Výpočet čisté mzdy 2023
Interaktivní grafiky
Kolik bere ajťák, prodavač, bankéř? Nový přehled mezd
Velký mzdový průzkum společnosti Grafton Recruitment zmapoval finanční ohodnocení stovek...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kde prodávali špatný benzin, naftu nebo LPG? Nový přehled pokut od ČOI
Projděte si seznam pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky
Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Zdeněk Bakala
podnikatel, BXR Group
Jaroslav Havel
advokát

150,00 %
z 8 duelů

100,00 %
z 1 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Ani paraziti, ani sůl země. Ať živnostníci platí podobně jako zaměstnanci
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
30. 3. 2013 19:32, boris
Vážený pane, pletete si peníze, které platí firma za to, že máte práci (to je jádro pudla, o co jde). Tato daň přidaná ke mzdě, kterou musí firma zaplatit, protože Vám dala výplatu, je svinstvo, které ovšem bude na věky, protože stát rozhazuje, takovým způsobem, že se bez této zlodějiny neobejde. No a , protože jediní, které je možno ješte okrádat (aspoň si to rudí myslí), jsou OSVČ. Pokud by byla jen z 50% pravda o výhodách OSVČ, tak už všichni byli dávno podnikatelé. Jenže je jich stále méně.Bohužel. Vysvětlím to, OSVČ je mnohem levnější, než firma, té tudíž, při využití jejich služeb, zůstane více peněz na inovaci, mzdy atd. Pro stát je OSVČ nejlevnější obyvatel. Nečerpá sociálky, nemocenskou, nechodí zbytečně do nemocnice (kdo by ho živil), ale platí stejně sociální a zdravotní pojištění, jako Vy pane zaměstnanče, který můžete marodit,dovolenkovat,čerpat socíální poplatky a těšit se na důchod a ztěžovat si jak je hrozné, když máte pracovat v sobotu. OSVČ drží hubu a modlí se, aby dostal zaplaceno a nevtáhl rodinu do dluhů.Mám spoustu známých z okruhu zaměstnanců i OSVČ. Zaměstnanci mají úplně zkreslené představy o vytváření zisku, o neprospaných nocích se jim ani nezdá. Vše platí zaměstnavatel a je toho plně zneužívano.Já dělám v IT jako OSVČ, platby mám paušálně, a jestli projedu benzín za 4000,- nebo 15000,- je firmě jedno, hlavně musím být okamžitě na místě, jedno zda v ČR, či PL. Pokud se mi to nelíbí, jsou další, ochotni podepsat ortel. Ne, ne nemáte vůbec šajnu o životě OSVČ (těch normálních).
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
29. 3. 2013 10:28, RZ
souhlasím absolutně s Mládkem , mrzí mne, že odvolal . rozdíl mezi OSVČ a zaměstnancem je nemravý , z toho plyne že jsou to parazité !!! Stav takové extrémní daňóvé nerovnosti je prostě nemravný a všichni OSVČ být nemohou ....
Další příspěvky v diskuzi (celkem 248 komentářů)
3. 4. 2013 14:10 | Tomáš
3. 4. 2013 13:31 | prduch
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
3. 4. 2013 11:49 | Radim
3. 4. 2013 7:22 | Jakoubek Jiří
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 19:32 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 18:35 | Raven
2. 4. 2013 16:15 | DavidM
2. 4. 2013 15:37 | Harakiros
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 14:16 | JanaK
2. 4. 2013 13:06 | sarah
2. 4. 2013 11:35 | vigo
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 11:35 | homunculus
2. 4. 2013 9:46 | plátce daní
2. 4. 2013 9:16 | karel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 8:41 | Ivan K.
