Interaktivní grafiky
Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd
Velký mzdový průzkum společnosti Grafton Recruitment zmapoval finanční ohodnocení stovek...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI
Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Jiří Dienstbier
politik
Martin Dvořák
manažer a podnikatel

0,00 %
z 0 duelů

0,00 %
z 1 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Prezident Exekutorské komory: Úřad exekutora Vrány v Přerově bedlivě sledujeme
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
17. 6. 2014 7:37, Matěj
jako včera - vrcholný alibismus. Chtěl bych vidět jakéhokoliv šéfa soukromé firmy, který bude říkat, že etické chování přece nejde vyžadovat hned, že to je běh na dlouhou trať a chce to důkladnou sebereflexi. SMĚŠNÉ! Etický kodex je tam na co?
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
17. 6. 2014 10:25, petrf
Lukas: Můžeš prosím více popsat, jak to u Vrány funguje? Já jsem předal jednu pohledávku v roce 2011 exekutorce Pýchové z Prahy 3, ta je totálně neschopná, za celou dobu ještě nevydala ani jeden exekuční příkaz, prý dlužník nemá žádný majetek, ačkoli já jsem jí poslal ještě v r. 2011 seznam majetku, o kterém vím, že dlužník měl. Odpověděla mi, že ona sama rozhoduje, jak exekuci provést a že není povinná mé návrhy akceptovat.
Chce Vrána předem nějakou zálohu? Chce smluvní odměnu od věřitele? Nebo mu stačí jen zákonná odměna, kterou si vezme od dlužníka?
Stačí mu poslat návrh na exekuci s exekučním titulem v příloze a on už všechno ostatní vyřídí?
A poslední - má elektronický spis? Je možné nahlížet dálkově online přes internet (přihlásit se do jakéhosi "internetbaningu"), abych mohl sledovat, jak se exekuce vyvíjí? Nebo víš o nějaké exekutorovi, který to umožňuje?
Děkuji za tipy :)
Další příspěvky v diskuzi (celkem 35 komentářů)
6. 3. 2017 21:39 | Jiřina
17. 10. 2016 20:36 | Zuzka
8. 8. 2016 13:16 | HAluz
13. 12. 2015 23:42 | nirepa9
28. 5. 2015 23:02 | aleš
22. 5. 2015 19:00 | Jan Ondracka
19. 5. 2015 23:25 | P.M.
Neprofesionální a nedůvěryhodná osoba je JUDR Paraska z Mostu, neví, co se děje v jeho úřadě. Vydražil jsem nemovitost, kterou tento rádoby právník nemohl dražit, neboť soud exekuci před dražbou zrušil, další dějství až jsem musel ke Krajskému soudu v UnL, kde se nevyvratitelně potvrdilo, co píši ... Podal jsem "stížnost" na onoho exekutora na Exekutorskou komoru a co myslíte, do dnešního dne jsem nedostal žádnou ! odpověď !!! (je to cca rok)
11. 5. 2015 20:34 | Alex
4. 5. 2015 20:58
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 5. 2015 16:11 | Michal
4. 5. 2015 4:40 | Šárka
30. 4. 2015 23:11 | petr
13. 4. 2015 18:40 | Carloss
12. 3. 2015 8:33 | Attali
17. 1. 2015 11:07 | David Vondrouš
3. 12. 2014 21:56 | karlsson
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 11. 2014 23:29 | HULIBRK
16. 11. 2014 13:33 | misa
14. 7. 2014 9:26 | Karel
Jako právní byznysmen jste dobrý, ale jako analytik nebo ekonom byste neuspěl. Kolečko smrti známe, víme, jak to chodí. Věřitelé mají dva byznysy, jeden byznys je o tom, že věřitel půjčí peníze na určitý úrok. Druhý byznys je ovšem zajímavější, na kterém se podílí rozhodčí, právníci, inkasní společnosti, exekutoři, ale i jiné subjekty a osoby. Pro věřitele a jiné subjekty je to daleko zajímavější byznys. Určití věřitelé jsou rádi, že klient neplatí, protože s klienta dostanou daleko více než nějaký standardní roční úrok. Znám pár případů např. s úvěrem na auto, na kterém se přiživila opravdu spousta lidí. Spotřebitelé se přitom chtěli domluvit a vozy prodat tak, aby byla pohledávka zaplacená, ovšem to by se nepřiživila kamarádská inkasní společnost, kamarád rozhodčí, kamarád právník, kamarád znalec, kamarád exekutor, kamarád autobazar, který si koupil vůz v dražbě např. za 30 000,- (skutečná cena vozu 140 000,-Kč). Jak jinak věřitel své dostane a pak brečí, že mu spotřebitel dluží. To je realita tohoto byznysu. Díky těmto a podobným praktikám jsou cíleně obyvatelé vtahováni do neřešitelné finanční pasti. Mohl bych napsat knihu o tom, co se v ČR děje. V zahraničí dostávají právníci zaplaceno za to, co opravdu udělají, kdežto v ČR mají právníci statisíce za nic, to platí i pro exekutory. Je to byznys stavěný na nevědomosti a slabosti občanů. V tomto byznyse je namočena spousta lidí, je v tom spoustu peněz a bude ještě chvíli trvat, než se to změní.
Co se týče zdražování úvěru kvůli pohledávkám, tak jste pane právníku vedle. Možná si berete příklad ze společností, které nemají bankovní licenci a půjčují nízké částky. Jejich časté nesplacení si vynahrazují vyšším úrokem. Zkuste se trochu nad tím zamyslet. Myslíte si snad, že jedno z nejdražších vymáhání v EU poctivým věřitelům pomůže? Myslíte si, že banky budou zvyšovat sazby podle vymahatelnosti? Každý solidní věřitel si ověřuje bonitu klienta, dokáže se spotřebitelem domluvit a k žádným zbytečným nákladům nemusí docházet. Čím dražší vymáhaní, tím nižší pravděpodobnost vymožení, na což konečně už někteří solidní věřitelé přišli. Samotný ústavní soud uznal že odměny jsou příliš vysoké.
Pane Sokole, raději nám vysvětlete, za co berete takové nehorázné odměny, proč exekutoři porušují zákony, proč se kárné žaloby řeší dlouhé roky, proč exekutoři dostávají za hrubé porušení etiky a zákona banální pokuty. Podle vás je vždy dlužník ten nezodpovědný člověk, který se vyhýbá své povinnosti, ale dobře víte jako já, že to tak není vždy. Dobře víte stejně jako já, že jsou do toho tahaní nevinní lidé kvůli špatným zákonům a obrana je velmi složitá.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
28. 6. 2014 17:51 | TOSKA
Jinými slovy, vaše znalostí práva jsou na úrovni mnoha exekutorů, přitom stačí tak málo: používat selský rozum, vědět, že exeistuje něco jako dobré mravy a že ty mají navrch nad zákony... Pokud na toto nemáte vrozený cit, pak je snadné se vzdělat třeba přečtením si několika nálezů Ústavního soudu ve věcech exekucí na www.nalus.cz
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/2
Předchozí