Srovnání spořicích účtů: Kdeže loňské úrokové sazby jsou!

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 30. 5. 2013 | 25 komentářů
AKTUALIZOVÁNO: Air Bank snížila úrok na 1,6 % p. a! Problémy na trhu družstevních záložen výrazným způsobem zamíchaly s pořadím nejlépe úročených spořicích účtů. Pokud byste měli po ruce dvě stě tisíc a chtěli je právě teď „vrazit na spořák“, nejvyšší úrok hledejte u Air Bank a Equa Bank, shodně nabízejí 1,8 procenta za rok.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 5. 2013 13:35, SpookY

Jsem jediný, komu připadá divné, že jsou zablokovány dvě nejvýhodnější záložny? A pokud jedna z nich je zablokovaná proto, že tam bylo podezření, že se plánuje tunel, tak proč nezarazili jen ten tunel? Podle toho, co bylo zveřejněno, má ona záložna dokonce jedno z nejnižších procent rizikových úvěrů.

Je to jen účel, aby ostatním banksterům "nedeformovali trh"?

+60
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 25 komentářů)

24. 6. 2013 16:48 | Martin

Ano, jsou. Equa nemůže mít na SÚ vyšší sazby než Airbank. Neptejte se proč, nevím. Informaci o závislosti mám přímo z Equa bank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2013 23:46 | Spořič

Konec AXA bank mě vyprovokoval k tomu, abych si udělal průzkum trhu a našel si vhodnou náhradu za končící spořicí účet. A když už jsem se s tim dělal, tak jsem si říkal, že by se to mohlo hodit i ostatním při hledání nového spořícího účtu :) Koukni na http://sporici-ucty-srovnani.comehere.cz/axa-sporici-ucet.html
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2013 19:24 | Gabriel Pleska

Podle toho, jak jsme srovnání nastavili, není v tomhle problém. Vedení běžného účtu je zdarma nejen pokud na něj měsíčně přijde 10 000 Kč, stačí mít splněnou podmínku, že na všech účtech v Equa bank máte aspoň 100 000. A my bychom v našem příkladě měli 200 000. Zmínka o běžném účtu jakožto podmínce spořáku a o podmínkách běžného účtu ovšem padnout mohla/měla. Díky za inspiraci, příště na to dáme víc bacha.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2013 19:02 | Roman Smékal

Bylo by vhodné říci, že u Equa bank NENÍ možné si zřídit spořící účet v CZK bez běžného účtu. A to je malá zrada, neboť běžný účet vede banka zdarma pokud jsou příchozí měsíční platby nad 10000Kč, v opačném případě budete platit 99Kč měsíčně. :-( Nevšiml jsem si, že by to zde někdo řekl!!! viz časté otázky pro spořicí účet, zde se podívejte na dotaz mohu i otevřít spořicí účet i samostatně? http://www.equabank.cz/produkty/sporeni/sporici-ucet/caste-dotazy/#submenu viz také sazebník běžného účtu http://www.equabank.cz/produkty/bezny-ucet/bezny-ucet/sazebnik/#submenu
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2013 13:20 | vox

Tak tentokrát byli rychlejší :-( Dnes v e-bankovnictví Equa přistála zpráva, že taky snižujou na 1.6. Mi neříkejte, že se spolu nedomlouvají...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2013 20:15

Moc trefná ilustrační fotka, mě to taky tak vzalo!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2013 13:56 | Jan Bartoš

Nevím, proč do žebříčku pořád zařazujete přiblblý účet od Zuna, kde je podmínkou připsání úroku, že v daném měsíci nevybíráte. Nejde jen o to ,že "výběry je třeba naplánovat na začátek měsíce", jak se občas papouškuje, ale především to, že pak už musíte rovnou vybrat všechno, pokud Vám tedy nestačí nulový úrok až do konce toho měsíce. Tenhle produkt je možná zábavná hříčka pro hračičky, ale NENÍ to srovnatelný spořící účet.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2013 13:55

JT má minimální vklad 500 tisíc, tu se myslím srovnává nějaký konkrétní nižší vklad.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2013 13:06 | osvoboditel

A co třeba Evropsko-Ruská banka? Vidím na jejich webu super úroky, ale jinak jsem to nestudoval, nevím jestli splňuje podmínky výběru ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2013 6:43

Heč já stihl Wustenrot s 1,8 :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 21:32 | mai

JT
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 18:40 | Kuzma

Ale na jak dlouho. Posledně když airbank snížila sazbu tak equa bank udělala to samé a po 14 dnech snížila úrok na stejnou výši jako airbank. Takže sem si na 14 přesunoval peníze tam a pak zpátky :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 18:08 | Bára

od 6. června snižuje sazbu Air Bank na 1,6 % :( tak teď vychází nejlíp Equa banka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2013 18:04 | Gabriel Pleska

Máte pravdu, omlouvám se – 500 Kč je minimální vklad, členský poplatek je podle stanov jen 100 Kč. Nicméně, jak jsem již pověděl, důvod, proč Creditas nenajdete v žebříčku je výpovědní lhůta. A je legrační, že ji Creditas inzeruje jako „velmi krátkou“, když jiní se obejdou docela bez ní...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 17:17

dámy, záložnám, zdá se, definitivně odzvonilo - z téhle šlamastiky se celý trh kampeliček jen tak nevzpamatuje
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 16:33 | Magdaléna Kišíková

Souhlasím, s paní Martinou. Spořící účet Benefit na 2,1% mám a žádný pětisetkorunový poplatek jsem tedy rozhodně neplatila. Se spořícím účtem jsem maximálně spokojená. Ostatně jako s celou Záložnou Creditas!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2013 16:26 | martina

Žádný poplatek v Záložně Creditas není! Těch pětset korun je minimální vklad při založení. Je to vklad, který je váš a vkládá se na založený Spořící účet Benefit a jdou Vám z něj úroky!! Jako u každé záložny je zapotřebí dát Základní členský vklad, který je v Creditasu 100,- Kč. Ten je vratný po ukončení členství.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 14:19

a kde ty termíňáky máte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2013 13:35 | SpookY

Jsem jediný, komu připadá divné, že jsou zablokovány dvě nejvýhodnější záložny? A pokud jedna z nich je zablokovaná proto, že tam bylo podezření, že se plánuje tunel, tak proč nezarazili jen ten tunel? Podle toho, co bylo zveřejněno, má ona záložna dokonce jedno z nejnižších procent rizikových úvěrů.
Je to jen účel, aby ostatním banksterům "nedeformovali trh"?
+60
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2013 12:10 | Jindra Buk

Termíňáky i stavebka jsou produkty určené k odlišnému využití. Při správném používání si tak nekonkurují. Nízké sazby daleko spíš nahrávají podílovým fondům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services