2. 4. 2013 8:35 | Petr Novák
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 6:59 | Ferry Mara
Citace - Jan Komrska / 02.04.2013 00:21
*****Především doporučuji k přečtení příklad, který jsem sem dával včera a kde je názorně uvedeno, kde je zakopaný pes. Jsou to ony paušály, hlavně 80% u řemeslných živností, kde i při obratu nad 2 miliony korun a při tom, kdy živnostník uplatňuje vyživovanou manželku a jedno díte, neplatí na dani z příjmů ani korunu (díky paušálu 80%), ale na ostatním (sociální, zdravotní pojištění a DPH z přidané hodnoty) odvede státu kolem 300 tisíc Kč. Je takový člověk PARAZIT? Tento člověk je pro naši společnost daleko významnější, než si mnozí, včetně demagoga soudruha Mládka, ale i Vy, myslíte. Nehledě na to, že při tomto obratu buď spolupracuje s někým v rodině (spolupráce jiná forma zaměstnání, bohužel bez jejich výhod), nebo dává práci jiným subjektům, případně má sám své zaměstnance. A když jste narazil na právnickou osobu, třeba to s.r.o, tak by se tu o jedné nesprávnosti dalo mluvit. A je dokonce závažnější, než Vaše hrušky a jablka. Pro může jeden majitel s.r.o. zaměstnávat třeba jen sám sebe, se všemi výhodami, co mají zaměstnanci a přitom se může jednat o naprosto stejnou profesi? Vysvětlím polopaticky. Jsem například opravář ledniček OSVČ - živnsotník, tedy fyzická osoba. Vy budete třeba také opravář ledniček, jen jste si na to založil s.r.o. a jako právnická osoba můžete sám sebe zaměstnat. Samozřejmě byste státu odvedl více ze závislé činnosti, ale měl výhody, jako zaměstnanec, které Vás tak lákají. Berete to? :)*****
Osobně si myslím, že by se mělo s výše uvedenou demagogií skončit a začít se seriozně bavit o výši paušálů, které jsou, svým způsobem, hlavním problémem.
V životě jsem vystřídal všechny kategorie, jak zaměstnance, tak živnostníka, až po zaměstnavatele. A to jak v ČR, tak v zahraničí. Účetnictví a daně, včetně těch zahraničních, jsou mým businessem.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 2:52 | Jakoubek Jiří
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 2:50 | Jakoubek Jiří
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 4. 2013 0:35 | Inka
Autor článku je úplně mimo, nebere třeba vůbec v úvahu že to co dostane zaměstnanec je na jeho osobní potřebu, ale živnostník musí platit nejen náklady ale i rozvoj, takže když oba vydělají stejně tak živnostník má vlastně mnohem míň.
Já pracuju jako zaměstnanec (část. úvazek) a OSVČ ve stejném oboru, ale kdyby to šlo tak bych byla jen zaměstnanec, bohužel práce není, a když chci platit účty tak podnikat musím. Rozdíly jsou velké, v hodinové mzdě jsem na tom jako OSVČ malinko líp, ale musím si neustále shánět zakázky, když z nějakých důvodů nemůžu přijdu o výdělek zcela, běhám z místa na místo a doprava je na mě i čas mezi jednotlivými zakázkami mi nikdo neplatí, stačí státní svátek, velikonoce, vánoce atd. a nemám výdělek, zaměstnanec dostane naopak příplatek... Co se odvádění daní státu týče mám názor, že je jedné kolik se vbere, stejně to ti nahoře prošustrují a rozkradou...ovšem člověk , který se živí sám přispívá mnohem víc než jen tím, že za něho stát nic nehradí, je tu plno skrytých daní, třeba DPH, takže kdokoliv vydělává pltí státu, a ne že ne, a není potřeba lidi dřít protože je pro stát dobře aby podnikali i s menšími odvody daní.Ale nenažraní politici to nevidí. Jestli ještě přitlačí tak asi nebudu sama kdo s tím sekne a půjde si pro podporu...Tím přestanu být příživníkem a stát ze mě bude mít konečně radost.... o
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 2/13