Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Dva tisíce nových úředníků, nebo zneužívání sociálních dávek? Co vyjde dráž?

Úřady práce jsou přehlcené. Výsledek? Jen na dávkách pomoci v hmotné nouzi se loni vyplatilo o třetinu víc než v roce 2012. Kdo si zažádá, dávku dostane. Úředníci nezvládají kontrolovat, kdo má nárok. Co se víc vyplatí – zaplatit dva tisíce nových úředníků, jak žádá vedení Úřadu práce, nebo nechat lidi dávky zneužívat?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 4. 2014 10:07, klient

Moc hezky napsaný článek, to se musí nechat, porovnání, čísla, peníze...
Co se na to ale podívat i z druhé strany, proč vlastně k jevu vyplácení dávek dochází a co ho provází?
Je to jednoznačně vina státu, jeho nekompetentních úředníků, zkorumpovaných zákonodárců a vykřikujících zastánců lidských práv - menšin.
Nedávno jsme žádali (začátek února) o příspěvek na péči o mého tchána který trpí Parkionsonovou chorobou těžkého stupně (prakticky neví kdo je, kde je, kdo jsme my, a pleny nosí přes celý den, musí brát pravidelně hromadu léků s velkým doplatkem...).
Čekal jsem v prázdné čekárně a při příchodu zaklepal jako slušně vychovaný člověk na dveře abych na sebe upozornil. "Moment", tak jsem čekal dál. 5 minut, potom přišel další klient... 10 minut a stále se nic nedělo. Znovu jsem zaklepal. "Moment!". A sláva, za 14,5 minuty jsem uslyšel: "dále". Vstoupil jsem a uviděl 3 kolegyně jak se rozcházejí do svých kanceláří s hrníčky v rukách.
Takže než budete přijímat nové lidi, naučte ty současné které tam jsou většinou ze známosti a ne z výběrového řízení efektivně využívat pracovní dobu!
Ano, vždy se najde někdo kdo dávky zneužije, pokud (jak už tady někdo psal projde potupným procesem dodávání všech potřebných a mnohdy zbytečných dokladů) ale kdo by to neudělal když to jde, ne? Navíc krást je v tomto státě národní zvyk a denně vidíme v televizi že je to legální a když vás chytí, tak dostanete presidentskou milost. Tak o co jde?

Reagovat

 

+27
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

10. 4. 2014 15:03, Pavel

Paní Stavrevová, vy závidíte žebrákovi žebráckou hůl.Každý, opakuji každý nezaměstnaný má nárok podle zákona na stejné sociální zabezpečení. Vaše vyjádření mě přijde rasistické, pokud je rodina početná, tak má pochopitelně mnohem větší spotřebu, i ty děti musí z něčeho žít. Nebo mě chcete tvrdit, že se živí senem ? Přemýšlejte. Vydělte si částku počtem členů v domácnosti a zjístíte, že i oni mají stejnou částku na hlavu,jako vy. To bych ale chtěl od Vás příliš moc, že.

Reagovat

 

-13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Stavrevová Jarmila 10. 04. 2014 11:31)

Další příspěvky v diskuzi (50 komentářů)

14. 4. 2014 0:30 | Gabriel Pleska

Dobrý den, trochu jste naše úředníky podcenil – dodali nám podrobnější tabulky, kde souhrnné sumy, se kterými operujeme v krátké tabulce, byly rozepsané. Na samotné mzdy, na pojištění odváděné zaměstnavatelem, na provozní náklady, dokonce i Fond kulturních a sportovních potřeb tam byl. Mimochodem – než se do někoho začnete takhle strefovat, počítaje automaticky, že jeho počty jsou blbé, co takhle vzít k ruce kalkulačku. Vydělit roční náklady na nové úředníky jejich počtem a počtem měsíců je docela sranda – kdybyste myslel, že je to jen na plat, vyjde vám průměrná mzda přes 36 tisíc, v článku se ovšem mluví o 21 tisících...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 11. 04. 2014 01:32)

