Dluhy procházejí žaludkem

Petra Kozlová | rubrika: Komentář | 25. 3. 2014 | 10 komentářů
Nebo by aspoň měly.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 3. 2014 11:47, Martin

Moje prababička vždy říkávala: "Ušetřit se dá enem na jídle. Protože tam to není vidět. A pokud, tak enem ta šeredná tlóšťka." Když se nebudete mýt, nebudete prát to bude vidět a každý to na vás pozná. Ale z čeho "upletete hovno" je opravdu jedno. Moji prarodiče celý život snídali bílou kávu s chlebem a maso měli jen v neděli. Dožili se každý min. 80let.
Takže všechno prožrat je hrozně jednoduché, ale jako v té bajce o mravenci a kobylce. A argument, že pokud bychom nežrali, tak co bychom z toho života měli je ubohý. Vypovídá o tom jak prázný mají ti lidé život. Nežijeme proto abychom jedli, ale jíme abychom...

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

23. 4. 2014 14:54 | Zbyněk

Někde jsem slyšel: Nejdřív musíš zaplatit činži, potom uhlí, a teprve co zbyde, dáš na jídlo. Ne že bych se tím řídil ze 100%, ale utratit po výplatě 3000 v krámě za brambůrky a párky a blafy je vážně blbost. Nikdy jsem neviděl po výplatách plné koše zeleniny a čerstvého masa, protože se to logicky poměrně brzo zkazí. Ti lidi kupují všechno konzervované, s éčkama, prostě blafy..a říkají, že si musí přeci užít/dopřát.. Já si dopřeji radši dobrý salát, který si sám udělám než něco zataveného v kelímku..A logicky, utratím tak méně. Ne málo, ale méně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2014 12:17 | Pavel

Citace / 26.03.2014 11:31

3650 * 100 = 365 000,- (kilo se říká 100kč)

Máte tam chybu. Během deseti let jsou dva až tři roky přestupné (podle začátku té desítky let) takže místo 3650 tam má být 3652 nebo 3653. (Předpokládám, že ten kuřák nekouřil už kolem roku 1900 a nedožije roku 2100)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2014 11:31

3650 * 100 = 365 000,- (kilo se říká 100kč)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2014 0:50 | czhunter

"například cigára nestály před 10 roky stovku"
To zrovna není "chyba", v tom je ukrytý předpoklad, že zvyšování ceny cigaret i zhodnocení ušetřených aktiv zhruba korelují s inflací, a cena Porsche zůstává, přepočtena na cigarety, zhruba stejná. S obojím se dá, při jistém zjednodušení v rámci vtipu, souhlasit.
Ale netrefit se v násobení stovkou o řád, to není "zkratka", to je demence.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2014 0:41 | jezevec

tech aritmetických chyb je tam víc, například cigára nestály před 10 roky stovku. ale asi chápete, že vtip je jistá zkratka, nikoliv exaktní výpočet. v tomto případě ta zkratka měla naznačit, že ten kdo každý den NEšetří padesátikorunu za nějakou 3,14-čovinu, obvykle nemá našetřeno o nic víc, než ten kdo pravidelně mrhá. jinak za 360.000 se dá koupit i slušně zachovalý cayenne první generace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2014 0:30 | czhunter

Vtipné na tom je hlavně to, že autor asi propadal z matematiky.
3600*100 určitě není "tři a půl mega"
Prd Porsche, ledá Oktáfku na hlínách s klimoškou. Blbý, co?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2014 23:25 | Lukáš

Pravda na tom určitě bude...ale zase je to otázkou průměrných lidí...opulentní vrstvy se toto netýká,když si v poledne dává po golfu steak a potom odjíždí v Lexusu za milenkou :)
S tím PORSCHEM to je pravda !
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2014 22:42 | jezevec

připominá mi to jeden prastarý ftip: tyvole kouříš? kolik to stojí? kilo denně. jak dlouho? asi deset let. panejo, třitisícešestset dní krát kilo, to je třiapůl mega, za to jsi mohl mít fajné porsche. a ty kouříš? ne. a kde máš to porsche?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2014 12:27 | Petr

Nojo, je to tak. A já, abych se přiznal, na jídle také míč nesetrim...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2014 11:47 | Martin

Moje prababička vždy říkávala: "Ušetřit se dá enem na jídle. Protože tam to není vidět. A pokud, tak enem ta šeredná tlóšťka." Když se nebudete mýt, nebudete prát to bude vidět a každý to na vás pozná. Ale z čeho "upletete hovno" je opravdu jedno. Moji prarodiče celý život snídali bílou kávu s chlebem a maso měli jen v neděli. Dožili se každý min. 80let. Takže všechno prožrat je hrozně jednoduché, ale jako v té bajce o mravenci a kobylce. A argument, že pokud bychom nežrali, tak co bychom z toho života měli je ubohý. Vypovídá o tom jak prázný mají ti lidé život. Nežijeme proto abychom jedli, ale jíme abychom...
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jitka Hurábová

podnikatelka, LD Seating

Leszek Wronka

hudebník a podnikatel, Bontonland

Jitka Hurábová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Leszek Wronka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services