Jak přežít (v) zaměstnání: Práce na dohodu

Jiří Lojda | rubrika: Seriál | 26. 2. 2014 | 5 komentářů
V dnešním díle našeho seriálu se vlastně ocitneme tak trochu mimo pole vymezené jeho názvem. Nepůjde v něm totiž o zaměstnání v pravém slova smyslu, o „pracovní poměr“, ale o „práce na dohodu“.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

4. 5. 2016 16:17 | Tereza

Také nechápu kdo dohody o provedení práce schvalil.Zaměstnavatel vydělává a tak.zvaně zaměstnanci dělaji za pár korun. Pak se má lidem zvedat životní úroveň. Je to podobné jako v připadě, když řádně nesplácíte úvěr z důvodu, že jste se dostal do tíživé životni situace...stráta zaměstnání , nemoc a jiné ...vam řeknou, ať prodáte svou nemovitost třeba i kvůli nízké částce..aby věřitel byl uspokojený.... příklad:důchodkyně si půjčila onemocněla operace neplnila závasky a kvůli 12 000,-se dostala do exekuce a nemovitost šla k dražbě....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2015 8:53 | Ivana

Dnešní zaměstnavatelé vás převážně na první měsíce přijmou na DPP. To, že když si Vás potom nenechají a vy musíte o dům dál nedej bože na pracovní úřad. Byla jsem zaměstnaná na DPČ a na DPP nyní jsem bez práce a čeká mě úřad práce. Samozřejmě příjem mi k výpočtu podpory budou počítat pouze z DPČ.Za celou dobu na DPP jsem neměla nárok na lékaře ani na dovolenou. Samozřejmě jsem pracovala 3 dny 8,5hodiny v týdnu na DPP za směšnou mzdu, ale jste rádi, že máte aspoň něco, takže vždy přikývnete na vyřčená pravidla zaměstnavatele. Je to opravdu hnus, co člověk musí překonat jen, aby mohl každé ráno vstát a jít do práce a každý měsíc spočítat kolik, že má vlastně po zaplacení nájmu a nutných věcí na den korun.Minimální mzda je neskutečně směšná a životní minimum pro matku a dítě 5.280,-Kč ještě víc, chtěla bych vidět ty pány nahoře, jak za tyto peníze vyžijí.Minimální mzda by měla být taková,aby člověk, který chodí do práce mohl zaplatit v klidu nájem a poplatky s tím spojené a zůstalo mu na živobytí,tak aby si mohl říct,že žije jako normální člověka to rozhodně z 9.600,- není. Myslím, že zaměstanvatelé by si odpustili jednu dovolenou z 5 v roce a na platy by bylo dost.Mám za to, že za chvíli u nás práce bude ostuda, bohužel.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2015 6:41 | marcela

Podle mě je práce na dohodu jenom okrádání státu o peníze. To, co dokáží některé firmy se zaměstnanci, jak se k nim chovají, je do nebe volající. Zákon je zákon, ale škoda, že etika je těmto firmám cizí. Kdo vymyslel tento systém, tak se může jenom stydět.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2015 9:23 | Karlová

Mohu trenera mládeže zaměstnat na DPP -
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2014 20:18 | ježura

je to o ničem
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Čech

fotbalová legenda a investor

Petr Dvořák

ředitel České televize

Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services