Nové kalkulačky: Náhrada mzdy a nemocenská. I pro OSVČ

Když skončíte na neschopence, bude vám od ledna 2014 zaměstnavatel vyplácet náhradu mzdy pouze čtrnáct dní, nikoli tři týdny, jak jsme byli zvyklí ještě v roce 2013. To je nejdůležitější z novinek, které nás u nemocenské a náhrady mzdy čekají. Přečtěte si, jaká pravidla pro vás budou v roce 2014 platit, když ochoříte. A vyzkoušejte renovované kalkulačky – podnikatelé si můžou zkusit nastavit i optimální výši pojištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 1. 2014 16:14, mili

Už vidím jak OSVČ bude marodit 30 dnů vkuse aby se mu vrátilo alespoň to co do toho vložil, a ještě k tomu běhání po úřadech. Nebylo by rovnou férové říci, že pro OSVČ to opravdu není vhodné? Teda pokud dotyčný nechce dotovat tento rozkradačsko- zlodějský stát.

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

11. 5. 2015 21:03 | boži

Dobrý den, za jakých podmínek mně může dát zaměstnavatel nebo soc. pokutu 20.000,- ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2015 11:42 | Verča

Dobrý den, jsem zaměstnaná na DPČ. Chtěla jsem se zeptat, jak zaměstnavatel v případě nemocenské vypočítá náhradu mzdy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2014 20:40 | Vosaak

Pokud si OSVC plati nemocenskou, tak krom davky kterou dostane, nemusi pri nemoci jeste platiti zalohy na zdravotni a socialni pojisteni.. Ktere dohromady delaji i pri minimalnich zalohach nejakych 3.500Kc mesicne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2014 20:37

az za 3 mesice od doby kdy to zacnete platit
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2014 20:08 | kid

Chci se zeptat,jak dlouho musim platit jako OSVČ nemocenskou, třeba 500 měsíčně,abych měl nárok na denní dávky! Určitě to nefunguje, že dneska začnu platit a zítra můžu vesele marodit!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2014 4:48

Dávat státu 6.000 měsíčně za sociální pojištění?Abych pak měla nárok na mateřskou?Tady se někdo opravdu už musel zbláznit!!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2014 7:20 | hunter_pavel

A ještě maličkost. Komerční pojistka denních dávek 500,- Kč denně stojí u Uniqy například 2389,- ročně, tak jestli tohle je moc pak nevím. Pojistka na domácnost je dražší a věřím že většina má. pak jsem zvědav z čeho ji uhradit když mé něco skolí. To jsou pak ty story na Nově, nemá kde bydlet, vzali mu vśechno atd atd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2014 7:05 | hunter_pavel

Pro "mili". Tak milý přiteli, tak jsem ti 25 let myslel a pak to přišlo jako blesk z čistého nebe. A nejde o chřipku nebyl jsem nemocný 25 let, tedy tak abych stonal jak lemra, chřipka vylezed dva tri dny a go work, neni cas. No nicmene to prislo a byly to mesice a neslo a co pak? A kamarade 15000 mesicne denní davky za to ze to stoji cca necelých 500,- mesicne u komerčních pojistovenm bratru to stoji za to. ty ctyri litry co me to rocne stoji projezdim za jeden mesic, ale ta jistota ze kdyby něco prislo tu je, stoji za to, to mi ver.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2014 17:19 | Iv

Určitě je to k ničemu až na jednu vyjímku... A to pro nás maminky, co chceme pobírat ppm je samozřejmě důležité si nemocenskou platit, navíc když je pak těhotenství rizikové,tak dle záloh je ta nemocenská do porodu velice slušná :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2014 16:14 | mili

Už vidím jak OSVČ bude marodit 30 dnů vkuse aby se mu vrátilo alespoň to co do toho vložil, a ještě k tomu běhání po úřadech. Nebylo by rovnou férové říci, že pro OSVČ to opravdu není vhodné? Teda pokud dotyčný nechce dotovat tento rozkradačsko- zlodějský stát.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Škromach

politik

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Zdeněk Škromach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services