Splátky úvěru
Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Které řetězce vás dál matou? Prozkoumali jsme slevy
Po roce jsme znovu prošli největší obchodní řetězce. Zajímalo nás, jak vypadají jejich...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Ladislav Blažek
podnikatel, pánské oděvy Blažek
Gabriel Eichler
podnikatel a investor, Benson Oak

53,33 %
z 15 duelů

53,33 %
z 15 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Srovnání: Hypotéka versus úvěr ze stavebního spoření
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
22. 4. 2013 23:47, Roman
Docela ZAVÁDĚJÍCÍ článek (dle mého objednávka některé z bank poskytující hypotéky) - včetně srovnávání hypotéky versus stavebka. Může mi autor, nebo kdokoliv vysvětlit jak chce srovnávat hypotéku s úrokovou sazbou fixovanou na 3 až 5 let, a stavebko, kde je (ve vetšině případů) fixace na celou dobu překlenovacího úvěru, a následně i toho tzv. "řádného" úvěru ??? Je to jako by jste chtěli srovnávat jablka a broskve. Dva různorodé prostředky, z nichž má každý své výhody, i nedostatky (rizika). Vždy záleží která výhoda, nebo riziko je pro člověka důležitější a dává jí přednost před dalšími. Pokud tady chce být někdo objektivní a srovnávat tyto dva různé produkty, nechť si nejdřív zajde do své stavební spořitelny a nechá si udělat model na svůj konkrétní případ financování, kde bude uvedeno RPSN (Roční Procentní Sazba Nákladů) Pak si zajděte do své banky a nechte si udělat model se stejnými základními parametry - to znamená, kromě výše úvěru i fixaci na stejnou dobu jako u stavebka tj. v průměru cca kolem 20ti let. Stěží se někde dostanete pod 4, možná ani pod 5%. A to si pak dejte do toho vašeho slavného srovnávače!!
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
23. 4. 2013 15:26, Roman
A to, že současný systém je systémem bez peněz Vám nakukal kdo ?? Docela se bavím nad některými příspěvky "rádoby ekonomů". Jen pro Vaši informaci, už na začátku této, nazvěme ji třeba "finanční" krize, se banky, které zachraňovaly vlády jednotlivých zemí tím, že za finanční injekce skupovali podíly v těchto bankách, napakovaly nejen "levným", ale i obrovským kapitálem (aktiva), který získaly za nulový úrok, protože vlády chtěly aby se znovu rozhýbala kola, která pohání ekonomiku, a na kterém od té doby "sedí"... Na našem bankovním trhu je situace trochu jiná - třeba spořka má díky vkladům od půl republiky obrovský kapitál, který si může dovolit půjčit, ale proč půjčovat levněji lidem, když jsou schopni splácet i víc, a potažmo se tím okrádat o zisk..??
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)
3. 4. 2014 20:53 | anonym
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
3. 4. 2014 20:51 | anonym
23. 4. 2013 15:42 | TVK
Celý systém SS je navíc sešněrován tarify, kde jsou provázány poplatky, úrokové sazby a délky splatnosti a délky spoření. Typicky např. nízký úrok ve fázi řádného úvěru znamená pomalejší náběh hodnotícího čísla (nižší koeficient) a delší spořící část, ale zato znamená zase kratší dobu splácení a vyšší splátku. Popř. je levnější úvěrový tarif spojen i s nižším úrokem na straně spořící. A takových „chytáků“ tam dle spořitelny a tarifu může být více. A to vše navíc dle podmínek, které člověk uzavřel klidně 10 let předtím, než se vůbec dostane k nároku na úvěr.
Takže ni není černobílé (a ani to tak z článku nevyznělo), vše je potřeba porovnat a zvážit. Ale rozhodně, pokud má někdo delší stavební spoření, založené v dobách příspěvku 4.500, popř. 3.000 Kč, je pak škoda na závěr nevyužít řádný úvěr.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 4. 2013 15:26 | Roman
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 4. 2013 14:48
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 4. 2013 10:02 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 4. 2013 10:02 | Quarz
23. 4. 2013 10:02 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 4. 2013 0:41
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 4. 2013 23:47 | Roman
22. 4. 2013 22:18
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 4. 2013 19:54 | franta
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 4. 2013 10:51 | Věra
22. 4. 2013 10:34 | host
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 4. 2013 9:33 | VlK
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 4. 2013 9:29 | Tomáš
22. 4. 2013 9:04 | eďa
Tak jak to tedy funguje ve světě plném prachů. Banka je plná hlavně těch virtuálních, co se jednoduše tisknou jen vašem monitoru, když si otevřete svůj účet a podle požadované výše je neomezené množství z ničeho, resp. z uložených rezerv- vkladů. A jak už z jejího erudovaného podnikání každý pochopí, chce toto virtuální nic udávit - vyměnit za pasivum a aktivum s finančně totálně negramotným stádem volů a krav, co chtějí hrát 20, ale i 30 let trvající ruletu s nemovitostí, kterou ji předhodí jako návnadu - kořist = zástavu. No a pak hypotečníkovi začíná ono 20-30. leté ekonomické otroctví, zatímco banka se řehtá takovému tydýtovi 20-30let. No není lepší být tím kouzelníkem - bankou plnou bezcenných prachů nebo hypotečníkem - dokonalým otrokem, který bezceným prachům dal nejen pasivní hodnotu = zástavu , ale i aktivní hodnotu v podobě závazku platit poplatky, úroky, ale i pojištění?