Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Volební speciál: Vaše peníze. Jak s nimi chtějí hospodařit Petr Mach a Strana svobodných občanů

Ondřej Tůma | rubrika: Dotazník | 8. 10. 2013 | 53 komentářů
Poslední víkend tohoto měsíce – 25. a 26. října – nás čekají předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Zjišťujeme ekonomické a finanční postoje stran, které se ucházejí o vaše hlasy a správu peněz našich vezdejších. Po Janu Mládkovi z favorizované ČSSD odpovídá na náš dotazník Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 10. 2013 9:44, jp

Opravdu svěží vítr a jediná volitelná strana! Srozumitelný program, který dává ekonomický smysl (jako rakouská ekonomická škola, z které vychází). Žádné sliby, žádné zvýhodňování jedněch na úkor druhých, nastavení férových podmínek pro všechny, zbytek je na lidech, to nevylučuje i solidaritu společnosti, která bude bohatší tím, že bude méně zasílat do státu.

K údajnému "extrémismu":

Vyrovnaný rozpočet? Dobré hospodaření, vyrovnaný rozpočet, snížení dluhů není extremismus, ale zdravý rozum. Lépe učinit hned, než nás ještě větší problémy doženou v budoucnu, jakože doženou!

Zrušení daně z příjmu? Proč ne, když je to výměnou za zrušení dotací. Daně se sníží všem, dotace ubydou jen někomu (hlavně těm, co si ze státního staví hotely a farmy apod.).

Vystoupení z EU? Vystoupili byste ze Sovětského svazu? Tomu se EU stále více blíží svým stále více centrálnějším řízením. Vystoupení z EU neznamená zpřetrhání vazeb, naopak chtějí zachovat volný obchod – to je skvělá myšlenka, na které byla EU původně postavena a od které se notně vzdaluje (bohužel).

A propo, nebojím se ztraceného hlasu a hlas jim dám, i stále více lidí v mém okolí. Šance je! Mnohem horší a vyhozenější hlas je hlasovat proti svému svědomí...

Reagovat

 

+111
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 10. 2013 7:36, mario

Škoda, že některé názory Macha a Svobodných jsou příliš extrémní: vystoupení z EU, legalizace švarcsystému, atp. Tím je pro mě nevolitelný. I když bych si ho do sněmovny v podstatě i přál jako protiváhu všech těch utrácečů.

Reagovat

 

-195
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (53 komentářů)

9. 10. 2013 21:53 | Martin

Vy budete asi členem, že ano? Pan Mach je Klausuv vlezprdelka - staci si jen vsimnout, do jakych dozorcich rad byl tento niemand dostrcen. Dokonce snad pry i vyucuje...to mi uz prijde ad absurdum. Dvakrat jsem ho videl zive a hledal jsem sit, kterou bych na nej hodil. Necht se na mne nikdo nezlobi, ale ten clovek je sociopat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-29
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (cedr 08. 10. 2013 05:24)

10. 10. 2013 8:20 | Pavel

Zajímavé, že lesy byly soukromé stovky let a žádní zlatokopové je nezlikvidovali. A dlouhodobé investice, to není problém jen lesů. Třeba houslaři nakupují dřevo, že kterého budou dělat housle jejich prapravnuci až po jejich smrti.
Dlouhodobá péče o majetek, přesahující generaci, samozřejmě fungovat může a fungovala, dokud bylo vlastnictví posvátné a nikdo se neodvážil na ně sáhnout. Ale když v dnešní době nevím, jestli se banda komunistů v parlamentu nedohodne, že od zítřka bude vše zase všech, proč bych se o majetek měl dlouhodobě starat? Existence těch vámi kritizovaných zlatokopů je důsledek zasahování státu do soukromého vlastnictví a další zestátňování to jen zhoršuje.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarda 08. 10. 2013 21:17)

10. 10. 2013 8:22 | Pavel

Podle naší ústavy každý poslanec hlasuje podle svého vědomí a svědomí, ne podle toho, kdo je ve vládě a co si který ministr vymyslí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 09. 10. 2013 14:23)

10. 10. 2013 10:38 | da

jenomže extrémní názory nejsou tak často průchozí. Pokud souhlasíte se základními myšlenkami, tak nevidím důvod proč je nevolit. Jednou jsem volil program, který neurazí, není extrémní a byl proti ČSSD, pak vznikli Svobodní. Od té doby mám jasno.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mario 08. 10. 2013 07:36)

10. 10. 2013 12:56 | Pavel

Vážený Martine, možná by stálo za to občas zkusit používat ověřitelné informace a ne agenturu JPP. Na http://1url.cz/ZqSp si snadno ověříte, že Petr Mach byl pouze jedenkrát v dozorčí radě a i tam už od roku 2010 nefiguruje.
Zkuste nám příště v pozitivním duchu zdělit vaše politické preference a ne negativně plivat po těch s kterými nesouhlasíte.
Předem děkuji, Pavel (PS: nejsem nikde členem)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 09. 10. 2013 21:53)

10. 10. 2013 21:34 | Martin

Vážený Pavle, nicméně pan Mach byl do té dozorčí rady stejně dostrčen díky patolízalství k VK. Jeho extremistické názory mne děsily a děsí. Je to arogantní a narcistní typ stejně jako jeho vzor, na kterém se dlouhou dobu přiživoval. Bez něj by mohl učit tak maximálně v jeho institutu. Člověk bez empatie, bez vztahu k životnímu prostředí, přísně pragmatický typ, který populisticky hlásá myšlenky blízké lidem, kteří nenávidí všechno a všechny. Nazývá to "svobodou", a přitom je to anarchie a JÁjismus. S tímto myšlením by mohl uspět leda tak v dobách Adama Smithe (za feudalismu!), nikoli v 21. století. Snad už jsme jako společnost trochu dále a tyto extremisty nebere nikdo vážně. Rozhodně nerad plivu kolem sebe a také nerad používám invektivy, ale z lidí jako on je mi opravdu zle.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 10. 10. 2013 12:56)

11. 10. 2013 8:02 | Pavel

Vážený Martine, nerad se opakuji, ale: zkuste nám v pozitivním duchu zdělit vaše politické preference a ne negativně plivat po těch s kterými nesouhlasíte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 10. 10. 2013 21:34)

11. 10. 2013 10:28 | Martin

Vážený Pavle, preferuji politický střed, bohužel politika není o levici, pravici nebo o středu, ale o lidech, kteří ji dělají. Ve všech stranách bych dokázal najít schopné a solidní lidi, bohužel najít stranu s převahou takových lidí je v ČR obtížné. Možná strana zelených, ale bohužel extrémní názory se u některých členů projevují i tam (mám ale pocit, že se to lepší). Holt politika je také o kompromisech. P.S. to neznamená, že bych u svobodných nenalezl rozumné myšlenky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 11. 10. 2013 08:02)

11. 10. 2013 17:58 | Luděk

Zcela s Vámi souhlasím. Vzhledem k prakticky nevyhnutelné příští vládě levicové lůzy postavené na Komunistech nabízejí tyto volby unikátní příležitost dát najevo svůj názor, aniž by se člověk musel bát, že se možná jemu nejbližší strana nedostane do parlamentu. Teď nemá smysl volit tzv. menší zlo v podobě programově rozplizlých stran typu ODS a TOP 09, které se tváří jako pravicové, ale když jsou ve vládě, tak jen zvyšují daně a dokonce zostřují daňovou progresi - tedy dělají přesný opak toho, co jsem o nich jako pravicový volič očekával. Od teď Volím Svobodné!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+27
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jp 08. 10. 2013 09:44)

21. 10. 2013 12:54 | Petr Ježek

Předně, hodnocení odpovědí jednotlivých dotazovaných námi návštěvníky je absurdní, týká se více nespecifických sympatií a antipatií než schopnosti vyhodnotit odpovědi dotazovaných. Mimochodem, Petr Mach by asi byl ze Skautu za takové lhaní rychle vyloučen, když tvrdí, že lidé se uživí za méně než 60 Kč za hodinu a že horní limity pro úrokové sazby a RPSN vyhání chudáky do náručí lichvářů. Ostatně plédovat za svobodu a k odpovědnosti dle míry svobody mlčet jako hrob je také výsadou zcela jiných mravních norem než jím vzpomínaných skautských. No, alespoň víme, komu nelze věřit ani suché z nosu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

21. 10. 2013 21:23 | Helena Sasová

Pro mě je tato strana nevolitelná předně pro prosazování školného na VŠ a výrazem: " Nesmíme dopustit". Takové výrazy do demogracice nepatří. Prostě, pokud to většina chce, budou to "muset dopustit", ať se jim to líbí nebo ne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2013 10:46 | Mike

Je pravda, ze jsem student a nemam rodinu, ale v Praze ziji obstojne za 6000(nejsem na koleji), na jidle nesetrim, utracim za nadprumerne kvalitni veci, nekourim, nepiju, nekupuji si kraviny - zit jde o mnohem mene nez z 8000/mesicne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Petr Ježek 21. 10. 2013 12:54)

4. 11. 2013 11:36 | Lukáš

Citace - Martin / 10.10.2013 21:34

Vážený Pavle, nicméně pan Mach byl do té dozorčí rady stejně dostrčen díky patolízalství k VK. Jeho extremistické názory mne děsily a děsí. Je to arogantní a narcistní typ stejně jako jeho vzor, na kterém se dlouhou dobu přiživoval. Bez něj by mohl učit tak maximálně v jeho institutu.

Jak by Mach "bez Klause" mohl učit v "Klausově institutu"? Uberte nepodložených emocí a lépe pracujte s fakty, zde si sám protiřečíte..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 10. 10. 2013 21:34)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Martin Jahn

manažer

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
52,38 %

z 63 duelů
×
Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
51,11 %

z 90 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK