Výpočet životního minima 2024
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Daniel Köppl
mediální expert
Marta Nováková
podnikatelka, U&Sluno
0,00 %
z 0 duelů
0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Japonsko, Česko, centrální bankéři a ekonomičtí fušeři
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
20. 11. 2013 8:41, MV
Já osobně jsem přešťastná, pan Lízal mi totiž v televizi konečně vysvětlil, že nákupní boom bude pokračovat, dokud bude pozitivní nálada. A já hloupá myslela, že na nákupy potřebuju peníze. Dnes vyhrabu ze skříní všechnu svoji pozitivní náladu a vyrazím na nákupy a pořádně to roztočím, kola ekonomiky se budou točit a všichni budeme šťastní. Tak šup šup neškudlete svoji pozitivní náladu a vyražte nakupovat. Staré struktury, které si myslí, že pro nakupování potřebujete mít nějaké peníze jen škodí naší prosperitě.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
20. 11. 2013 7:59, Martin Venzer
Bohužel i člen NERV je fušer který neví nechápe co se v současné době děje, koukněte se do učebnice a prostudujte co jsou to peníze a jak vznikají potom vám snad dojde že i vy jste ekonomickej diletant.
Rakce ČNB je v podstatě správná každý rok je potřeba zvýšit množství peněz v ekonomice a pokud množství peněz nezvýší soukromé banky tak to musí udělat centrální banka, z hlediska dopadu na ekonomiku je ale mnohem lepší když si za vytištené peníze banka koupí státní dluhopisy a stát je utrati za infrastruktury to je ale technicky hůře proveditelné a bankéři z ČNB žijou ve virtuální realitě a myslí si že je lepší mít papírky s čísly než pracujíci obyvatelstvo a vybudovanou infrastrukturu.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 50 komentářů)
22. 5. 2019 21:23 | Smith
Názvy: DATUM NAROZENÍ: SEX: STÁT: DOMOVNÍ ADRESA: ZEME: MESTO: MOBILE NO: SOUCASNÝ ZÁKAZNÍK: DATUM VÝHODY:
25. 12. 2013 12:34 | Jiří Kohout
Příběh Japonska jen dokazuje, jak jsme nepoučitelní a jak dovedeme obelhávat sami sebe a i přes zkušenosti se stále vrháme do inflačních a úvěrových rizik, bez ohledu na to co pak následuje.....
Dovolím si sled argumentů Pavla Kohouta ještě rozvinout.
Záměna příčin a následků je častým fetišem socialistů, kteří nezbytně potřebují peníze na přerozdělování, aby mohli i za cenu dluhů dokazovat pravdivost svých teorií a uplácet dluhovou službou široké masy obyvatel. Prozatím platí, že produkt jejich politiky jsou mandatorní výdaje, uměle udržovaná inflace a rostoucí státní dluh. Jsou schopni podvazovat výdaje státu na 20- 40 let dopředu.
Pak je cenová deflace v konečném důsledku nepřítel pro sociální stát, protože snižuje daňové výnosy (levnější zboží = menší daňový výnos, při stejné spotřebě a nebo mechanismus deflace po splaskávání cenových bublin) a způsobuje, že díky růstu hodnoty měny lidé mají i více hodnoty (při stejné míře zdanění) v rukou a přerozdělují je sami, nikoli státní úředník.
Pak se nelze divit, že proti jakémukoli snížení daňového výnosu se budou levicově orientovaní politici i makroekonomové bránit, tedy se budou bránit i proti deflaci a vždy budou na stole argumenty o škodlivosti deflace, byť tomu tak zdaleka nemusí být. Pak se nikdo ani nemůže divit politickým tlakům na udržení vyšší míry inflace (znehodnocení peněz). Ostatně, jde dlouhodobě o řešení špatných makroekonomik států EU, lépe řečeno EuroAtlanské zóny, tedy i nás......kdo to kdy viděl, splácet dluhy, že...?
V oblasti tvorby úvěrů a státních dluhů jsme nepřekonatelní.....socialistic kágenerace politiků, opírající se o neokeynesiánské modely zanechá po sobě za dalších 20 až 40 let spoušť v podobě rozvrácené ekonomiky zatížené dlouhodobými závazky a mandatorními výdaji, které budou v důsledku mnohem horší, než konzervativní rozpočtová politika. Každá další generace utrácejících politiků přejících nic méně než blaho národa, zapomíná na skutečnost, že i John Maynard Keynes, otec vládních intervencí do ekonomiky, uznal, že po každé státní intervenci, musí následovat období splácení dluhů a to za posledních 60 let tak nějak celosvětově nenastalo. Dluhy díky inflaci pouze změnily hodnotu, fakticky se neustále zvyšují....
A z mého pohledu platí, že donekonečna nelze balík, nazvaný měna státu, bez následků nafukovat. Je to prostá logika věci. Nebo si myslíte, že ano?
Pak ovšem netuším, kde se zde berou krize, které zcela nekompromisně vrací, vše co je ekonomicky nereálné a dočasně přetlačené tam kde nemá být, zpět do normálního dlouhodobě udržitelného stavu. Tak lze krizi vnímat....
Nerovnovážný stav vyvrcholí krizí, která pak funguje jako nekompromisní regulátor. Nikdo mě nepřesvědčí o opaku tvrzení - celosvětové krize jsou zde proto, že politické reprezentace nejsou ochotny splácet dluhy, které vyrobí........
4. 12. 2013 15:43 | Standa
25. 11. 2013 16:03 | Martin Tuček
a pokud mohu, moc by mě zajímalo, konkrétně které ekonomické fakulty považuje pan Kohout v ČR za druho nebo třetiřadé, kterou ekonomickou fakultu vystudoval on a za jak kvalitní ji považuje v porovnání s těmi třetiřadými? Pokud to není tedy tajné, beru to pouze jako inspiraci.
Děkuji za odpověď
25. 11. 2013 11:23 | Miloš
24. 11. 2013 21:59 | Divnej pavouk
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
24. 11. 2013 9:52 | Bleble
24. 11. 2013 9:26 | Pavel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 11. 2013 23:32 | Petr Pokorný
23. 11. 2013 19:07 | Sabel
23. 11. 2013 19:01 | Sabel
23. 11. 2013 18:36 | T
23. 11. 2013 10:11 | czhunter
Já, jako laik, jsem slyšel pouze prohlášení ČNB, a o několik desítek minut později prudký pokles hodnoty koruny. To, k čemu došlo mezitím, je pro mě skryto. Dá se někde dohledat, že ČNB opravdu reálně EUR nakoupila? (identifikátory transakcí atd.), nebo trh regoval pouze na slova guvernéra a ČNB ve skutečnosti nenakoupila nic? Nebylo by to poprvé, kdy se trhy řídí pouze slovy, nikoliv činy ...
Třeba to snadno dohledat jde, jsem laik - já vím, to už jsem číkal.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 11. 2013 23:24
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 11. 2013 23:21
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 11. 2013 7:40 | Pavel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 11. 2013 23:11 | Důchodce
21. 11. 2013 19:52 | JirkaZ
Oficiální tisková zpráva Telefoniky hovoří primárně o EUR.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 11. 2013 18:21 | Jetmar
21. 11. 2013 13:42 | Laik
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/3
Předchozí