil exekuci, když mi svrchovaně oznámil, že on se může chovat jako pán a já mám držet pusu a krok. A na "Exekutorskou komoru" nemá cenu podávat žádnou stížnost, protože se Vám vše vrátí se zamítavým postojem. A pokud vím, podle exekučního řádu a citovat ten nesmysl doslova nebudu je, že pokud je exekutor vyšetřován, tak na jeho místo je jmenovaný jiný exekutor, což se v tomto státě neděje. Jinak je super, že ve všech státech EU o našich problémech s exekutory vědí, že o tom ví i na Mezinárodní exekutorské komoře. Jenže pravda je taková, že oni se do toho montovat nemůžou. Pokud s tím my jako národ něco neuděláme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2015 16:11 | Michal

Jo jo..pan Koncz...Se mnou prohrál spor u soudu a má nařízeno mi vrátit nezákonně zabavené peníze, nějak se mu do toho nechce.A namísto aby vrátil co má nařízeno soudem, chce po mě další money PARCHANT. Tohohle ignoranta jednou někdo zastřelí !!! Zákony platí pro všechny, jen pro exekutory NE.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

4. 5. 2015 20:58

Pošli na něj exekutora, vole.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 04. 05. 2015 16:11)

11. 5. 2015 20:34 | Alex

Nevíte náhodou jakým jiným způsobem Vránu kontaktovat, když není možnost se k němu dovolat?Bohužel mám pocit, že schválně. Dlužník má snahu to vše uhradit ihned ale oni mu nedají možnost. Mimochodem pisemnost nebo něco podobného mi nepřišlo, tudíž ani nevím celkovou částku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

19. 5. 2015 23:25 | P.M.

jeden příklad ze všechny...
Neprofesionální a nedůvěryhodná osoba je JUDR Paraska z Mostu, neví, co se děje v jeho úřadě. Vydražil jsem nemovitost, kterou tento rádoby právník nemohl dražit, neboť soud exekuci před dražbou zrušil, další dějství až jsem musel ke Krajskému soudu v UnL, kde se nevyvratitelně potvrdilo, co píši ... Podal jsem "stížnost" na onoho exekutora na Exekutorskou komoru a co myslíte, do dnešního dne jsem nedostal žádnou ! odpověď !!! (je to cca rok)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

22. 5. 2015 19:00 | Jan Ondracka

Když jsem si stěžoval naexekutorsky ur.ad Chrudim ,tak my ani exekutorska komora neuměla odpověďet a jsem se dostal do problému místo splácenych 80 000,za tyto zloděje platím 1 000 000 a pan předseda ecekutorske komory má pořad plnou hubu kecu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2015 23:02 | aleš

Je to stejnej z..d jako ti ostatni. Vždycky je bude obhajovat
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

13. 12. 2015 23:42 | nirepa9

Pan exekutor takzvaný JUDr Vrána, k nám jednou vrazil do bytu aniž by se představyl a ukázal průkaz (ten ukázal až po mém zákroku a odsunutí zpět za dveře) v tak podnapilém stavu že to překročilo míru chápání a to se slovy jdu vám zablokovat byt a vy se odstěhujte ještě dnes pod mos a to jsme měli dceru který bylo necelých 5 měsíců. Poté jsme se z dokumentace kterou nám dal podepsat dověděli že se spletl o čtyři bloky kde měl exekuci provést, bez nějaké omluvy poté odešel se slovy takoví šupáci a ještě si vyskakují. Je tohle jednání exekutora!!!!Fuj
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 8. 2016 13:16 | HAluz

To je neuvěřitelné, víte proč máme ústavu ? A by zaručovala právo aby zabránila hrubým zásahům do lidských práv a do těch nejcitlivějších práv. Tady nikdo pořád nehledí na to jak silné je právo na soukromí, právo na majetek, a jak vážným činem je porušení těchto práv, k tomu by mělo docházet jen v ojedinělých vyjímečných případech, proboha lidi proberte se ! Pokud v bytě bydlí jeden dlužník a další 3 co o dluhy nemusí ani vědět, tak neexistuje aby byť vkročila ta špína exekuční do takového bytu, už vůbec né něco zabavovat, v tom bytě nemá nikdo co dělat a nelze si takové hrubé porušení základních lidských práv a svobod obhajovat nějakou exekucí, to by se snad dalo chápat, pouze a jen u dlužníka, jestliže má ale majetek u známých exekutor má smůlu, leda že by soudu předlužil pádné důkazy o tom že věci dlužníka jsou na jiném místě a tak by mu mohl soud povolit to tam prošmejdit, ovšem v případě že by se tam věci nenašly, následovalo by tučné velmi tučné odškodné za neoprávněný zásah do soukromí. Todle je vážné a citlivé téma, to co si exekuční mafie dovoluje se dá srovnat s kuponovou privatazici, nedá vlastně, tohle je horší mnohem horší a destruktivnější.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

17. 10. 2016 20:36 | Zuzka

Pan Vrána okradl mou maminku,Vzal ji životní minimum s účtu,celý důchod..Dožadovala se aby ji ho vrátil ale poslal ji do háje,tak že byla odkázaná na pomoc jiných.Psalo se i na Exekutorskou komisi ale po roce nic,ani odpověd prostě nic,kde to žijeme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

6. 3. 2017 21:39 | Jiřina

Mám zkušenosti s panem JUDr Vránou.Přišly mě výživné na dítě a to na účet.Pochopitelně mi je vzal a když jsem se proti tomu bránila a napsala.Odepsal že povoluje tuto částku nechat posílat a vybírat z účtu ale to výživné na dítě mě do dnešního dne nevrátil.A už vůbec jeho nebo vlastně své zaměstnance které posílá do terénu navštěvovat dlužníky tak jejich jednání je takové že vše polepí a syn který se učil ná starém počítači tak mu to vypnuli a sebrali.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Jiří Dienstbier

politik

Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
51,25 %

z 80 duelů
×
Jiří Dienstbier
ÚSPĚŠNOST
28,86 %

z 149 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK