Osobní bankrot 2014: Nově oddlužení pro živnostníky a společné pro manžele

Ještě loni musel žádat o oddlužení – se souhlasem zákonného partnera – každý z manželů sám. Od letoška je to jinak. Manželé můžou o povolení osobního bankrotu žádat společně. A další průlom: zahrnout je možné i dluhy z podnikání. Jak na to? A kdo má šanci, že na pětileté vykoupení z dluhů dosáhne? Nabízíme přehled i kalkulačku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 5. 2014 5:49, Stefi

Tak nějak jsem věřila, že insolvence je opravdu řešení jak se dostat z dluhové pasti ale ať počítám jak počítám, neleze mi do hlavy kde lidi v insolvenci bydlí .... vždyť životní minimum nestačí ani na nájem natož zbytek ...

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

20. 8. 2015 20:35 | Pepa

Manželé ,oba samostatně ,v osobnim bankrotu.Vlastní rod.domek,každý osobní auto,o dvou psech nemluvě.Auta stojí před domem .Jsou skoro trvale doma~těžko chodí do práce. Všechno je tedy možné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2015 20:03 | Petr

POZOR!! Pokud předáte svou nemovitost jakékoli firmě k "ODDLUŽENÍ" půjde tato do dražby za výrazně nižší než tržní cenu, nemluvě o riziku podvodů které se běžně při těchto aukcích dějí!! Pokud je to alespoň trochu možné, pokuste se nemovitost prodat sami a nevystavujte se nebezpečí machinací "ODDLUŽOVACÍCH" subjektů, které v 1. řadě sledují jen a pouze svůj zájem na co největší VLASTNÍ ZISK!!!!!!!!!!!!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2014 15:03 | Gabriel Pleska

To asi ano. Já ji i upravoval... a neviděl jsem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2014 7:24

Dopadl jsem stejně jako vy, insolvence + prodej RD, jen děti jsou 18 a 9 let. Proč paní Džbánková brečí? Vždyť brečí nad vlastní hloupostí. To že byla 10 měsíců bez elektřiny a ty další nesmysly co píše, to svědčí o jejím IQ. Napsal jste hezky - "Nebrečíme tady, nenecháváme se litovat. Prostě se stím musíme poprat. Nikdo jiný za naše dluhy nemůže, jen my". Sdílím Váše stanovisko, za mé dluhy z podnikání také nemůže nikdo jiný než já sám. Paní Džbánková nasekala dluhy a svaluje vinu na stát a ještě má tu drzost, že zde zveřejní číslo účtu a žebrá o finanční pomoc. Největší zrůdnost na jejím žebrání o finanční pomoc je ta, že se odvolává na děti. Chtěl bych paní Džbánkové vzkázat - "přestaň brečet, přestaň žebrat a jdi se svým manželem makat ať svoje dluhy zaplatíš aby je opravdu nemuseli splácet tvoje děti".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 7. 2014 13:57 | Tomáš

Jsem snad jediný, kdo si všiml, že ta kalkulačka má 1 , 2 , 3 ... vodorovně i svisle? :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2014 5:49 | Stefi

Tak nějak jsem věřila, že insolvence je opravdu řešení jak se dostat z dluhové pasti ale ať počítám jak počítám, neleze mi do hlavy kde lidi v insolvenci bydlí .... vždyť životní minimum nestačí ani na nájem natož zbytek ...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2014 7:14 | vasek1

Dobrý den muj kamarad přisel o byt měl insolvenci ale u soudu to neproslo hodila ho do konkurzu dluh 420.-tPrý ten clovek ktery to vypracovl tak to bylo hrube poruseni ,a ze to vubec nemel dělat pokud clovek neni zamestnani a dostal za to 12000- chi ty penize zpet
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2014 8:08

Paní natřískala dluhy, které nyní nesplácí! Proč je tam ten článek o finančním daru pro paní Džbánkovou? Jsme s manželkou také v insolvenci a protože to byly dluhy s podnikání tak nám také prodávají RD na úhradu zajištěné části a k tomu budeme 5 let na životním minimu. Máme dvě děti (17 a 8) a také na nás nikdo nevybírá finanční pomoc. Nebrečíme tady, nenecháváme se litovat. Prostě se stím musíme poprat. Nikdo jiný za naše dluhy nemůže, jen my. A paní Džbánková je na tom stejně. Nikdo jiný za její dluhy nemůže, jen a jen ona sama.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2014 23:07

Co? Paní měla dluh 400 tisíc a dům za tři miliony. Místo aby dům prodala, vymýšlela nějaké kraviny s osobním bankrotem? To nedává smysl. A ještě si na to brala firmu, když by jí poradili ve kdejaký poradně zadarmo? Je to smutná story. Ale víc o lidské hlouposti než o lidské zlobě. A už vůbec ne o "gaunerech, co tu vládnou od sanetového puče".
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2014 19:36 | eďa

Tak stále čekám na nějaké experty v této věci a pořád nic a zachvilku tenhle článek zmizí do propadliště dějin. Tak se alespoň těším nyní na všechyn pitomce, co zase ropzdají desítky mínusů aniž by reagovali, co jim nejde pod fous. Osobní bankrot je totiž idealní napakování pro gaunery, co tu vládnou od sametového puče. Nevěříte ? Tak třeba tady: http://www.blisty.cz/art/71997.html
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services