Mateřská? Rodičovská? Jak si na ní (legálně) přivydělat

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 31. 10. 2013 | 20 komentářů
Jste na mateřské nebo rodičovské dovolené a rádi byste si přilepšili? Možnosti přivýdělku jsou celkem široké. Jen je třeba dodržet stanovená pravidla, abyste se o peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek nepřipravili. Přinášíme přehled nejvýhodnějších variant přivýdělku a jejich pravidel pro rodiče s malými dětmi.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 2. 2015 21:10, kateřina

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem na mateřské dovolené s 18ti měsíčním synem. Už asi 3 měsíce si přividělávám na poště( dohoda o provedení činnosti) je to tak kolem 3000 Kč. Začali jsme plánovat druhé dítě. Někdo mi říkal že se mi bude počítat mateřská s této částky a ne z čásky ze které se mi vypočítávala mateřská na první dítě. Je to pravda???

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 20 komentářů)

22. 8. 2018 14:18

Dobrý den.pokud já vím tak pokud nastoupis do zaměstnání na plný úvazek.a částka bude výši než 10 tisíc. Tak pobírat rodicák nemůžes.Bude záležet na platu.lepší mit s zaměstnancem dohodu provedené práci.i tím můžeš pracovat i pobírat dávky i rodicak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2017 16:15 | Petra

Pokud se necham zaměstnat na HPP a zároveň jsem na rodičovské,zaměstnavatel tedy za mě bude nebo nebude odvádět soc.+ zdrav.??? Diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2017 11:06 | Hana

Dobry den, rada bych se ujistila..jsem momentalne na mat.dovolene,ktera mi konci v červnu 2017. Lze mit nasledne rozvrzeno cerpani rodicovskeho prispevku na 2roky cca za 11500Kc/mes.a zaroven delat pro sveho zamestnavatele nadale bez omezeni nebo se to vylucuje? A plati ze behem materske dov.mi v praci vznika dalsi narok na dovolenou,kterou bych si mohla vybrat v mezidobi..po skonceni mat.a nez nastoupim na rodicovskou? Mnohokrat dekuji za utrideni informaci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2017 16:35 | Dana

Jsem na ctyrlete materske dovolene,mam starsi dceru v druhe tride a mala ma v listopadu tri roky.Jsem s detmi sama a ma financni situace me nuti se zamestnat.Pred materskou jsem byla socce.Co se stane s mou materskou,pokud nastoupum na plny uvazek do prace a jaky je strop vydelku k materske.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2017 19:50 | sestry

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda když jsem zaměstnaná u jedné firmy A a jsem nyní na rodičovské dovolené. Plánuji druhé dítě a mezi tím se stane že mě společník firmy B,( je to úplně jiná firma než jsem zaměstnaná) a nastoupil znova přímo z rodičovské dovolené na mateřskou dovolenou, musím mezi tím dát výpověď u firmy A,když budu tím společníkem firmy B? Vím že u rodičovské i mateřské dovolené si muzu privydelavat ale nevím jak to je se společníkem. A ještě jedna věc,budu dělat stejnou pozici, účetní Musím mít z firmy A souhlas,že to můžu vykonávat u firmy B??? Předem děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2016 12:58 | Adela

Dobry den, mam dotaz, jsem 3. Mesic po porodu ale narok na PPM jsem nemela tudiz pobiram jen RP. Nekde jsem slysela ze 1/2 roku po porodu nesmim pracovat, ake z tohoto clanku jsem pochopila, ze muzu. Tak jak je to?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2016 11:29 | Jenifer

Dobrý den,mám dotaz jsem na rodičovské dovolené.Před tím než jsem nastoupila na mateřskou jsem byla zaměstnána.Smlouvu mi nezrušily takže se budu normálně vracet,ale nyní jsem si našla brigádu a dostala jsem smlouvu na dohodu.Jak je to s přídavkem na dítě?A co to vlastně pro mně všechno znamená?Co bych si mněla všechno vyřídit aby z toho nebyl nějaký problém.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2016 22:51 | Klára

Dobrý den chtěla bych se zeptat mam 4měsíční dceru jsem na rodičovské dovolené pobiram rodičovský příspěvek.Můj otec si našel brigádu a napsal si mne tam aby se mu nestrhavali daně ale můj přítel ma dceru napsanou ve své práci na plný úvazek.Zajímá mně jestli mi nemůžou vzít rodičovský příspěvek a nebo jestli můj přítel nebude mit problém s účtárnou ?Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2016 7:04 | Kořínková

Zdravim, jsem na MD, takže pokud budu mít sepsanou DPP u svého původního zaměstnavatele a budu mít výdělek do 5tis nemusím odvadit sociální, zdravotní, zálohu na daň a ani neprijdu o mateřskou za odpracované dny? Správně jsem to pochopila? Děkuji, Kořínková
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2015 22:25 | Madliska

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Jsem na rodičovské dovolené (dcera 17 měsíců), a chtěla bych uzavřít DPP se dvěma různými zaměstnavateli. Také bych se chtěla vyhnout podávání daňového přiznání. Je to možné, pokud si nevydělám více než 5000 Kč měsíčně. Moc děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2015 18:45 | Jana

Dobrý den, pokud Vašemu dítěti není víc jak 4 roky, vypočítává se Vám mateřská na druhé dítě stejně, jako na to první. Měla jsem to podobně :).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2015 21:10 | kateřina

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem na mateřské dovolené s 18ti měsíčním synem. Už asi 3 měsíce si přividělávám na poště( dohoda o provedení činnosti) je to tak kolem 3000 Kč. Začali jsme plánovat druhé dítě. Někdo mi říkal že se mi bude počítat mateřská s této částky a ne z čásky ze které se mi vypočítávala mateřská na první dítě. Je to pravda???
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2014 8:08 | janule100

Dobrý den, všude se píše o práci na smlouvy, ale nikde o malém přivýdělku z domova. Mám masérské kurzy a zajímalo by mě jestli bych si mohla doma přivydělávat masážemi, za měsíc by to bylo max. 2000kč. Jak je to teda u nás v ČR? A když pobírám rodičovskou z Rakouska, mohu si taky přivydělat? Moc děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2014 22:48 | Helena

Dobrý den, měla jsem prac. smlouvu na dobu určitou, nicméně nárok na md mít budu, protože jsem pracovala 10 měsíců. Smlouva mi skončila na konci čerrvna 2014. Zbývá mi měsíc do porodu a už jsem na md a ráda bych se zeptala, jestli mohu provádět tu samou činnost, jako před skončením mé smlouvy, u toho samého zaměstnavatele, ale na dpp, aniž bych přišla o peněžitou pomoc v mateřství?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2014 3:31 | Petula

Ahoj pokud to nemáš rizikový tak mužeš chodit do práce to není problém a s tím i víc možnosti na soc.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2014 12:47 | gabriela wienerova

Dobrý den Mám dotaz, jsem samoživytelka registrována na uřadu prace.Jsem těhotná 3 měsíce.Musím vlastně hlasit že jsem těhotna nebo žadat o nějaký přispěvěk?Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2014 11:27 | Jana

Dobrý den. 16.12 jsem nastoupila na mateřskou. Byla jsem zaměstnaná a k tomu podnikám jako OSVČ na vedlejší činnost. Chtěla jsem poprosit o vysvětlení a postup jak mám postupovat nyní dál. Dočetla jsem se, že do konce šestinedělí nesmím podnikat, platí to i pro vedlejší činnost? Je potřeba tuto činnost pozastavit? Pokud ano, je nějaký problém s tím, když to pozastavím až teď? Moc děkuji za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2014 13:58 | Lenka

Dobrý den,
mám 15 měsíčního syna a nabídla se mi možnost vrátit se do práce k bývalému zaměstnavateli. Jelikož malému budou 2 roky až v říjnu a tudíž ho nemohu dát do školky, ale pouze do soukromého mateřského centra, tak bych se chtěla zeptat, pokud bych ho dávala do placeného zařízení jestli je to bráno jako státní instituce a o rodičovský příspěvek bych přišla nebo ne. Dočetla jsem se, že do dvou let se může dávat dítě pouze na pět dní v měsíci do školky nebo jeslí. Ale když ho bude hlídat někdo z rodiny nebo chůva tak se RP nepřijde. Děkuji za odpověď.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2013 11:18 | Anita

Dobrý den,
také by mě to zajímalo. Mám DPP od prosince 2013 a na mateřskou dovolenou bych měla nastoupit koncem ledna 2014. Předpokládám, že DPP bude pokračovat i v roce 2014. Přijdu tak o mateřskou?
Děkuji Anita
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2013 11:28 | Vera V

Dobrý den,
V článku píšete, že si žena nesmí přivydělat v průběhu 6-nedělí. Platí tedy, že nesmí mít uzavřenou např.DPČ v tomto obodobí nebo vykazovat zisk?
Děkuji Valešová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Michal Mejstřík

ekonom

Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Michal Mejstřík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services