Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Regionální šéf Franklin Templeton: Napřímo i zprostředkovaně, naše fondy vynášejí vždy stejně

Martin Vlnas | rubrika: Rozhovor | 2. 4. 2014 | 57 komentářů
Kdo se třeba i jen maličko zajímal o podílové fondy, určitě narazil na jméno společnosti Franklin Templeton. Jedna z největších investičních společností na světě působí i v Česku a nedávno uvedla několik fondů v české koruně. Přinášíme krátký rozhovor se Szabolcsem Ercseyem, obchodním ředitelem společnosti pro střední a východní Evropu a ředitelem maďarské Franklin Templeton Investments.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 4. 2014 18:24, Michal

Víte ... vždy je to v životě tak. Zoufalství plodí další zoufalství a platí to i společnosti Partners, která si tento článek evidentně zaplatila za jediným účelem. Jestli něco v životě nesnáším, tak je to přesně tento druh neetického obchodu a zoufalství, které vždy demonstruje profesní nevyspělost a chabé produktové zázemí dané společnosti. Pro klienty, kteří si tento zoufalý článek náhodou přečtou (a nebude jich mnoho) a uvěří této placené inzerci pánů ze společnosti Partners (tedy pro nezainteresované - prodavače investičního životního pojištění jako nosného produktu posledních X let - tedy nástroje, který má se zhodnocením peněz pramálo společného), doporučuji zamyslet se nad skutečnou podstatou tohoto rozhovoru se zástupcem Franklin Templeton Investments. Vše, co říká obchodní ředitel FT je pravda, ovšem otázky jsou kladeny přesně tak, jak chtějí dotyční slyšet a otisknout odpovědi. Ovšem je zde záměrně opomenuta řada dalších aspektů, které již pro klienta ve formě investice důležité jsou a také byl opomenut fakt, že je velký rozdíl mezi poradenstvím a zprostředkováním investice. Zprostředkování = být mezi a profitovat uprostřed ... poradenství = poradit. Cítíte ten rozdíl? Kolik členů společnosti Partners je vedených jako "zprostředkovatel" a kolik jako "poradce" v oblasti investic na kapitálovém trhu? To je ale výsledek že :-) .... Znovu ale k věci .... především, pánům od Partners nejde o článek samotný a jeho obsah, ale o to znovu dostat do popředí články z roku 2009 alias znovu vytáhnout kostlivce ze skříně a očernit tak "konkurenci" společnosti Partners. A hle ... i tyto články psali zástupci stejné společnosti a jejich spřízněné duše .... to je náhoda že? Zástupců společnosti Partners je jako máku ... i to vypovídá o odbornosti. Každý, kdo má ruce, nohy a pusu, může pracovat u Partners - to je super. Ještě nikdy jsem neviděl tisíce odborníků v daném oboru v jedné společnosti. Je mi jasné pánové, že nevíte, kudy dál ... že lidé v ČR zvyšují svou finanční gramotnost možná i díky aktivitám kvalitních investičních poradců a to Vám nevyhovuje ... že IŽP se Vám již prodává hůř a hůř a investicím nerozumíte ... že nevíte, jak dál a zoufale kopete kolem sebe. Ovšem jedno je jasné .... tímto se Vám nepodaří nic a ztrácíte čas. Jako zcela nezávislý v tomto oboru Vám mohu garantovat, že chytří klienti Vám toto odhalí ... těm méně chytrým to dojde časem až budou rušit Vámi doporučené IŽP. Jediné, čeho jste nyní docílili je to, že budete muset ze svého fondu pro vrácení provizí vytáhnout další peníze. Nyní mám jednání a 2 IŽP Vám budou klienti po 22 měsících rušit. Hodně zdaru :-) Pobavili jste mě ....

Reagovat

 

+310
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 4. 2014 9:04, Marek

Krásný článek, myslím že určitě potěší všechny investory společnosti Ertrag und Sicherheit. Není nad to zaplatit 55 000 za výpis přímo od Templetonu, který vlastně neřináší žádné výhody.

Určitě bude někdo namítat, že mají i jiné produkty ale ty se samozřejmě nabízejí na trhu také. (bez dalšího poplatku) Jen většinu "finančních poradců" bohužel stále zajímá pouze IŽP.

Reagovat

 

-35
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (57 komentářů)

15. 5. 2014 16:45 | Aleš Tůma

To je pořád dokola. Citovaný odstavec ve statutu a mail pana Javorského říká pouze to, že podílové listy v majetku investora jsou vedeny v návazné evidenci. Je to zcela běžná praxe v odvětví a že je to nějak rizikové může tvrdit jedině ignorant. Majitelem PL je VŽDY klient.
Distributor, ať už je to Conseq nebo někdo jiný, s majetkem klientů nijak nenakládá, ani nemůže. Samozřejmě s výjimkou pokynu od klienta k odkupu či výměně.
Já vám to tady pane Svobodo z Ertragu vysvětlím klidně 20x, než to pochopíte:) Při vší úctě, myslím si že mám v investicích o malinko větší kvalifikaci než vy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baji 15. 05. 2014 00:01)

16. 5. 2014 8:43 | baji

Den dobrý, nevím jak asi velkou máte kvalifikaci a je mi to jedno, nicméně se mě snažíte přesvědčit, že dům psaný na Vás placený mímy penězi je můj.. Tomu snad nemůžete sám věřit.. Dispoziční právo má vždy majitel a když jsem něčeno majitel tak je to moje.. Vím, že ochrané mechanizmy pracují pro klienta, dohled a vše okolo... S tím budeme souhlasit všichni, ale nikdo mi pořád neřekl proř bych měl nakupovat u prostředníka, jemu po celou dobu platit... Jasně, hned se zvedne nevole v tom, že u ES je to také.. Ano.. je. Já netvrdím, že je jen jeden způsob jak koupit PL. A stále je tady to jak ty podílové listy vlastním. A na tom se asi neschodneme.. Když mi manažer FT, řekne, že bud jsem a nebo nejsem vlastník podílových listů u jejich depozitáře tak proč stále tvrdíte, že to tak nejni.. Za jakých podmínek jsem majitel listů vydaných emitentem?? No musím si je koupit svým jménem tj: mám smlouv s emitentem... A nebo ji nemám a podíly koupené za moje peníze jsou pověřence.. A tan si s nimi může dělat ve své podstatě co chce.. Zeptejte se na FT.. Ale nic, nebudem se tady pořád přetahovat.. Já mám v tom jasno.. Jistota přímého úpisu je nezvratná.. Stále, ale nerozumím tomu, proč jste takto agresivní vůdči okolí, když vše jste dosud ve většině stavěli na IŽP a všemu mě nikdy neoslovilo.. Vybral jste si značku a musíte za ní kopat.. Rozumím, já v tuto chvíli, mluvím sám za sebe a za to jak já osobně to cítím.. Když jsem se rozhodoval, nechal jsem si vše prověřit, a právně vysvětlit.. Musím, říci, že jsem ve fondech za poslední skoro 4 roky peníze rozumě zhodnotil.. Jinak Vám můžu nabídnout osobní výpis, jak vy popisujete zmutovaného privátního bankovnictví. Jen proto, a nedělám to často, aby jste věděl o čem jste někdy psal.. Přeji pěkný víkend..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Aleš Tůma 15. 05. 2014 16:45)

16. 5. 2014 10:51 | Aleš Tůma

Naučte se číst. Člověk z Franklin Templeton napsal pouze to, jak je vedená evidence cenných papírů. Vy tady pořád melete "dům psaný na Vás placený mímy (sic!) penězi" ... já vám po stopadesátéosmé opakuji, že vlastníkem podílových listů je ze zákona vždy klient, fondová platforma nemá k nim vlastnické právo nemá. Nemá k nim ani žádná jiná práva, může s nimi nakládat pouze na základě pokynu klienta.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (baji 16. 05. 2014 08:43)

16. 5. 2014 11:00 | pan Nepochopil

Jůůůů .... pane Tůmo, podělte se prosím se všemi o své letité zkušenosti v oblasti investic. Celkem mě zajímá, kolika IŽP jste po vzoru Vaší společnosti diverzifikoval své portfolio :-))))))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Aleš Tůma 15. 05. 2014 16:45)

16. 5. 2014 15:15 | Robin

Opravdu toto psal člověk z Templetonu? Já myslel, že je to Vaše fórum pane Tůmo (Vašeho zaměstnavatele) a že tento ředitel z Templetonu zrovna česky psát neumí ... nebo se pletu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Aleš Tůma 16. 05. 2014 10:51)

16. 5. 2014 15:35 | Aleš Tůma

Diskutující výše citoval e-mail manažera prodeje FT, který je ze Slovenska. Upozorním ho na to, že se jeho (z kontextu vytrženým) vyjádřením někdo zaštiťuje v téhle trapné diskuzi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Robin 16. 05. 2014 15:15)

18. 5. 2014 13:16 | robin

Informujte pana Ercseyena o cem chcete. Velmi pochybuji, ze to bude mit dostatecnou vahu na to, aby se tim zabyval. Mate velmi zvlastni praktiky argumentace pane Tumo. Zalovani myslim pouzivaji deti ve skolce - ale nemuzeme nikomu mit za zle, ze z tohoto veku jeste mentalne nedorostl. Takze to chapu .... timto bych povazoval tento egoismus za ukonceny a doporucuji vratit se ke sve cinnosti. Vy ke svym financnim analyzam a trojboji IZP/Stavebko/terminak .... a ja si take neco efektivnejsiho najdu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2014 16:06 | AT

Když dojdou argumenty, začnou urážky, ale urážka od pitomce je pro mě kompliment:)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (robin 18. 05. 2014 13:16)

20. 5. 2014 16:24 | BAJI

Otázka pro diskutéry????
Víte jak se pozná podílník podílového fondu???
1. chodí mu výpis od pověřence 2. chodí mu složenka 3. chodí mu pozvánka na valnou hromadu podílníků podílového fondu
Ti z Vás co znají odpověd at jí zkopírují a pošlou na email: petr.bohemia@seznam.cz
uvedou tam své jméno a adresu a já jim pošlu kšiltovku Franklin Temleton..
Přeji příjemnou zábavu..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

21. 5. 2014 17:59 | Robin

tuhle kšiltovku už mám ... :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (BAJI 20. 05. 2014 16:24)

30. 6. 2014 14:51 | petrfiala

Již delší čas pozoruji aktivity pana Aleše Tůmy, jakou jsou články které jsou psány za účelem pošpinit konkurenci a pozdější aktivní zapojování se do diskuzí a vehementní obhajování "své" pravdy a nemohu přijít na to, co je motivací tohoto věhlasného ekonoma k těmto činům, které mu rozhodně nepřidají na vážnosti, či věhlasu. Vlastně se tím dost ponižuje. Tedy alespoň dle mého subjektivního pohledu na věc. Také mě často zaráží, kde bere tento ekonom čas na podobné "hádky" s účastníky diskuzí? To nemá něco lepšího na práci? Možná je to ale tak, že to není ekonom, jen má ekonomické vzdělání a jak známo, ekonomie není exaktní věda a dělat se v takovém oboru tím vševědoucím je poměrně snadné. Je to jako s předpovědí počasí. Vše co jsem kdy řekl, nebo poradil, je bez záruky. :-) Pan Tůma je tedy spíše analytikem a analyzuje ve firmě Partners, kdo této firmě přebral nejvíc klientů. To by bylo vysvětlení, proč má následně zapotřebí, pomlouvat konkurenci a způsoby, jakým ona něco dělá. Hodnotit konkurenci by ale více měli klienti, než pan Tůma. Jsem jeden z nich a pan Tůma ví moc dobře, proč jsem se nestal klientem Partners, ale Ertrag und Sicherheit. Chtěl jsem od nich totiž jen investici. Partners má sice investice do FT v portfoliu, ale nabízí je až v poslední řadě za IŽP (lépe řečeno několik IŽP), stavebkem (opět několika stavebky pro každého člena rodiny), penzijkem, (případně pro rodinu opět několik penzijek) a teprve poté, co Vás takto firma "vytěží", promiňte, málem bych zapomněl, jako bonus Vám ještě nabídnou nejnovější pojištění od auta po psí boudu, a pokud vám snad ještě zbývá něco měsíčně,(V tuto chvíli si na Vás a na všech těch smlouvách vydělali tolik, že si to většina klientů ani nedovede představit) tak Vám možná nabídne investování do otevřených podílových fondů.
Tedy nejprve opět v první řadě do těch "vlastních", případně spřátelených firem co nezhodnotí vaše peníze víc, než 4 procenta ročně a potom... no potom už nic, protože které rodině potom něco ještě zbývá???
Taková je realita.
Kolik IŽP,stavebek, penzijek asi tak mají u Tůmů doma?
NULA. Protože pan Tůma moc dobře ví, že se jedná pro produkty s velice nízkým výnosem a o to vyššími poplatky.
Zkrátka a dobře, Partners se investice prodávat nevyplatí, protože podle všeho se na nich vydělává dle měřítek Partners příliš málo. Tedy pro Partners. Nikoliv pro klienty. Ti, pokud investice od Ertrag und Sicherheit mají, až na výjimky, jen spokojeně mlčí. :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

2. 7. 2014 11:28 | michal

http://www.investice.cz/podilove-fondy/t83/
Mám nápad pro pana Tůmu. Namísto neustálé nesmyslné debaty by se mohl soustředit na své "kamarádské" společnosti, které evidentně nedělají svou práci zrovna dobře. Chtěl bych Vás pane analytiku upozornit, že daňový test již není 6 měsíců, ale 36 měsíců. Možná by stálo za to tento klam změnit v prezentaci Vašeho partnera. A jak jsem se k tomuto dostal? Zajímal mě certifikát s výnosem 9%, jak krásně reklamujete na svém webu. Nápadně mi to připomíná bezkonkurenční produkt našeho partnera, společnosti I.C.M, ovšem jen se podobá trochu strukturou, nicméně bezvýznamně výnosem a garancemi. Je to pane Tůmo také "zmutované privátní bankovnictví", jak jste popisoval, nebo prostě jen nevíte, kudy kam?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 7. 2014 18:18 | Linda

Partners nabízejí něco od BHS? Nebo co
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (michal 02. 07. 2014 11:28)

2. 7. 2014 18:21

Blbost. Když jsem si ty články vylistovala, v naprosté většině případů jsou to sestřely opravdu pochybných obchodníků. Ostatně – každý to může zkusit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (petrfiala 30. 06. 2014 14:51)

8. 7. 2014 11:14 | michal

Nechápu tuto reakci ... nevěříte čemu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 02. 07. 2014 18:21)

25. 11. 2014 0:17 | michal

Dobrý den, pane Tůma. Jsem od konkurence z Kapitolu a musím s Vámi souhlasit. Věci co tady popisujete o tom kdo je vlastník podílových listů je přesně jak popisujete. Lidi z ES mě osobně připadají jak nějaká finanční sekta. Kolega už zažil jejich nábor a nestačil se divit. A pořad z nás klasické poradce dělají nějaké ubožáky co umíme prodávat jenom IŽP. Tak to prezentují všude po republice.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Aleš Tůma 16. 05. 2014 10:51)

5. 12. 2014 17:42 | Honza

Ono už samo napovídá o jejich serioznosti, jak si vždy naklikají plusy nebo mínusy dle toho jak se jim to hodí
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
15,79 %

z 19 duelů
×
Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
37,50 %

z 24 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK