Pololetní vysvědčení investora: chvalitebný

Jan Traxler | rubrika: Analýza | 2. 7. 2013 | 8 komentářů
První polovina letošního roku je za námi. Pojďme si proto, podobně jako ve škole, vyhodnotit výsledky za uplynulých šest měsíců. Kromě bilance v článku nabízím také aktualizovaný výhled na pololetí druhé.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 7. 2013 13:03, Bedja

Něni nutno překonávat index. DAX udělal za 25 let krásných 600% nebo 700%, 8% ročně v průměru a to stačí.

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

2. 7. 2013 22:18 | Pavel Filip

Čemu nerozumíte? Jako investor dopředu nevím, který manažer mi market timingem vydělá a který ne. I vy říkáte, že market timing nikdo neumí, tak jak by investoři takového manažera předem rozpoznali? Ať si pro mě za mě portfoliomanažeři vydělávají market timingem, ale kteří to jsou? Ján Hájek? Mark Mobius? Stanley Bradley?
Ať je to, jak chce, aktivní investoři jako celek dávají stejně dohromady tržní portfolio, takže můj úvodní výrok platí bez ohledu na market timing.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 16:02 | drozden

Priznam se, ze docela dobre nerozumim dichotomii PM/investor (stradatel). Jestlize vydelava PM, vydelava i investor (pokud si tedy nenacasuje spatne vklady/vybery, ale to ted neni podstatne). Ja jsem reagoval na to tvrzeni, ktere vychazi ze Sharpeovsko-Bogleovskeho pohledu, kdy je predkladane zcela spravne tvrzeni, ze po poplatcich musi byt nutne prumerny investovany obolus o neco nize, nez prumer trhu, jako vychodisko k chovani se na trhu, ktery ten model nezahrnuje. Vy totiz muzete casovat svoje nakupy a dokud to tak nebude delat prilis mnoho lidi s nezanedbatelnym mnozstvim penez, pak to je mozny zpusob, jak index/prumer prekonat, ackoliv budete investovat pouze do nej. Viz napriklad CAPE R. Shillera.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 14:41 | Pavel Filip

"To je pravda pouze v tom pripade, kdy aktivni manager ma mandat jen a pouze na to, byt neustale plne investovan. Neni vyloucene, aby nejaky manager prekonaval index jen diky casovani - napriklad nakupu indexu. Historicky se to sice nikomu moc nedarilo (snad s vyjimkou Klarmana, Markse a podobne), ale to na veci mnoho nemeni."
Pozor, já mluvím o střadateli! O manažerovi jsem neřekl ani slovo! (Pro mě jako střadatele je zásadní například PRÁVĚ ta informace, že se to nikomu moc nedařilo. Jak bych tím pádem mohl dnes, v tomhle okamžiku, rozpoznat portfoliomanažera, který mi v budoucnu market timingem překoná index? Například nákupem indexu? Podle čeho bych ho poznal? Tedy za předpokladu, že jsem takový investor, který si vůbec může dovolit kupovat tehdy, když ostatní prodávají, a naopak.)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 13:03 | Bedja

Něni nutno překonávat index. DAX udělal za 25 let krásných 600% nebo 700%, 8% ročně v průměru a to stačí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2013 12:30 | drozden

Citace - Pavel Filip / 02.07.2013 09:19

Pozor! Střadatel, který si zvolí aktivní správu svého majetku, nevydělá po započtení poplatků v průměru víc než index. Doporučuji stránky Fama/French Forum, kde jsou přístupnou formou uvedeny důvody, proč to tak je (www.dimensional.com). Pěkný den.

To je pravda pouze v tom pripade, kdy aktivni manager ma mandat jen a pouze na to, byt neustale plne investovan. Neni vyloucene, aby nejaky manager prekonaval index jen diky casovani - napriklad nakupu indexu. Historicky se to sice nikomu moc nedarilo (snad s vyjimkou Klarmana, Markse a podobne), ale to na veci mnoho nemeni.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 9:25 | Pavel Filip

Milý anonyme, poučte mě. Co je to ten index? A umíte se podepsat? Nebo se snad bojíte, že říkáte hlouposti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 9:22

Už zase? Nejdříve si udělejte jasno v tom, co ten index vlastně je a jak je to s tím překonáváním indexu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 9:19 | Pavel Filip

Pozor! Střadatel, který si zvolí aktivní správu svého majetku, nevydělá po započtení poplatků v průměru víc než index. Doporučuji stránky Fama/French Forum, kde jsou přístupnou formou uvedeny důvody, proč to tak je (www.dimensional.com). Pěkný den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastimil Tlustý

politik

Šárka Grossová

podnikatelka

Vlastimil Tlustý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services