Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Česko hledá demagoga

Michal Kašpárek | rubrika: Publicistika | 25. 10. 2013 | 13 komentářů
Přestože Demagog.cz přináší cenný druhý pohled a stovky plácnutí uvádí na pravou míru, nemůžete ho brát jako nezpochybnitelný zdroj informací, natož pramen statistik.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 10. 2013 12:45, Roger

Honzo, a Vy si myslíte, že i když jejich cílem není hodnotit politika, s čímž zajisté souhlasím, tak že jim reálně nemohou uškodit?
Včera jsem sledoval předvolební debatu a zrovna Babiš zopakoval výrok, že tu už 23 let vládnou stále titíž lidé a tytéž strany. Obávám se, že vzít tento výrok doslova a označit daného politika za lháře, protože tu tehdy vládl Klaus, pak Zeman, a následně Topolánek, je naprostá demagogie a nepochopení toho, co daný řečník chtěl říci. Toto je typ výroků k zamyšlení, vyjádření určitého názoru a řekněme i způsob komunikace daného člověka. Ale tvrdit, že to je lež? Jsou páprdové z demagogu padlí na hlavu? Oni si fakt myslí, že Babiš myslel či tvrdil, že tu vládla stále ODS a v čele měla od roku 1990 Nečase? Tímto konkrétně se u mne demagog.cz definitivně shodil a myslím, že by to mělo být zakázáno. To, že pak své hodnocení vysvětlí podle mne není dostatečnou omluvou.

Druhá věc, taky Babiš na demogag.cz i včera, a sice cena židlí na ministerstvech. Jedno za 2000 a druhé za 6000. Tam mu dali za pravdu. Jenže ve skutečnosti stály 1995 resp. 6125 => nepůjdu teď na demagog, abych našel úplně přesné cifry, ale spíše položím otázku. Jak velká odchylka je ještě pravda, a jaká je už lež? Třeba u paní Němcové, i když podstata byla podobná, větší odchylku (podle tohoto článku) už neuznali...
Je nesmyslné pak uvádět nakolik je kdo lžívý či věrohodný.

Reagovat

 

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 25. 10. 2013 09:26)

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

25. 10. 2013 7:37 | Roger

Celkem dobrý článek, i když sám bych k demagogu.cz byl podstatně tvrdší, a dokonce si myslím, že by tento plátek několik nemyslících zoufalců mohl být nejednou zažalován za pomluvy.
Tady jsem vybrané nějaké případy, mne napadají další. Faktem je, že největším demagogem je server sám, a co mi vadí, že to nedává otevřeně najevo. Jak správně píšete, demagogií není jen co se řekne, ale i co se neřekne, Dobrá myšlenka, která demagogovi uděluje nedostatečnou dvojnásob. Smutné je, že ať to lidi berou s rezervou nebo ne, tak jim to minimálně do podvědomí pár lží uloží. Ne všechno si detailně čtu, ale vím, že Okamura je největší lhář, i když jsem si to do té doby nemyslel :-(.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 7:41 | Roger

opravy:(:(:
=...plátek několikA nemyslících zoufalců...= =Tady jsem četl nějaké vybrané případy, mne napadají další.=
omlouvám se
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 9:26 | Honza

Článek správně upozorňuje na úskalí demagoga, ale zejména v závěru je až zbytečně tvrdý. Předpokládám, že ten server si ani neklade za cíl nějak hodnotit celkovou kvalitu politika. Jen se je prostě snaží chytat při lžích a trochu ty lži rozmáznout.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 10:07 | pavlína

ale server demagog si skutečně neklade za cíl nějak komplexně hodnotit politiky, pro nějaký hlubší výklad by tu měli být kvalifikovaní a placení novináři.. demagog.cz konstatuje fakta, doplňuje informace, u každého výroku uvádí proč je hodnocení takové, jaké je.. člověku, který si přečte víc než úvodní graf, to může poskytnout nějaký plastičtější obrázek.. pokud někdo skončí u grafu s počtem nepravd, je to stejné, jako když v novinách čte jen titulky..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 12:07 | Fredy

Mám stejný názor. Ti, cop mají (mnohdy slepou) důvěru v nějakou stranu, či politika, tak v tom budou vždy hledat nějaké ALE .....
Pokud by se tyto stránky dostaly více do podvědomí novinářům, ale i samotným politikům, tak by se to mohlo odrazit na celkové politické kultuře u nás.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pavlína 25. 10. 2013 10:07)

25. 10. 2013 12:45 | Roger

Honzo, a Vy si myslíte, že i když jejich cílem není hodnotit politika, s čímž zajisté souhlasím, tak že jim reálně nemohou uškodit? Včera jsem sledoval předvolební debatu a zrovna Babiš zopakoval výrok, že tu už 23 let vládnou stále titíž lidé a tytéž strany. Obávám se, že vzít tento výrok doslova a označit daného politika za lháře, protože tu tehdy vládl Klaus, pak Zeman, a následně Topolánek, je naprostá demagogie a nepochopení toho, co daný řečník chtěl říci. Toto je typ výroků k zamyšlení, vyjádření určitého názoru a řekněme i způsob komunikace daného člověka. Ale tvrdit, že to je lež? Jsou páprdové z demagogu padlí na hlavu? Oni si fakt myslí, že Babiš myslel či tvrdil, že tu vládla stále ODS a v čele měla od roku 1990 Nečase? Tímto konkrétně se u mne demagog.cz definitivně shodil a myslím, že by to mělo být zakázáno. To, že pak své hodnocení vysvětlí podle mne není dostatečnou omluvou.
Druhá věc, taky Babiš na demogag.cz i včera, a sice cena židlí na ministerstvech. Jedno za 2000 a druhé za 6000. Tam mu dali za pravdu. Jenže ve skutečnosti stály 1995 resp. 6125 => nepůjdu teď na demagog, abych našel úplně přesné cifry, ale spíše položím otázku. Jak velká odchylka je ještě pravda, a jaká je už lež? Třeba u paní Němcové, i když podstata byla podobná, větší odchylku (podle tohoto článku) už neuznali... Je nesmyslné pak uvádět nakolik je kdo lžívý či věrohodný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 25. 10. 2013 09:26)

25. 10. 2013 14:46 | jp

"Věnujte stejnou pozornost tomu, co není, jako tomu, co je, radí ve výborné knize Antifragile myslitel Nicolas Nassim Taleb." To mi připomíná výborné Co je a co není vidět od F. Bastiata.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 14:56 | Fredy

Jeden "demagog" se rozhodl, že si přečte jeden časopis a to hned v tisícovkách kusů ..... :)
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/52402/utok-na-reflex-kdosi-skupuje-nove-vydani-pry-kvuli-volbam.html
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 18:53

bacha na Bábiša, aj Teba si kúpi...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 25. 10. 2013 14:56)

25. 10. 2013 21:46

Myslíte, že by mi také zavolal? .....
https://www.youtube.com/watch?v=o1CrTjGlDc4
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 25. 10. 2013 18:53)

26. 10. 2013 8:54 | Roger

Tak ono taky, že Reflex otiskne své spekulace v neprospěch subjektu, který má potenciál měnit zaběhané pořádky, právě jediný den před volbami, je natolik do očí bijící, že to obsahu celého článku dává docela hořkou pachuť. A i když jsem si ho dneska vyhledal na Internetu (předpokládám jde o podobné nebo stejné znění), tak právě toto načasování v mých očích podrývá serióznost a důvěryhodnost informací v něm obsažených. A také mne pochopitelně vede k úvaze, zda autor, potažmo Reflex, nebyl ve skutečnosti přemotivován z externích zdrojů :-(.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 25. 10. 2013 14:56)

26. 10. 2013 11:56 | Fredy

Rogere, klidně by to tak mohlo být, ale proč pak Babiš a jeho rowdies objíždí republiku a všechen Reflex skupují?
Nabízí se jediná odpověď. Aby se ty informace nedostali k očím těch, kteří věří že Babiš něco změní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 26. 10. 2013 08:54)

26. 10. 2013 13:36 | Roger

Podle mne je chování jeho rowdies pochopitelné. Není fér takové spekulace zveřejnit nyní, kdy není možno se bránit, vysvětlit některé věci atd. během jediného dne Věřím, že bude dost času, aby se tyto věci vyjasnily.
Mimochodem, většinou volíme nejmenší zlo, protože nikdo není svatý. Vybavila se mi nyní předvolební debata, kdy se do Okamury pouštěli (konkrétně nedoceněný Moravec, který pak skákal do řeči a nedal možnost se vlastně bránit) za to, že má účast v Senátu jen 70%. Dobře, možná to je pravda, jenže pokud je to tak, že přesto Okamura patří mezi 10% nejčastěji přítomných senátorů. pak je to zrovna tak nefér, když se ta informace vytrhne z kontextu.
Je nereálné myslet si, že Babiš dělal vždy vše naprosto poctivě - ale použít to tímto způsobem ve prospěch těch, co naší zemi neprospěli na rozdíl od něj ničím, a celé roky ji beztrestně okrádají, aniž by tvořili hodnoty, pracovní místa, atd. - jenom proto, aby ji rozkrádat mohli dále - to považuji za velmi nízkou hru, útočícího na velmi 'neuvědomělého' voliče. Babišovu protiakci pak chápu jen jako bleskový boj proti této nefér hře. Předpokládám - je-li na těch spekulacích něco pravdy - bude plno času, aby toto přišlo na přetřes po volbách. Mám však za to, že tato fakta byla známá dávno, a že kdyby byla nějak klíčová, tak se s nimi naložilo jinak a dříve.
Fredy, tady opravdu vidím jen snahu zmanipulovat určité procento nerozhodnutých voličů, a proto protiakci chápu (třebaže zatím ani není potvrzená, kdo za ní stojí).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 26. 10. 2013 11:56)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 978 002 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2019

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #4 Mrtvička

Zdravím z noční. #4 Mrtvička

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Sex nechceme, díky

Sex nechceme, díky

Asexuály označuje písmeno „A“ v delší verzi známé zkratky sexuálních menšin LGBTQIA. Potřebujeme...více

Tuk, žár, kyselost, sůl. V téhle kuchyni recepty neexistují

Tuk, žár, kyselost, sůl. V téhle kuchyni recepty neexistují

Žádný kulinářský pořad se vloni v Americe neřešil tolik jako netflixová série Salt Fat...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 42 duelů
×
Pavel Skřivánek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 40 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK