Podpora v nezaměstnanosti 2014: Víme, kolik dostanete. A jestli si smíte přivydělat

Pobíráte podporu v nezaměstnanosti a zajímá vás, jestli si k ní můžete něco přivydělat, aniž byste o peníze od státu přišli? Přinášíme přehled všeho důležitého: vyložíme, kdo má na podporu nárok, naše kalkulačka vypočte, jak vysokou podporu dostanete, a dozvíte se, zda si k ní můžete (legálně) přivydělat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 4. 2014 20:55

Takže když se starám o bezmocnou maminku 24 hodin denně a ona(nedej Bože) zemře,tak se napakuji.Budu mít 2 měsíce 3693 Kč,další 2 měsíce 2955 a poté 2708.Z toho se dá vyžít?Hlavně že se všude zdůrazňuje,jak je drahá péče o takové lidi v ústavech.A toto je odměna za to,že se někdo z rodiny postará.Doufala jsem,že se podpora bude počítat třeba z minimální mzdy,když už ne z poslední mzdy,kdy jsem pracovala.Je to ostudné jako všechno v poslední době,co ty vlády vymyslely např.Skarta pro postižené,
Openkard atd.Co všechno si ještě necháme líbit?
Měli by si všichni poslanci zkusit,jak se dá vyžít z tolika peněz.

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 24 komentářů)

11. 7. 2015 14:11 | jana

Prosim jsem vedena na pracaku a mam narok na podporu kdyz nastoupim 10 v mesici do prace dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2015 6:58 | Dusan chytil

Mila pani jeden uz to zkusil vyzit z min mzdy vydrzel tyden
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2015 11:05 | Irena

Dobrý den, prosím, jak přesně se počítá 5 měsíců podopory v nezaměstnanosti? Od 1.9.2014 do 16.3.2015 jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti, přičemž jsem byla od této doby 3x zaměstnána méně než 3 měsíce (13, 26, 23 dnů). Poslední zaměstnání jsem vykonávala 24.3.2015 - 15.4.2015, ale podpora mi byla vyplácena pouze do 16.3., tj. celkem 134 dnů. Byla v mém případě podpůrčí doba 5 měsíců splněna ? Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2015 7:18 | Zdena

30.4.2015 končím v zaměstnání výpovědí zaměstnance. Zaměstnavatel mi ještě dluží nějaké premie, které mi vyplatí postupně až v květnu - červenci. Bude mít toto vliv na podporu v nezaměstnanosti? Případně jak rozložit, aby to nepřekročilo určitou mez v příslušném měsíci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 4. 2015 15:54 | pája

dobrý den,zajímalo by mě jestli jestli když nastoupím po rodičovské dovolené zpátky do svého zaměstnání třeba jen na týden zda se mě pak na pracovním uřadě bude podpora počítat z minulých let z práce a nebo z rodič.příspěvku,děkuji Stehnová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2015 13:25 | Michal Janulík

Zdravím, chtěl jsem se zeptat po kolika odpracovaných měsících/ letech mám nárok na podporu? je mi 22let.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2014 15:36 | anna

Není třeba čemu se divit. Je nutné si uvědomit,že za tento stav,je zodpovědno Ministerstvo práce a sociálních věcí.Díky tomuto ,je v tomto státě zhruba 600 ? tisíc nezaměstnaných,což je hrůza všech hrůz. Lidé potom musí chodit lid.řečeno žebrat o finance na úřady. Stát-poslance apod.se domnívám,vůbec lidi nezajímají.Je akorát zajímá vlastní prospěch a koryta.zde žít,je snad opravdu za trest.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2014 17:59 | Eva

Dobrý večer,chci s ezeptat,kdz bych si naŠla brigádu na smluvua priznam ji na ÚP pak o ty penize 4250,- co si smim vydelat prijdu nebo jak to tedy je? Abych si vice neuskodila jeste.Diky
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2014 16:36 | Petra

přesně tak. Já jsem se dnes taky pěkně naštvala. Jako slušný člověk pracujete pak o práci přijdete, né vaši vinou. Musíte podespat dohodu, takže dostanete méně peněz z UP a říkáte si....co budu s almužnou 3500 dělat???? Normální práce zatím žádná, tak vezmu aspon brigádu. Pěkně jsem si naběhla z brigády mám 1 000. Výborný!!!! Už se na to můžu v.....!!!!!! Kdybych makala na černo mám se 100krát lépe!!!!! Tak, at se pak nediví, že podvodníků je víc a víc, proč také ne, když ti poctivý jsou na tom hůř!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2014 12:34 | Kateřina

Dobrý den, jsem ve stejné situaci, na ÚP jsem se registrovala od 01.10.2014, ale rozhodnutí o přiznání/nepřiznání dostanu až 31.10.2014. Pokud Vám podporu přiznají, náleží Vám ode dne, kdy jste se evidovala jako uchazeč o zaměstnání, tzn. že v listopadu Vám vyplatí podporu zpětně za říjen, v prosinci pak za listopad. Právě řeším ještě přivídělek na DPP, abych nepřišla o podporu. Protože jsem z bývalého zaměstnání dostala odstupné, nemám po dobu 3 měsíců nárok na výplatu podpory o kterou ale nepřijdu, protože mi bude výplata posunuta o tyto tři měsíce. Takže řeším DPP s maximálním příjmem do 4250Kč hrubého od 10 - 12/2014. Každý si chce alespoň něco málo k té almužně přividělat, ale stačí malá chyba (např. později nahlásit DPP, nebo ukončení zaměstnání) a nedostanete od ÚP ani korunu. Držím palce a hodně štěstí. :o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2014 11:26 | Taťána

Přeju pěkný den,chtěla bych se zeptat k dnešni mu dni 7.10.15 jsem evidovana na UP a také jsem zažádala o podporu v nezaměstnanosti. Za měsic se rozhodne zda mi podporu schvali nebo ne. Tim padem by mě zajimalo od kdy mi bude vyplacena? Jesli od 7.10 bude vyplacena v listopadu nebo až odedne přiznani podpory v nezaměstnanosti to bude listopad, a to mi vyplati v prosinci? Nebo mi to vyplati zpatečně za říjen a listopad v prosinci? A ke ktremu dni se odesila podpora v nezaměstnanosti? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2014 19:32 | jarus

Ja jsem nastoupila po RD na urad prace,nasla jsem si brigadu na dpp a o davku kterou jsem mela dostat z UP(3600) jsem prisla...:-/ Kdyz jsem se na UP ptala,proc je to tak nesmyslne,ze ja si na dpp vydelam 3000 a oni mi 3600 vezmou,nedokazali mi odpoved,pekne me tam nastvali,tento stat davam jen tem,kteri nepracuji a tem co se snazi aby se uzivili,jeste jim vezmou...je mi z toho zle...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2014 22:27 | pavel

Dobrý den. Chci se zeptat na jednoduchý příklad. Na UP beru podporu na základě rozvázání poměru dohodou 67oo Kč. Chci nastoupit na brigádu dpp. Mel bych se vzdát podpory a od UP si nechat platit jen zdrasoc, nebo si mohu nějak domluvit, aby dpp mi do konce měsíce vyplatilo max 4000 Kč a tak bych o podporu nepřišel? Nebo pokud pracák podvedu a dpp jim nepriznam, přijdou na to při výdělku do 10ooo??? Při výdělku nad 10k přejdu na DPČ, kde už se musím kompletně ohlásit z UP, je-li pravdou? Prosím o radu, jak relativně bezpečně z toho získat co nejvíce. Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2014 15:49 | zuzana

Ale tento přivýdělek můžete nastoupit až po zaregistrování na úp a přiznání podpory v nezaměstnanosti. Jakmile už nastoupíte na úp s tím, že přivýdělek máte, byť se vejde do maxima (ještě s rezervou), již nedostanete nic. A podporu vám pak budou vypočítávát z výplaty přivýdělku v předcházejícím čtvrtletí a nebo z její předpokládané výše (pokud ani to čtvrtletí ten přivýdělek nebudete mít). Na to se nikde moc neupozorňuje. A když tento přivýdělek máte u velké firmy, kde všechno běží oficiálně, pak je to docela legrace, co si vlastně vyberete. Bláto nebo louži? Protože oni kvůli vašim usmrkaným pár tisícovkám do žádné černoty nepůjdou - jako že by se přivýdělek "stopnul" než se nahlásíte na úp a dostanete přiznanou podporu a pak řeknete, sehnal jsem si přivýdělek, tak mi výplatu podpory pozastavte.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2014 15:39 | zuzana

OVŠEM Petře, ALE - přivýdělek můžete nastoupit až po začátku výplaty podpory v nezaměstnanosti, abyste něco slušného od státu dostali. (Tak, jak to píšete vy.) Tedy aspoň zdánlivě slušného. Např. já, jelikož mám na RD přivýdělek a RD končím, si můžu buď vybrat, jestli si budu dál přivydělávat - z čeho by se mi případně poté, co bych přivýdělek ukončila, počítaly dávky v nezaměstnanosti radši ani nechci vědět. A nebo si můžu vybrat 5 měsíců stejně chudé podpory a potom ??? a přivýdělek musím ukončit. Na přivýdělku získám, když Bůh dá hodně hodin v měsíci, od 1300 do 3000 v měsíci (okoseno o moje náklady a plus ještě odečíst pojištění). Zato si ale můžu tuhle almužnu přivydělávat stabilně neomezenou dobu. Je to jako výběr mezi blátem a louží. Špatné nebo ještě horší? Každopádně nebudu mít nárok na podporu ani těch mizerných 3600 první měsíc, další 2900 a 2700 (nějaké drobné k tomu), pokud budu stále pokračovat v onom nynějším přivýdělku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2014 5:50 | vlastenec

Přivýdělek 4 250 měsíčně by měl pro mne smysl,jedině když bych současně s ním měl i podporu jinak je to pro všechny na nic,když mi po dobu přivýdělku nevyplácí podporu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 4. 2014 19:17

Souhlasím s Vámi... sestra se starala o dědu, pak o babičku - celodenní pece fyzicky a psychicky nárocna (nejenom pro ní, ale i nas ostatní), tak ted po jejich postupném umrtí ji bylo vymereno cca 2600 kč za mesic, fakt smesne... a to same je s prispevky na peci, ackoliv byla babicka poslední rok uz uplný ležák (do toho nemohla ani pokrcit nohu v koleni a mela omezenou pohyblivost kyčli), byla zcela inkontinetntí a pak bohužel uz ji to ani nemyslelo, tak jsem se bohuzel ctvrteho stupne nedočkaly... jak pisete, at si to ti nahore taky zkusí...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2014 20:55

Takže když se starám o bezmocnou maminku 24 hodin denně a ona(nedej Bože) zemře,tak se napakuji.Budu mít 2 měsíce 3693 Kč,další 2 měsíce 2955 a poté 2708.Z toho se dá vyžít?Hlavně že se všude zdůrazňuje,jak je drahá péče o takové lidi v ústavech.A toto je odměna za to,že se někdo z rodiny postará.Doufala jsem,že se podpora bude počítat třeba z minimální mzdy,když už ne z poslední mzdy,kdy jsem pracovala.Je to ostudné jako všechno v poslední době,co ty vlády vymyslely např.Skarta pro postižené, Openkard atd.Co všechno si ještě necháme líbit? Měli by si všichni poslanci zkusit,jak se dá vyžít z tolika peněz.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2014 14:07 | Tonda

Napsal jste to velmi správně a jasně.Akorát bych k tomu dodal že když někdo bude tak hloupý a nekolidující zaměstnání nahlásí např.hned při podání žádosti na Ú.P. a při mzdě příkladně 10 000 Kč čistého a věku 58 let by za první dva měsíce pobral 13 000 Kč podporu a nekolidující zaměstnání by měl 500 kč měsíčně,tak dostane Kč 1 000. Rozdíl 12 000 Kč, pokud by se pak třeba hned 3 měsíc zaměstnal.Tak Ú.P. vám zamává a těšilo nás,přijďte zas.Takže vychytralost státu zřejmá !!! A jen blb by to kolidující zaměstnání po dobu evidence dělal.Hezký den..
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2014 21:14 | Gabriel Pleska

Body pro vás, díky za postřeh!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Tomek

podnikatel a investor, zakladatel NetCentrum

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Ondřej Tomek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services