14. 4. 2014 6:55 | Jarka

Máte pravdu, ale nikdo se dneska k tomu nepřihlásí nebo prohlásí, že nikdo není dokonalý a že chtěl přispět ke zlepšení. Kolik to stálo milionů možná miliard se už nikdo nedoví. Existuje přece přísloví "Ruka ruku myje".
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hanina 12. 04. 2014 20:19)

14. 4. 2014 7:03

Na Růžovku nekoukám a politické diskuze sleduji poskrovnu, protože kolikrát se to nedá poslouchat. Včera jsem zrovna koukala na ČT 24 a líbil se mi tam názor ministra vnitra Chovance a chvíli jsem sledovala diskuzi o zdravotnictví. Kde vzala VZP na taková sídla, která si postavila. Z lidí, kteří pravidelně platí ZP. Mně dluží od roku 1993 přeplatek 1747,-- Kč a nyní, protože jsem přišla o práci jim dlužím 2160,-- Kč plus penále 391,-- Kč, jsem na nouzi nemám to z čeho zaplatit, tak přemýšlím, že spočítám úroky a budu se soudit. Přesně vím jak dopadnu. Vyhraje ZP, já budu muset zaplatit, protože mají právníky, které si zaplatí za naše peníze. Asi nemá cenu diskutovat. Kalousek a ti před ním to prostě pos..li.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (czhunter 12. 04. 2014 18:29)

14. 4. 2014 7:11

Oči mám otevřené a zrovna v sobotu ukazovali ve zprávách jak si sociálně slabí jezdí nakoupit taxíkem a na to ukazovali kolik stojí ubytovna, myslím, že to bylo z Karviné nebo Havířova, za jednu místnost plnou švábů a štěnic chce majitel ubytovny 14.000,-- Kč měsíčně a to mají společné WC a umývárny. Zajímalo by mne kolik chce ještě za služby, to nebylo uvedeno, jestli je to v ceně. Mám známou, bydlí na ubytovně, platí 10.000,-- měsíčně, na pračku má pořadí, prádlo nesmí sušit v místnosti, sušárnu ani dvůr nemá a nesmí u sebe nazvu to špeluňka ani kouřit. Majitel je Jugoslávec. Tak kde opravdu žijeme, vždyť tenhle stát je rozprodaný, připadám si ve své domovské vlasti jako menšina. Co Vy na to?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 11. 04. 2014 14:39)

14. 4. 2014 8:45 | Miroslava Klimová

Dávky se budou zneužívat vždycky. Je fakt ten, že úředníci na dávkách padají na ústa a sociální šetření a vůbec celková sociální práce je pryč. Nebudu mluvit o šílených podmínkách, ve kterých se pracuje a jak pro klienty, tak pro pracovníky. Dávka jsem dělala, ale musela odejít, práci nešlo stíhat a ještě v kanceláři byla plíseň. Co se týká vydělávání na chudých. Pronajímám byt. Nikdo si nedokáže představit, co mi z něho naši chudí dokázali udělat. V současné situaci blechy, ukradené umyvadlo, baterie, zápach, rozbité dveře, takže pak se nedivme, že mnozí skončí na ubytovnách, které jim náš stát platí a zpětná vazba, jak se chovají jako nájemníci, když mají pronajatý byt, to už nikdo neřeší. A kde je bývalý pan ministr, který tenhle masakr způsobil? Úředníci budou solí v očích, ale ti, kteří pracovat nechtějí, ti zůstanou opomenutí, že? Ti, kteří se obklopují dětmi, žijí si nad poměry, všechno jen devastují, neučí se žádným návykům sociálního začleňování, ti se nechávají v klidu a pohodě žít a rozmnožovat za státní peníze, za peníze z našich daní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

14. 4. 2014 10:43 | Jarka

V tomto případě úplnou pravdu, i když se to spoustě lidí nebude líbit. Mám kamarádku, která pronajala byt sociálně slabým celkem i s energiemi za 6.000,-- Kč. Je to byt 3+1, vymalovaný a vybavený. Pronajala z toho důvodu, že odjela za prací do Německa na dva roky. Minulý měsíc se vrátila, v prosinci jim oznámila, že si musí najít nový nájem, že se bude vracet vracet, vůbec netušíte co si vyslechla, byla jsem toho svědkem. Sousedé jí potvrdili, že v tom bytě nebydlela jen rodina, která měla sjednaný nájem, ale dalších osm lidí. Když se vrátila, měla kromě toho co nešlo odšroubovat zůstalo všechno v dezolátním stavu. Od sousedů si vyslechla, co prožívali za nepořádek, kravál. Dneska co si vydělala, aby mohla alespoň pár měsíců než si najde práci vyžít, všechno musela vrazit do opravy bytu, doplatky za plyn a elektřinu. Byt byl v takovém stavu, že by se snad styděl i bezdomovec. Ještě jí vyhrožovali, že se budou soudit. Kde by na ten soud vzali? To by měli řešit páni poslanci, senátoři a vláda. Plně s Vámi souhlasím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Miroslava Klimová 14. 04. 2014 08:45)

16. 4. 2014 5:34 | Jarka

Také bych na ně hodila síť, ale bohužel jí nemám. Mně bude za rok 50 let ale nemůžu sehnat práci, protože neumím anglicky a za 60 hodin se určitě anglicky nenaučím. Mám ekonomickou školu a jsem závislá na sociálních dávkách. Pracovala jsem i jako prodavačka, ale chodit do práce, celá zmalovaná od přítele mi bylo trapné. Ale chodila jsem, protože mně to bavilo, než mne dobil úplně. dneska jsem bez práce a zůstává mi 30,-- Kč na den. Taky musím , ale vyžít. Hrozně mi to vadí, ale práci neseženu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (SocPredator 13. 04. 2014 10:10)

24. 4. 2014 21:12

Naprostý souhlas. Kdy už konečně politici (viz pan Drábek a celá jeho slavná sociální reforma) ponesou zodpovědnost za špatná politická rozhodnutí? QWSE4
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hanina 12. 04. 2014 20:19)

30. 4. 2014 23:02 | Vlasta

Vyplácení dávek hmotné nouze fungovalo v době, kdy se vyplácely na obcích fungovalo zcela odliště než na ÚP. Klientům bylo poskytováno sociální poradenství, bylo provdáděno sociální šetření v domácnostech, a tím i kontrola při vyplácení dávek. Lidé, kteří pobírali dávky a měli zájem situaci změnit, získávali v rámci sociálního poradenství dostatek informací a podporu při řešení nepříznivé sociální situace. Spousta lidí pobírala pak dávky krátkodobě. Přechodem na úřad práce sociální práce s klienty zanikla, sociální pracovníci začali vyplácet dávky, protože nestačil počet úředníků. Z krátkodobých klientů dávek hmotné nouze jsou dnes dlouhodobě pobírající sociální dávky. Lidé ztrácejí pracovní návyky, nevidí motivaci ke změně své situace, dávky zneužívají. Dávky jsou vypláceny bez kontroly, bez zásluh, bez práce, bez aktivit. Zvýšením počtu úředníků by se mohli vyplácení dávek věnovat pouze dávkoví specialisté a sociální pracovníci by mohli provádět sociální šetření, poskytovat sociální poradenství a klientům pomáhat při řešení jejich obtížné situace.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

22. 5. 2015 9:56 | Marek Eiderna

Podrobněji k výpočtu příspěvku na bydlení navrhuji už na stránkách ÚP umístit spolehlivou, zdurazňuji spolehlivou a ještě jednou spolehlivou kalkulačku, aby si zájemce mohl svůj eventuální nárok na příspěvek na bydlení a jeho výši spočítat sám.Ušetřila by se tím spousta práce s dotazy, časů a nervů.Proč 3X spolehlivou kalkulačku? To najdete na mém blogu, tedy na: http://lovelykodiak1.webnode.cz . Děkuji, Ing.Marek Eiderna
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Petr Němec

právník a mediátor

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
50,82 %

z 61 duelů
×
Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
51,56 %

z 64 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK