Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak zkrotit samodura

Od samodura musíte potřebovat co nejmíň, kalkulovat s tím, co všechno potřebuje on od vás, a taky se nesmíte bát ukázat svou sílu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 3. 2014 13:31, Otto

Česká propaganda se tradičně na zájmy vlastního národa neohlíží. V zájmu mocipánů z USA a z Bruselu asi tzv. prozápadnost Ukrajiny bude. Je ale i v našem zájmu?
České členství v EU nebylo nikdy žádný zázrak. Dotace si v podstatě platíme sami a při započtení širších nákladů na členství jde o ztrátovou záležitost. Získáváme byrokracii, příležitost k dotačním podvodům, arogantní příkazy a neefektivitu danou zbytečným přerozdělováním. S obrovskou chudou Ukrajinou v Unii to lepší nebude. Nějaké montovny se přesunou dál na východ a my budeme jen o něco víc platit a ještě méně dostávat.

Reagovat

 

+15
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

7. 3. 2014 9:55, karel

fašisto

Reagovat

 

-7
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

7. 3. 2014 8:33 | MoB

Ještě bych řekl jedno: názorové lavírování, kterého jsme - pokolikáté už - svědky nejen u nás (to už jsme asi zvyklí...) ale i u celé EU nám rozhodně nepomůže a samodur v tom jasně cítí slabost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

7. 3. 2014 9:55 | karel

fašisto
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-7
Líbí
Nelíbí

7. 3. 2014 10:16

necekal bych, ze nejlepsi text o ukrajine najdu tady. kazdopadne vyborne!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 3. 2014 13:31 | Otto

Česká propaganda se tradičně na zájmy vlastního národa neohlíží. V zájmu mocipánů z USA a z Bruselu asi tzv. prozápadnost Ukrajiny bude. Je ale i v našem zájmu? České členství v EU nebylo nikdy žádný zázrak. Dotace si v podstatě platíme sami a při započtení širších nákladů na členství jde o ztrátovou záležitost. Získáváme byrokracii, příležitost k dotačním podvodům, arogantní příkazy a neefektivitu danou zbytečným přerozdělováním. S obrovskou chudou Ukrajinou v Unii to lepší nebude. Nějaké montovny se přesunou dál na východ a my budeme jen o něco víc platit a ještě méně dostávat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

7. 3. 2014 14:23 | MoB

Myslím, že je v našem zájmu, aby Ukrajina patřila do civilizovaného světa a ne Putinovým asijským hordám. A jistě, Ukrajině bude chvíli trvat, než se dostane na úroveň aspoň těch novějších členů EU - ale jestli budou chtít, můžou za pár let předehnat i nás, protože my se furt jako pitomci točíme kolem dokola v debatě "proč je EU špatná" a "my přece máme vlastní cestu". Za tento mentální maras by mj. Klaus zasloužil přesdržku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Otto 07. 03. 2014 13:31)

7. 3. 2014 17:01 | mamcaRBK

Já nemám nic proti Ukrajině. Ale proč si brát do EU dalšího chudáka! Je to přesně tak, jak píše Otto - montovny se přesunou na východ a my z toho nezískáme nic. A proč se pořád ohlížet jen na druhé? Máme dost problémů v Čechách. A až se ti chytráci ve vládě rozhodnou, že se připojí k Euru - my, obyčejný lidi to neovlivníme, tak se na Ukrajinu nedoplatíme. A kdyby to tam někomu pomohlo - je tam korupce mnohem větší než tady. Zeptejte se Ukrajinců, kteří tady pracují, za co všechno se tam musí zaplatit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MoB 07. 03. 2014 14:23)

7. 3. 2014 22:10 | ihor sochan - ukrajinec

Bravo,to se mi ulevilo, už jsem si myslel že jsem sam kdo takto uvažuje . Nejde ani tak o osud Ukrajiny či jaký to bude mit ekonomický dopad na ČR nebo EU . Podle mně obrovske nebezpečí situace na Krymu spočiva v vytvařeni precedentu v mezinárodních vztazich -- od ted plati pouze pravo silnějšího ( samodura) - když bude chtit tak si zítra bezohledně odkrouhne část cizího uzemi kdekoliv se mu to bude libit.A ted nemluvim pouze o Rusku .Proč začala druha světova ? A kolik státu z těch co řikaly "nas se to přece netýka, my jsme daleko , mame mirovou smlouvu" - bylo Německem napadeno ? Cožpak se nedokážeme nikdy poučit??? Jit cestou kompromisu a ustupku znamena jen oddalovat agresi , pak se budeme jen divit a hlavu do pisku jako pštrosi nezastrčime .Nechci nikoho vyburcovat , jen tvrdim že pokud se budete před samodurem plazit -zašlapne ,nejdřiv vaši dustojnost a pak i vas samotne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

8. 3. 2014 16:01 | Tomas

Když USA svévolně napadly Irák pod naprosto vylhanou záminkou, tak to nebylo právo silnějšího? Mezinárodní právo je iluze, která má význam nanejvýš tam, kde žádná velmoc nemá své zájmy.
Krym patří historicky Rusku. K Ukrajině ho přičlenili komunisté, jejich rozhodnutí už ale nemají opodstatnění. Proč by tedy nyní Rusové toto území neměli chtít zpět, když se na Ukrajině dostává k moci pochybný režim opírající se o extremisty a fotbalové chuligány?
Sami jsme zažili "serióznost" ukrajinských prozápadních sil v době plynové krize. Proč bychom měli něco takového podporovat? V našem zájmu je spíš samodur, který si dovede zjednat pořádek. Bez toho totiž žádný plyn nebude. Nanejvýš bezzákonnost, nestabilita a možná i občanská válka. Opakování iráckého scénáře je největší nebezpečí pro Ukrajinu i pro Evropu.
Lze předpokládat, že bez jisté organizace a podpory by fotbaloví násilníci politiku ovlivňovat nezačali. Nevyřeší-li se situace rychle, bude Rusko nejspíš podporovat stejným způsobem ty své. Pro Rusy to může být lepší, než si nechat u hranic stavět americké základny a radary.
Nejít cestou ústupků znamená hájit vlastní zájmy a neplazit se přitom nejenom před samodurem, ale ani před nikým dalším. Důstojná proto není ani slepá poslušnost vůči tzv. spojencům.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ihor sochan - ukrajinec 07. 03. 2014 22:10)

8. 3. 2014 21:30 | Květek

Krym patří historicky Rusku. Aljaška taky! Co mi na to odpovíte?Něco ve smyslu,že Amerika patří indiánům.Jeruzalém si taky postavil židovský národ a chudáci Palestínci je z jejich města vyhnali. Proboha jsme snad v civilizovanější době než v době nájezdů a dobyvatelů.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas 08. 03. 2014 16:01)

8. 3. 2014 22:41 | Gabriel Pleska

Milý Otto, dovolte jednu otázku. Co je to propaganda? A ještě jednu: Proč je podle vás tenhle text propaganda (myslíte-li to tak)?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Otto 07. 03. 2014 13:31)

9. 3. 2014 16:04 | Tomas

Poznámka že "Krym patří historicky Rusku" má hlavně naznačit, že přes všechny sporné momenty má Rusko na Krym pořád větší nárok než měly USA na invazi do Iráku.
Srovnání s Irákem jste se zdatně vyhnul a místo toho vytahujete Aljašku. Budiž. Prodej Aljašky byl obchod. Za Aljašku dostali Rusové zaplaceno z tehdejšího pohledu odpovídající cenu. Souhlasili s tím, že o ní navždy přijdou.
V případě Krymu šlo o propagandistický akt komunistického aparátu. Ten byl učiněn s vědomím, že na reálné vlastnictví daného území nebude mít žádný vliv. Jednotlivé svazové republiky byly v podřízeném postavení. Byly součástí jednotného autoritativního státu. Po jeho rozpadu se Ukrajina osamostatnila ale přitom si chce ponechat i Krym. Ten k ní ale byl formálně přičleněn jen proto, aby se upevnilo její podřízené postavení. Kdo to pojímá jako "nezištný dar", je buď hloupý, nebo přistupuje na účelovou interpretaci jedné strany.
Moje poznámka o Iráku odpovídá dostatečně i na naivní představy o civilizovanosti dnešní doby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Květek 08. 03. 2014 21:30)

11. 3. 2014 6:41 | AAA

Irák napadl a okupoval Kuvajt. Spojenci v čele s USA ho z Kuvajtu vyhnali a okupovali část Iráků. Saddam uzavřel příměří, ale podmínky nedodržoval. Pak přišla druhá válka v Iráku. Irák měl chemické zbraně (použil je proti vlastním lidem), měl našlápnuto k něčemu s jádrem. Před X lety se z Iráku do Kanady převezl "žlutý koláč", je to něco jaderného (myslím, nejsem odborník). Dále, podle dokladů chybí pár tun nějakého chem. nebo biologického svinstva, které si nakoupil Saddám. Tohle množství se dá převáže náklaďákem... S tou bezdůvodností bych si nebyl tak jistý
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomas 08. 03. 2014 16:01)

2. 5. 2014 9:00 | XYZ

nic hloupějšího a nepravdivějšího jsem už dlouho nečetl. diskutují s přezdívkou AAA musí být idiot, kterému není rovno, to je můj závěr. v iráku se žádné chemické zbraně nenašly. to je fakt. nenašlo se ani nic žlutého "jaderného". irák používal kdysi, asi před 30 lety, chemické zbraně proti svým lidem, to je také fakt. jenomže v té době byl velkým spojencem USA (které ho potřebovaly pro válku s Iránem) a které tyto chemické excesy a vyvraždění statisíců Kurdů přikryly diplomaticky v OSN, takže to svět neřešil. jediný, kdo tenkrát na OSN protestoval byli Rusové a pár dalších zemí. je komedie, když USA chce bombardovat Irák za chemické zbraně 20 let poté, co samy USA přimhouřily všechny oči, když Irák, jako jejich spojenec, tyto zbraně použil.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (AAA 11. 03. 2014 06:41)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sokol

advokát

Jaroslav Vostatek

ekonom

Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
27,75 %

z 173 duelů
×
Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
50,88 %

z 57 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK